Skocz do zawartości

Coś klekocze VTR SP1


Budyń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem pojawił się po przekroczeniu 25tys km.W moto coś zaczęło stukać.Stukot wydaje się dochodzić z tylnego cylindra i wskazywałby na zbyt duży luz zaworowy.Jednak luz jest ok.Sprawdziłem:wtryski,wałki rozrządu,wszelkie podciśnienia,zlałem olej aby sprawdzić czy nie ma tam jakiś opiłków metalu,zdjąłem lewy dekiel.Wszystko jest OK :banghead: .Dodam że silnik nie był nigdy rozbierany i motocykl nie był nigdy uszkodzony.

Może ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł co to możne być?

A może to normalne? Nie mam gdzie to sprawdzić bo tych motocykli jest dość mało i nie mam porównania.

Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w SP1, ale w Firestormach zdarzały się problemy z napinaczami rozrządu.

Może łańcuszek słychać? Czy ten hałas zmienia się przy wkręcaniu i schodzeniu z obrotów?

 

 

Niestety SP1 ma rozrząd na kołach i napinacza nie ma.Większość znajomych mówiła ze to napinacz :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko SP2 kolego ma kola

 

Z Tego co mi wiadomo i SP1 i SP2 jest na kołach. Te modele różnią się przede wszystkim odchudzoną ramą i sprzęgłem anty antyhoppingowym wizualnie zmienili też tylny wahacz.

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie SP 1 i SP 2 są na kołach.Wyciągałem wałki rozrządu mierzyłem i nic -fabryka.Sprawdzałem czy się zawory nie wypięły i nic.Kosz sprzęgłowy bez luzów.Zresztą klekocze niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie. :icon_question: :icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dokładnie powinienem zwróci uwagę sprawdzając koło napędzające rozrząd :icon_question:

Faktycznie pompa napędzana jest łańcuszkiem.Tego akurat jeszcze nie sprawdzałem.Mógłbyś napisać po jakim przebiegu zaczęło się coś dziać i w jaki sposób to naprawić :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasatory luzów są na kołach rozrządu w głowicy nie na kole napędzającym wałki. Sprawdzałem sprężyny są całe.Jeden z mechaników polecił mi STOPERY w uszy :clap: i powiedział że mam się nie martwic jak coś walnie to walnie,ale wydatek rzędu paru tysi na nowy silnik mnie nie satysfakcjonuje.

Dzisiaj śmigam nad morze.Jakieś 300km w jedną stronę.Mam nadzieję że dojadę... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_question: co do łańcuszka pompy- to różnie - niektórzy zmieniali go po 50kkm a inni po 80kkm. Naprawa polega na wymianie na nowy- koszt ok 100zł + robocizna. A mocno Ci tłucze w tym silniku ? Może zagadaj do Yubego, on ma SP-2 - ciekawe czy u niego wydobywają sie też podobne dźwięki :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wróciłem.Jakieś 600km i nic się nie stało :biggrin: Jednak wydaje mi się,że zaczął troszkę głośniej stukać.Dzisiaj zamierzam sprawdzić ten łańcuszek napędzający pompę.

Dzięki. :lalag: Odpisze po sprawdzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasatory luzów są na kołach rozrządu w głowicy nie na kole napędzającym wałki. Sprawdzałem sprężyny są całe.Jeden z mechaników polecił mi STOPERY w uszy :clap: i powiedział że mam się nie martwic jak coś walnie to walnie,ale wydatek rzędu paru tysi na nowy silnik mnie nie satysfakcjonuje.

Dzisiaj śmigam nad morze.Jakieś 300km w jedną stronę.Mam nadzieję że dojadę... :crossy:

 

A sprawdzałeś czy tylko przypuszczasz ?

poniżej wałków masz jeszcze kasator.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...