Skocz do zawartości

Pytanie o odszkodowanie


majki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

miesiąc temu się trochę uszkodziłem na moto, dokładniej mówiąc załatwiłem sobie stopę. Na bocznej drodze (w kraju) zahaczyłem stopą o zarośnięty pieniek. Moto bez rysy z tego wyszedł. W związku z dwoma pobytami w szpitalach, ponad miesięcznym L4 i takimi tam, mam pytanie skąd można by wyrwać trochę grosza za powstałe u mnie szkody? Mam kartę informacyjną z izby przyjęć i 2 wypisy ze szpitala. Jedyne opcje jakie mam to NNW przy OC w PZU i/lub karta EURO26. Niestety nie jestem ubezpieczony dodatkowo w robocie (szefowa/kadrowa nie wpadły na pomysł, żeby mnie o takiej opcji poinformować, a nie wiedziałem, że takie coś się przydaję potem...teraz już wiem :banghead: ).

 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy jest istotne gdzie dokładnie miało miejsce zdarzenie (droga publiczna czy droga leśna), są jakieś terminy kiedy trzeba złożyć jakieś papiery/wnioski? Nie mam żadnego potwierdzenia, że to było na motorze, muszę jakoś udowadniać, że np. nie kopałem nogą w kamień na spacerze? Trochę mi się nie chce studiować OWU i chcę się najpierw zapytać innych. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta EURO26.

 

Cześć,

robiłem kiedyś rozeznanie co do ubezpieczenia jakie zapewnia euro26 (bo sam posiadam) i musze Ci powiedzieć, że nie dość, że robią trudności z wypłatą odszkodowania, to jeszcze trole mają taką liste świadczeń, że interesując się wypłatą odszkodowania z tej polisy musiałbyś albo nie mieć rąk albo utracić wzrok lub połamać sie na masakre... tak czy inaczej pisać tego posta z nogami na wyciągu i w pełnym ugipsowaniu.

 

Jednak przeczytaj sobie OWU, może zobaczysz gdzieś "siebie" ;)

 

pozdrówki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz ubezpieczenia ac lub innego na życie lub zdrowie to zapomnij o odszkodowaniu

 

Eeee, a co tu ma do rzeczy AC?? :rolleyes: NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) jest właśnie do tego, a to mam i przy OC i na EURO26.

 

Cześć,

robiłem kiedyś rozeznanie co do ubezpieczenia jakie zapewnia euro26 (bo sam posiadam) i musze Ci powiedzieć, że nie dość, że robią trudności z wypłatą odszkodowania, to jeszcze trole mają taką liste świadczeń, że interesując się wypłatą odszkodowania z tej polisy musiałbyś albo nie mieć rąk albo utracić wzrok lub połamać sie na masakre... tak czy inaczej pisać tego posta z nogami na wyciągu i w pełnym ugipsowaniu.

 

Jednak przeczytaj sobie OWU, może zobaczysz gdzieś "siebie" ;)

 

pozdrówki i powodzenia

 

W OWU EURO26 jest jak wół podane co podlega (prawie wszystko) i jaki procent uszczerbku za to przewidują=jaka część kwoty ubezpieczenia się należy. Zobaczymy w realu jak do tego podejdą.

 

Próbowałeś walczyć o odszkodowanie, że tak piszesz czy tylko się dowiadywałeś jak to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, a co tu ma do rzeczy AC?? :rolleyes: NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) jest właśnie do tego,

z tego co pamiętam to nw chroni twojego pasażera w razie gdy ty spowodujesz wypadek, ac chroni ciebie , poprostu zgłaszasz szkode i dostajesz pieniądze za uszczerbek na zdrowiu oczywiście po uprzednim stawieniu sie na komisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to nw chroni twojego pasażera w razie gdy ty spowodujesz wypadek, ac chroni ciebie , poprostu zgłaszasz szkode i dostajesz pieniądze za uszczerbek na zdrowiu oczywiście po uprzednim stawieniu sie na komisji

 

AC chroni motocykl/samochód/inne Twoje mienie które jest tym ubezpieczone.

NNW chroni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Ciebie i Twoich pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypłatę świadczenia z NNW to będziesz musiał udowodnić że doszło do niego na motocyklu. Wobec braku policji lub świadków ubezpieczyciel będzie musiał oprzeć się na Twoim oświadczeniu. Sprawdź czy w dokumentacji medycznej lekarz nie wpisał, że jesteś z wypadku motocyklowego będzie to dodatkowy dowód na potwierdzenie Twojej wersji.

 

W przypadku EURO 26 nie orientuję się co i jak :)

Aksedo Odszkodowania

www.aksedo.pl

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem kiedyś rozeznanie co do ubezpieczenia jakie zapewnia euro26 (bo sam posiadam) i musze Ci powiedzieć, że nie dość, że robią trudności z wypłatą odszkodowania, to jeszcze trole mają taką liste świadczeń, że interesując się wypłatą odszkodowania z tej polisy musiałbyś albo nie mieć rąk albo utracić wzrok lub połamać sie na masakre... tak czy inaczej pisać tego posta z nogami na wyciągu i w pełnym ugipsowaniu.

Potwierdzam. Moja panna parę lat temu źle stanęła na schodach, miała coś z kolanem, jakiś stan zapalny, ściągnęli jej jakąś wodę czy coś, parę miesięcy ją to bolało. Miała Planetę Młodych. Ubezpieczyciel (Signal Iduna, czyli to samo chyba co przy Euro<26) się wypiął, bo brak trwałego uszczerbku :lapad:. I faktycznie lista była taka, że albo trzeba coś złamać, albo zmiażdżyć albo sobie uciąć. Może się coś zmieniło.

 

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypłatę świadczenia z NNW to będziesz musiał udowodnić że doszło do niego na motocyklu. Wobec braku policji lub świadków ubezpieczyciel będzie musiał oprzeć się na Twoim oświadczeniu. Sprawdź czy w dokumentacji medycznej lekarz nie wpisał, że jesteś z wypadku motocyklowego będzie to dodatkowy dowód na potwierdzenie Twojej wersji.

Niestety nigdzie nie ma żadnej adnotacji świadczącej skąd pochodzą obrażenia. Jakoś udowodnię. :icon_mrgreen:

 

I faktycznie lista była taka, że albo trzeba coś złamać, albo zmiażdżyć albo sobie uciąć. Może się coś zmieniło.

Jak już pisałem, jestem połamany i moje uszkodzenia są na liście wypłacanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...