Skocz do zawartości

Kask dobry a tani. Da się tak?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2004 używam kasku Caberg. Jest dobry, dobrze sie trzyma, nie gniecie. Wadą jest parująca od środka szyba, ale tak się dzieje przy wyjazdach jesiennych lub wczesnowiosennych. :-) Dziś widziałam hełm Airoh sprowadzony przez Marianka z Niemiec. Piękny - ma zainstalowaną blendę, nie trzeba zakładać okularów przeciwsłonecznych. A ochrony głowy naprawdę nie wolno zaniedbać lub przesadnie oszczędzać. To się nie opłaca. Pozdrawiam.

Edytowane przez Boba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci zapewne o ten model http://moto.allegro.pl/item141036535_nowe_...okularami_.html

Też mi sie podoba ale nie ZA TĄ CENE i nie na chiopa

 

NICE :icon_mrgreen: tu macie w miarę tanie i dobre kaski http://www.motorider.com.pl/kaski_integralne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homman, wiesz co? przy porządnym dzwonie w "kasku" za 100-200zl (oczywiscie mowie o nowych) mozesz uszkodzic sobie mozg. ja bardziej bym wolal miec zlamany kregoslup od uposledzenia do konca zycia. sam we wakacje pracowalem na AGV airtech i nie zaluje. bo mam teraz pewnosc ze jestem dobrze ochroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homman, wiesz co? przy porządnym dzwonie w "kasku" za 100-200zl (oczywiscie mowie o nowych) mozesz uszkodzic sobie mozg. ja bardziej bym wolal miec zlamany kregoslup od uposledzenia do konca zycia. sam we wakacje pracowalem na AGV airtech i nie zaluje. bo mam teraz pewnosc ze jestem dobrze ochroniony.

Chcesz powiedziec ze jak uda mi sie kupic powiedzmy nowego Caberga na Allegro za 200-250zl (a widzialem juz takie aukcje) to mnie nie ochroni bo kosztuje tylko 200-250zl? Wiem ze nie chcesz ale to tak wlasnie brzmi. Mam wrazenie ze jak ktos juz wyda te 4 stuwy czy wiecej na kask to mu sie od razu wlacza takie myslenie ze wszystko ponizej tego to do niczego sie nie nadaje...

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmowe ok, ale mi chodzi o te maxy tigery i inne gowna ktore tylko wygladaja chociaz niektore nawet nie wygladaja. bo o takie chyba chodzi hommanowi. wlasciciele chinskich sprzetow w takich wlasnie kaskach jezdza ( nie wszyscy ale wiekszosc)

Edytowane przez mmatteuszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homman, wiesz co? przy porządnym dzwonie w "kasku" za 100-200zl (oczywiscie mowie o nowych) mozesz uszkodzic sobie mozg. ja bardziej bym wolal miec zlamany kregoslup od uposledzenia do konca zycia. sam we wakacje pracowalem na AGV airtech i nie zaluje. bo mam teraz pewnosc ze jestem dobrze ochroniony.

Lepiej ogólnie nie mieć nic złamanego :icon_evil:

Dziwią mnie zachowania osób, które kupują moto za np. 10k, a nie kupią porządnego stroju :icon_biggrin:

Na kasku się nie powinno oszczędzać, takie samo zdanie mam o kurtce :icon_mrgreen:

Ludzie tu chodzi o wasze zdrowie!

Później dopiero, będzie "mądry Polak po szkodzie" dlaczego nie kupiłem droższego :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jezeli chodzi o ubranie to na pierwszym miejscu jest oczywiscie dobry kask, na drugim buty, buzer i inne ochraniacze, dopiero na samym koncu kombinezon, czy kurtka. moim zdaniem nawet na komarkach ludzie powinni jezdzic w bezpiecznym kasku, tu nie ma wyjatkow, na kazdym sprzecie mozesz miec powazny wypadek. pozdro :icon_twisted: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

 

przeczytalem propozycje znawcow, ok z pewnymi zdaniami moge sie zgodzic.

 

Homman trafil w sedno Zolw. a najlepiej cala kamizelka z protektorami na barki, lokcie klatke p. i z pasem nerkowym tak jak na enduro / motocross.

 

Co do helmu. Tylko integralny.

 

Firma obojetnie ale renomowana. Moze byc Probiker. Jak slysze Allegro to mi sie powiem ladnie wymiotowac chce.

 

Wiecie dlaczego ? Chyba nie bo gdybyscie wiedzieli nie pisalibyscie bzdur ! ! !

 

1. Helm zanim sie kupi trzeba wczesniej przymierzyc ! ! !

 

2. Jezeli nie jest nowy to juz sprzedajacy wie dlaczego go sprzedaje.

 

3. Na helmach, kaskach sie nie siada, bo steropian ktory jest w srodku ulega deformacji i przy uderzeniu skorupa jak i steropian pekaja i ochrony nie ma ale to zadnej.

 

4. Nawet jezeli przymiezysz od kumpla, on ma inna budowe i fason czaszki, steropian ulegl juz deformacji i moze pasowac a n owy nie bedzie.

 

5. Jezeli spadl z wysokosci 1m to od razu go wyrzuc bo zmienila sie struktora materialu z jekiej zostal wykonany

 

6. Musisz sprawdzic czy cie nie uciska w czolo, uciska nie kupoj !

 

7. musi calkowicie dolegac do twarzy. poruszaj szybko glowa w prawo i lewo, jezeli sie rusza wez mniejszy lub inny

 

8.Skorupy danego modelu moga byc w tych samych gabarytow a steropian bedzie grubszy lub cienszy

 

Z wlasnego doswiadczenia Shoei Z 1 jeden byl rozmiaru M ten sam model Z 1 z inna kalkomania

( malowanie ) jest rozmiarem S

 

10. Kupujac wczesniej nie rzymierzajac masz 99,99 % ze napewno ten ktory kupiles pasowal bedzie na wszystkich innych a napewno nie na Ciebie

 

Pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie kaski sa dobre, bo sa dobre i tanie :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

nie radze oszczedzac, ja kupilem taniego szczekowca AGV Longway (nie ze wzgledu na cene, chociaz nie powiem ucieszylem sie,ze tanszy, bo tylko on byl w czarnym macie :wink: ) i juz drugiego oddaje do sklepu bo szczeka przestala sie zamykac po 10-15 razach, na szczescie dzieki forum juz do mnie jedzie z Wloch Nolan N102 w czarnym macie :buttrock: (jednak okazalo sie ze mozna.. :icon_biggrin: )

 

No i racje bezsprzecznie ma ks rider - czeba MIERZYC :icon_exclaim:

 

a ma ktos doswiadczenia z kaskami BMW :) , jak sie sprawuja :) bo kosztuja kupe kasy (wlasnie chyba zaloze nowy temat, bo w temat - tanie kaski to chyba nie to miejsce :cool: ), boo motocyklach tej szacownej f-my czytalem juz tu rozne opinie :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos doswiadczenia z kaskami BMW :) , jak sie sprawuja :) bo kosztuja kupe kasy (wlasnie chyba zaloze nowy temat, bo w temat - tanie kaski to chyba nie to miejsce :icon_biggrin: ), boo motocyklach tej szacownej f-my czytalem juz tu rozne opinie :icon_exclaim:

 

Helmy BMW sa faktycznie b. dobrej jakosci. Tak wlasciwie to tylko na nich pisze BMW. W rzeczywistosci sa produkowane przez nienieckiego Schuberth'a.

 

Schuberth produkuje dla BMW juz od lat. Jako, ze Ralf Schuhmacher jezdzi dla BMW wiec mu takowego Scguberth'a zafundowano. Dzieki niemu dowiedzial sie o tym jego stoszeczke slawniejszy brat Michael. Obaj wiec korzystali z helmow tej firmy.

 

Ciekawostka jest ze helmy dla nich so robione oczywiscie na miare ich glow. Ceja jednego wacha sie w granicach 12 500 ,- €. Bagatela jazeli jeden tylko kierowca zuzywa ich w ciagu roku miedzy 10 a 12 sztuk

 

Pozdrawiam

 

P.S. jezeli ktos jest w tej chwili zainteresowany technologia Bluetooth to odradzam, przynajmniej na razie. Czytalem tydzien temu test w niemieckim MOTORRAD i nie jest to jeszcze technicznie dopracowane, ale chlopaki sie staraja i nie daja za wygrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski lazera znajdziesz w tej kasieco szukasz nowki nie mowie ze sa super ale ich jakość wykonania jest dobra. Sam jezdze w nitro moze to troche wyzsza polka ale lazery duzo z tylu nie zostaja za nitro. A jak nie szukaj jakiegos uzywanego kasku. Jest to dosc dobra alternatywa jesli nie stac cie na pozonny nowy kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a AGV może zaproponować koledze - model bodajże gp1 kosztuje koło 300 zł i pisali o nim raz czy dwa w świecie motocykli bodajże że znośny - testowałem kiedyś i wrażenia całkiem pozytywne tylko poziom hałasu troszkę spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...