Skocz do zawartości

spotkamy się w więzieniu ;)


aker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się pomysł posła Łuczaka z PSL, jednak to utopia...

 

 

Ale Łuczak z PSL ma u mnie plusa,jak będę pamiętał podczas wyborów,to się odwdzięczę :bigrazz:

a poseł Zdanowskiej można zacytować powiedzenie doktora Sztrosmayera"gdyby głupota mogła latać,to baba/Zdanowska/ po sejmie fruwałaby jak gołębica"/wolne tłumaczenie z Czeskiego/ :bigrazz:

Edytowane przez wojtek-rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to co jest teraz to dla mnie jakaś paranoja, za przekroczenie powyżej 50 km/h jest mandat karny 400 - 500 PLN i 10 punktów, za spowodowanie kolizji 200 - 300 zł i 6 punktów :banghead:

 

No sorry, to że jechałem o 50 za dużo to tylko domniemanie że jak bym miał wypadek to ble bele ble

 

to że wjechałem w kogoś to już nie domniemanie tylko fakt, są poszkodowani, rozbite pojazdy, zszarpane nerwy, strach, pewnie kleks w gaciach u niektórych itd. czyli czynnośc się dokonała i widać jej skutki a mimo to za "domniemanie " co by było gdyby kara jest większa :icon_eek:

 

Jak dla mnie to posrane to prawo jest, wygląda na to że lepiej być sprawcą niż domniemanym sprawcą i nic nikomu nie zrobić.

 

Więc za przekraczanie prędkości pójdziemy teraz do więzienia, a za potrącenie bez skutku śmiertelnego dostaniemy maks. zawiasy na dwa lata :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to co jest teraz to dla mnie jakaś paranoja, za przekroczenie powyżej 50 km/h jest mandat karny 400 - 500 PLN i 10 punktów, za spowodowanie kolizji 200 - 300 zł i 6 punktów :banghead:

 

No sorry, to że jechałem o 50 za dużo to tylko domniemanie że jak bym miał wypadek to ble bele ble

 

to że wjechałem w kogoś to już nie domniemanie tylko fakt, są poszkodowani, rozbite pojazdy, zszarpane nerwy, strach, pewnie kleks w gaciach u niektórych itd. czyli czynnośc się dokonała i widać jej skutki a mimo to za "domniemanie " co by było gdyby kara jest większa :icon_eek:

 

Jak dla mnie to posrane to prawo jest, wygląda na to że lepiej być sprawcą niż domniemanym sprawcą i nic nikomu nie zrobić.

 

Więc za przekraczanie prędkości pójdziemy teraz do więzienia, a za potrącenie bez skutku śmiertelnego dostaniemy maks. zawiasy na dwa lata :biggrin:

 

Nie, no spokojnie to jest tylko głupi pomysł Pani poseł, dzięki któremu chciała zaistnieć (i udało się) a teraz wyląduje tam gdzie inne podobne pomysły...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby co....to obyśmy trafili do jednego więzienia :)))

 

A tak na serio to ten pomysł nie przejdzie wg mnie...chociaż juz kilka chorych ustw przeszło tylko po to by ktos wziął za to kase...:/ :evil:

 

Wezmę WD 40 :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna sytuacja kiedy taki przepis mialby sens to tylko wtedy kiedy by dotyczyla wszystkich kierowcow...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam... :evil:

 

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/444.htm

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/poselb6?OpenAgent&444

 

"Szanowna pani poseł,

 

Przeglądając dzisiejszą prasę natknąłem się na coś, co mnie trochę wzburzyło. Mianowicie miałem przyjemność przeczytać pani słowa, iż „problem z motocyklistami dotyczy nie tylko ich samych, ale i innych kierowców, i pasażerów, którzy mogą stać się ich ofiarami. Kara bezwzględnego więzienia jest tu odpowiednia.”

 

Jestem [kim jestem] oraz motocyklistą. W związku z tym, kategorycznie protestuję przeciwko czarno-białemu widzeniu świata i problemów motocyklistów. Takie widzenie jest typowe dla ludzi, którzy charakteryzują się, delikatnie rzecz ujmując, nieskomplikowaną logiką myślenia.

 

Być może prasa opacznie przedstawia pani intencje lub przeinacza słowa. Jednakże w tej chwili wygląda na to, że młody kierowca, prowadzący stary, zdezelowany samochód, za spowodowanie wypadku ma być skazywany na karę w zawieszeniu, zaś doświadczony motocyklista, który popełni błąd - a to przecież niezwykle ludzkie - ma bezwzględnie iść do więzienia.

 

W tym miejscu z przyjemnością przytoczę pani artykuły pewnego aktu prawnego, który, jak sądzę, pani zna. Otóż:

 

Art. 32 pkt 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

 

Art. 32 pkt 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Z tego, co zrozumiałem z pani słów wynika, że zamierza pani mnie, kierowcę, dyskryminować z powodu wybranego środka transportu. Za to samo przewinienie spowodowane samochodem i motocyklem, mam otrzymać różną karę. Zamierza pani mnie, kierowcę motocykla, traktować nierówno wobec kierowców samochodów tylko z tej przyczyny, że prowadzę motocykl.

 

Czy dobrze zrozumiałem pani intencje?

 

Na koniec - zapraszam do zapoznania się ze statystyką.

(źródło: raport Policji „Wypadki drogowe w Polsce w 2008 roku”, http://www.policja.pl/portal/pol/8/43149/W...e_w_2008_r.html )

 

W 2007 roku w Polsce zarejestrowanych było 14 588 739 samochodów oraz 825 305 motocykli (patrz strona 5 raportu). Można zatem przyjąć, że samochodów było 15 razy więcej. Ta tendencja zapewne nie uległa znaczącym zmianom w 2008 r.

 

W 2008 roku motocykliści spowodowali 1 195 wypadków (patrz strona 33 raportu). Kierowcy samochodów - 29 475 wypadków. Aby móc porównywać te liczby, przemnóżmy sobie ilość wypadków spowodowanych przez motocyklistów przez 15 - i wyjdzie nam liczba ok. 17 900. Czyli, statystycznie rzecz biorąc, motocykliści powodują 60% ilości wypadków powodowanych przez kierowców samochodów osobowych. Interesujące, prawda?

 

Dla porównania, rowerzyści w 2008 roku spowodowali 2 205 wypadków. Ich również należałoby zatem bezwzględnie zamykać w więzieniu, czyż nie?

 

Spójrzmy teraz na liczby najsmutniejsze: ilość zabitych w kolizjach. Kierowcy samochodów w 2008 r. spowodowali śmierć 2 762 osób. Kierowcy motocykli - 184 osób. Przemnażając znów ilość zabitych w wypadkach spowodowanych przez motocyklistów przez 15, otrzymamy liczbę ok. 2 700 osób. To oznacza, że w wypadkach spowodowanych przez motocyklistów ginie - statystycznie - mniej więcej taka sama ilość ludzi. Dodam, że osobą, która najczęściej traci życie w takim zdarzeniu drogowym, jest niestety sam kierujący motocyklem...

 

Czy w związku z powyższym - nawet nie rozważając konstytucyjności pani pomysłu - wciąż uważa pani, że „kara bezwzględnego więzienia jest tu odpowiednia”?

 

Z poważaniem,

LYsY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...