Skocz do zawartości

Wycieczka Warszawa Kaziemierz Dolny 12.09.2009


adasiek_1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie parkujcie na rynku w Kazimierzu bo ja na początku maja zapłaciłem za ten parking 200 zł + 5 punktów. Burmistrz Kazimierza postanowił tępić motocyklistów i nakazał tamtejszym policjantom bezwzględnie karać motocyklistów parkujących na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie parkujcie na rynku w Kazimierzu bo ja na początku maja zapłaciłem za ten parking 200 zł + 5 punktów. Burmistrz Kazimierza postanowił tępić motocyklistów i nakazał tamtejszym policjantom bezwzględnie karać motocyklistów parkujących na rynku.

dobrze wiedziec, jak cos to bedziemy jezdzic w kolko po miescie, a zwlaszcza pod urzedem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking jest przy spichlerzach, przy wjeździe do Kazimierza, zawsze zapchany ale 2 koła się mieszczą. Burmistrz dobrze robi. Cała miejscowość ma z 800 metrów długości, więc podejść można nawet o kulach. Odgłos silnika nie pasuje do wapiennych murów. Poza tym na terenie miasta jest zakaz ruchu pojazdów, z wyjątkiem 1 ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie parkujcie na rynku w Kazimierzu bo ja na początku maja zapłaciłem za ten parking 200 zł + 5 punktów. Burmistrz Kazimierza postanowił tępić motocyklistów i nakazał tamtejszym policjantom bezwzględnie karać motocyklistów parkujących na rynku.

Z tego, co pamiętam, zakaz był tam od dawien dawna, mniej lub bardziej respektowany. Grunt, żeby był parking alternatywny w rozsądnej odległości, wtedy można zakazywać parkowania. To samo tyczy się zakazów ruchu/wjazdu, skrętu itp.

Masz sprawdzone informacje o burmistrzu czy zmyślasz na poczekaniu? Jeśli to pierwsze, to można by pana burmistrza poddać reedukacji w ramach programu Przyjazne państwo.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, zakaz był tam od dawien dawna, mniej lub bardziej respektowany. Grunt, żeby był parking alternatywny w rozsądnej odległości, wtedy można zakazywać parkowania. To samo tyczy się zakazów ruchu/wjazdu, skrętu itp.

Masz sprawdzone informacje o burmistrzu czy zmyślasz na poczekaniu? Jeśli to pierwsze, to można by pana burmistrza poddać reedukacji w ramach programu Przyjazne państwo.

W Kazimierzu wszystko jest w rozsądnej odległości. Całe miasto to właściwie rynek. Wjeżdża tam tylko zaopatrzenie (szczerze mówiąc dość często bo sklepików i restauracji jest mnóstwo). Wszędzie po ulicach chodzą ludzie, więc samochody chcąc nie chcąc zakaz musiały respektować. Od kiedy jednak wzrosła liczba 2oo zakaz zaczął być łamany i na reedukację zasługuja motocykliści. Honda nie pasuje do średniowiecza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kazimierzu wszystko jest w rozsądnej odległości. Całe miasto to właściwie rynek. Wjeżdża tam tylko zaopatrzenie (szczerze mówiąc dość często bo sklepików i restauracji jest mnóstwo). Wszędzie po ulicach chodzą ludzie, więc samochody chcąc nie chcąc zakaz musiały respektować. Od kiedy jednak wzrosła liczba 2oo zakaz zaczął być łamany i na reedukację zasługuja motocykliści. Honda nie pasuje do średniowiecza.

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, raz przeganiaja a raz 2oo sa niezla atrakcja dla turystow (ogladanie, zdjatka itp)

My jak tam jezdzimy, wjezdzamy na rynek i dalej w gore w strone kosciola i w lewo, tam jest uliczka i miejscado parkowania.... do tej pory nikt sie nie przyczepil

Moze MAPKA pomoze :)

Edytowane przez KrzysiekZet31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kazimierzu wszystko jest w rozsądnej odległości. Całe miasto to właściwie rynek. Wjeżdża tam tylko zaopatrzenie (szczerze mówiąc dość często bo sklepików i restauracji jest mnóstwo).

(...)

Honda nie pasuje do średniowiecza.

A Żuki, Lubliny i inne dostawczaki pasują? :biggrin:

 

To jest tak, raz przeganiaja a raz 2oo sa niezla atrakcja dla turystow (ogladanie, zdjatka itp)

Bo ludzie generalnie lubią motocykle, pod warunkiem że nie są w ruchu. :smile: ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że mogę z Wami pojechać. Nie wiem jeszcze czy małżonka się wybierze. Zrobiła właśnie B więc pewnie będzie chciała prowadzić auto, przynajmniej do Puław, dalej wziąlbym ją na plecak. Zawsze dobrze mieć niezależny bagażnik w odwodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną ciekawostką są główki na Wiśle, budowane z wapienia z pobliskich kamieniołomów. Bardzo łatwo można znaleźć tam odłamki ze skamieniałymi muszlami. Dla geologa to nic ciekawego, ale na laikach robi wrażenie. Fajnie pokazać skamielinę rodzinie przy obiedzie.

Często w weekend jestem w Puławach, a szukanie muszelek to może być niezła zabawa. Gdzie dokładnie szukać tych kamieniołomów ?? i co to za główki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w weekend jestem w Puławach, a szukanie muszelek to może być niezła zabawa. Gdzie dokładnie szukać tych kamieniołomów ?? i co to za główki??

Kamieniołomy zaczynają się za Parchatką i ciągną się do Kazimierza a nawet dalej.

Jadąc z Puław na południe patrz w lewo. Co jakiś czas pomiędzy chmielnikami prześwitują białe skały, to właśnie zarastające kamieniołomy, w większości nieczynne.

Główki/ostrogi/tamy na wiśle. Zanjdziesz je wszędzie nad Wisłą. W Warszawie robione są z betonu a w Rejonie Dróg Wodnych Puławy z kruszywa pobieranego właśnie z kamieniołomów. Główki mają za zadanie ukształtowanie nurtu rzeki w "S", więc występują po kilka(naście) na jednym brzegu, potem przerwa - główki są na drugim brzegu - i znowu kilkanaście. Prawie wszędzie w tej okolicy brzegi Wisły są jakoś umocnione, i jeżeli znajdziesz kawałek usypiska nie przykrytego mułem to powinienieś coś znaleźć.

Ja znalazłem najwięcej na główkach w górę od starego mostu, na wysokości ogródków działkowych po stronie Puławskiej.

Edytowane przez shuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...