Skocz do zawartości

cbr f4 99 vs. cbr f4 00


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Pisze w imieniu kolegi, którego trapi następujący problem

 

Witam. Czy ktoś wie czym różnią się te 2 modele? Z pozoru wydaje się, że są identyczne, różnica to jedynie malowanie.... lecz okazuje się, że dysponują inną mocą. Mianowicie model 99 osiąga moc 81 kw (110 km), a rocznik 00 - 78 kw (106 km). I teraz moje pytanie, czy ktoś wie gdzie jest ukryte te 4 km? Niby to nie dużo, lecz gdy przejedziemy się zarówno jednym jak i drugim motocyklem różnica jest wyraźnie odczuwalna. Model 99 jest bardziej dynamiczny i lepiej ciągnie od niskich obrotów. Z góry dzięki za odp. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, ze gaźniki są takie same - rozbieralismy i patrzylismy. Nie ma żadnych kryz w gaźnikach ani nic. Podejrzewamy, że katalizator jest jakiś "wydajniejszy". Ciekawe, czy jak podmienimy końcówki wydechów to będzie jakaś zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może zapytam... hamowaliście te motocykle na tej samej hamowni w takich samych warunkach, masz na to wykresy?

Poza tym każdy egzemplarz jest inny i przy tak wyśrubowanych jednostkach napędowych różnice kilku koni to nic nadzwyczajnego poza tym wpływ na osiągi może mieć chociażby regulacja gaźników czy też stan płytek zaworowych. Jeśli natomiast nie hamowaliście motocykli tylko strzepie sobie język (a raczej tłucze palce) przez wasze spazmy nad katalogiem motocyklowym to pozabijam :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzylismy na hamowani ale sprzet ma widocznie slabsze odejscie od tych 99 roku. kompresja jest, swiece nowe, gazniki czyszczone, wiec czemu idzie slabiej? niewiele slabiej, ale slabiej

Może być dziesiątki powodów, choćby to jak obydwa motocykle były docierane. A skąd kolega ma te informacje o różnicach w mocy?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży twój kolega a ile ty...

 

Mam kumpla z f4i z powercommanderem, jakimiś bajeerami i niby zmierzonymi 117KM (wykresu nie widziałem) kolega waży ponad 20kg wiecej jak ja. Ja mam sportowe dysze, filtr K&N i kompletny wydech arrowa to wszystko w miare zestrojone i na starcie ze świateł maskruje go za każdym razem o lata świetlne. Do czego pije... każdy kilogram robi róznice! Nawet kilka litrów paliwa więcej wpływa na osiągi. Może tu jest wasz problem?

 

Sprawdźcie też zębatki czy aby na pewno macie takie same zarówno z przodu jak i z tyłu.

 

Jest też jakaś mozliwość że ad 2000 ma bardziej restrykcyjnego kata ale to powinno dać się odczytać z wygrawerowanych na wydechu napisach.

 

Na moje to nie ma żadnej różnicy mocy ale jak będę w domu to przewertuje jeszcze archiwum literatury może znajdę co prócz malowania mogło jeszcze ulec zmianie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wagi kierowcow sa zbliżone (CBR nie jezdza ja - wole KTM :D ), poza tym kierowcy sie zamienili za sterami - tez ta z roku 00 gorsze odejscie miała.

Kolega czerpie informacje o innej mocy z dowodów rejestracyjnych. Ale ta rzekomo słabsza CBR jest z Włoch, a te rzekomo mocniejsze są z UK.

 

Nie wpadlismy na pomysł policzenia zębów... ale wtopa.

 

Bimbak, jakbyś miał czas i ochotę to przejżyj tą literaturę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl 02/1999

105KM - 12500obr/min

67 Nm - 9900 obr/min

Gaźnik Keihin gardziel 36,5mm

Sprężanie 12:1

Przełożenie - nie podają (ja jednak mam 16:44)

 

Motocykl 06/2000

106KM - 12500 obr/min

65 Nm - 10500 obr/min

Gaźnik Keihin gardziel 35mm

Sprężanie 12:1

Przełożenie - 16:44

 

 

Hamerykanski Sportrider

http://www.sportrider.com/bikes/146_street...imes/index.html

 

i wykres rocznika 2000

http://www.sportrider.com/dyno/146_sportbi...s/photo_61.html

 

Pamiętaj, że amerykanie mierzą moc i moment na kole.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...