Skocz do zawartości

Hamulec łapie za późno


patrykt7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tomeks666 chyba rozwiązałeś mój problem. Otóż na lewym zacisku przy hamowaniu jak tylko zaciskam klamkę słychać jakieś puknięcie. No i na postoju też coś słychać czasem jak się wciska klamkę. Pewnie zacisk do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Wymieniłem orginalna pompe hamulcową na radialną od cbr 1000rr... i wydaje mi się że skok jest za duży tzn zawsze jeżdze z 2 palcami na klamce a pozostałe na manetce i gdy wciskam hamulec to klamka zablokuje się o moje palce nim układ osiągnie zadowalającą siłe hamowania . klamka jest na maksa oddalona od manetki.. klocki wymienione na nowe i oplot jest zalożony, a plyn wymieniony. Dzisiaj scisnąłem klamke tak jak polecacie w temacie. Czy da się cos jeszcze z tym zrobić czy poprostu ten typ tak ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem orginalna pompe hamulcową na radialną od cbr 1000rr... i wydaje mi się że skok jest za duży tzn zawsze jeżdze z 2 palcami na klamce a pozostałe na manetce i gdy wciskam hamulec to klamka zablokuje się o moje palce nim układ osiągnie zadowalającą siłe hamowania . klamka jest na maksa oddalona od manetki.. klocki wymienione na nowe i oplot jest zalożony, a plyn wymieniony. Dzisiaj scisnąłem klamke tak jak polecacie w temacie. Czy da się cos jeszcze z tym zrobić czy poprostu ten typ tak ma ??

 

A dlaczego nie wymieniłeś na taką samą jak miałeś ?

nie ogarniasz tematu pomp hamulcowych ? typ, średnica tłoczka, skok .

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik polecił mi abym wymienił na coś lepszego skoro już wymieniam ( nowsza radialna). Pewnie nie ogarniam tego tematu tak jak Ty tak więc wdzięczny bym był gdybyś mi to jakos tak na chłopski rozum wytłumaczył.

PZDR

 

A co niby mam Ci jeszcze tłumaczyć ?

typ, średnica tłoczka, skok .

Pomp nie można tak bezkarnie zamieniać pomiędzy różnymi modelami motocykli

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby mam Ci jeszcze tłumaczyć ?

typ, średnica tłoczka, skok .

 

 

No tak te dane akurat znam ... no może poza skokiem. jak pytalem znajomych to wszyscy mowili żę będzie ok... i w sumie jest bo hamulec dziala naprawde dobrze i dozowalnośc bqardzo się poprawiła... Tylko ten duży skok o którym pisałem . Czy można temu jakoś zaradzić czy poprostu musze się do tego przyzwyczaić??

Edytowane przez Vivaldi_V1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...