Skocz do zawartości

Rotax 123 odcina na wysokich


nowytzrdt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema!Co to może być niedawno rozpołowiłem silnik bo moto mi odcinało najpierw troszke potem już mocno, zmieniłem simmeringi łozyska na wale bo juz chuczały, złozyłem i jest dokładnie to samo świeca jest nowa gaźnik czyszczony.Czy mozliwe jest to że teraz przepala ten nowy smar na łozyskach i dlatego go odcina??Zpałon przykręciłem dobrze tak jak był mozliwe że sam sie przestawił wcześniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zpałon przykręciłem dobrze tak jak był mozliwe że sam sie przestawił wcześniej??

Raczej wątpie, o ile pamiętam to w rotaxie 123 nie było za bardzo możliwości jego przestawiania. Jeśli mówimy o czymś takim http://bikepics.com/pictures/902127/.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór mam wyciągnięty, ale myśle teraz nad drugą przyczyna bo na wolnych obrotach już nie odcina tylko podczas jazdy, i po gruntownym wyczyszczeniu gaźnika jest jeszcze gorzej.Dlatego mysle że to może być wyrypana membrana albo wyrobione dysze o ile dysze się wyrabiają??Jak poznać że membrana jest do wymiany rozkręcałem ją i wygląda dobrze do cylindra otwiera z powrotem nie przepuszcza czyli niby dobra.Jeszcze jedna przyczyna to zaworek na pływaku i za mały poziom paliwa w komorze pływakowej??hmmm sam juz nie wiem 4 razy rozbierałem gaźnik i nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór mam wyciągnięty, ale myśle teraz nad drugą przyczyna bo na wolnych obrotach już nie odcina tylko podczas jazdy, i po gruntownym wyczyszczeniu gaźnika jest jeszcze gorzej.Dlatego mysle że to może być wyrypana membrana albo wyrobione dysze o ile dysze się wyrabiają??Jak poznać że membrana jest do wymiany rozkręcałem ją i wygląda dobrze do cylindra otwiera z powrotem nie przepuszcza czyli niby dobra.Jeszcze jedna przyczyna to zaworek na pływaku i za mały poziom paliwa w komorze pływakowej??hmmm sam juz nie wiem 4 razy rozbierałem gaźnik i nic :/

Daj gaźnik do sprawdzenia mechanikowi bo jak 4 razy nic nie zdziałałeś to ktoś kto przy tym robi napewno pomoże, na membranie szukaj uszkodzeń typu, pękniecia, gdy dobrze nie dolega itd to znaczy że jest uszkodzona.,jeśli podobnych uszkodzeń nie ma znaczy ze wszytsko jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBIONE!!!!Po 4 rozkręcaniach gaźnika po kilku przestawionych zapłonach sprawdzeniu całej instalacji okzazało się że tłumik był zabityyy :banghead: moto lataaaaa :notworthy: :notworthy: Nie potrzeba żadnej sportowej świecy poprostu dedykowaną do RX B1OEG 15 zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...