Skocz do zawartości

Co sądzicie o kaskach Caberg???


Gość joserodo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joserodo

Rozgladam się ostatnio za nowym kaskiem (integral) i trafiłem na www.rapid-motocykle.pl. Zanalzłem tam ofertę kasków Caberg za śmieszne pieniądze (interesują mnie modele 103 lub 299). Z tego co wqidziałem te kaski naprwadę sa tak tanie.

 

Co o nich sądzicie (trwałość, jakość)???? Czy warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, uzytkuje kask caberg model 198 juz 2 sezony , dbajac o niego nie zauwazylem jakis sladow zuzycia poza ryska na szybie ktora zrobilem z mojej winy . ogolnie spoko kask,szybka dosc przejrzysta nawet w nocy, moze jest dosc glosny ale mi to w sumie nie przeszkadza . ogolnie biorac pod uwage cene tego kasku to mozna go polecic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jedyna wada - najtańsze modele nie mają malowanych wzorków, tylko naklejki (nie pod klarem). Poza tym dobry dostęp do części zamiennych, włoski desing, dobre wykonanie, trwałe skorupy, fajnie rozwizane zapinanie (zatrzask - nie wyścigowe 2D).

Bardzo dużo Cabergów ludzie kupują

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam model topowy (patrząc od drugiej strony) czyli Classico, kupowałem go chyba 3 lata temu za 230 zeta. nie mogę narzekać, te rysy które są powstały z mojej winy i nie były to przetarcia o dywan tylko o beton i asfalt. jest rzeczywiście ciut głośny (ale nie mam porównania...), bardzo wygodne jest zapięcie, o którym wspomniał Domino, jedna ręka załatwia sprawę :!: (drugą możesz się drapać po tyłu :flesje: ja tak czasami robię :):(:D:D)

 

pozdr

 

P.S. no i cena jest niewątpliwym atutem tej firmy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Mam CABERGA KATANĘ. Całą zimę przeleżał i nie wykazuje najmniejszych śladów zużycia :flesje:.

A tak poważnie to przejechałem w nim tylko ok. 170km przy temp. 0-4'C i było bardzo przyjemnie (ok.90-120km/h). Jak było koło 0'C albo lekko poniżej stojąc na światłach parowała szybka mimo lepszej niż w CLASSICO wentylacji (identyczna skorupa, dodatkowa wentylacja na górze kasku-nakładka). Może to przez niską tempreraturę zewnętrzną. Zauważyłem, że w RAPIDZIE ten kask zdrożał od października o 40zł i kosztuje teraz 450zl.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 299.

Nie mam zbyt wiele doświadczeń z innymi kaskami, żeby go porównywać ale jest O.K.

Wygląd ma niecodzienny (a'la "STAR WARS") :flesje: ale ludziom się podoba :-)

Na początku miałem mały problem z szybką - po jeździe w deszczu porobiły mi się coś jakby pęcherzyki ale zadzwoniłem do Rapid i następnego dnia kurier przyniósł mi do domku nową (jest OK), oczywiście za darmo.

Kask jest specyficzny w dotyku (lakier jest jakby miękki - gumowy) a wizjer dzięki swojemu kształtowi zapewnia bardzo dobre pole do obserwacji. Wygodne jest też zapięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caberg za śmieszne pieniądze

Mnie natomiast zaintrygował kask Keeway 617.Widziałem coś takiego na Motor Bike Show.Ładnie wykończony kask otwarty z szybą bez daszka.Cena 250zł.Czy ktoś z was słyszał lub ma doświadczenia z takim kaskiem?I może orientujecie się jak to jest z atestem i jak można sprawdzić,czy kask go ma,bo nie wiem jak ta cena ma się do bezpieczeństwa.Co prawda Caberg też miał model Super Leader za około 260zł,ale nie wiem co o tym sądzić...Będę wdzięczny za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Super Leader to najtańszy kask Caberga. Dedykowany dla małych skuterów, bo się mieści w schowku pod siedzeniem. Nie wiem co to ten cały Keeway, ale jeżeli to odpowiednik Super Leadera to... sam sobie dokończ.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No, żeby nie było, że robię kolejny temat, podczepię się do starego.

 

Teraz będę kupował sobie kask Caberg Classico i mam dwa do wyboru:

lakierowany i nie lakierowany. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć czym się różnią i

który lepiej wziąć? Różnica jest niewielka 30 zł, ale to też pieniądze ... ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...