Skocz do zawartości

Stopiony tlok dlaczego?


dexxam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cylinder to moja sprawa i juz wiem co z nim zrobie :bigrazz: takze wiem ze go trzeba pomierzyc itp tak zielony to ja nie jestem :biggrin:

 

marcin1989 swieca ma kolor brazowy bo sprawdzalem dzisiaj :wink:

 

 

tak wogole to macie jakas sklep gdzie mozna tanio dorwac nowy cylinder do mojego moto? bo chce wiedziec gdzie szukac w przyszlosci. a sklepy oczywiscie moga pyc spoza Polski. Jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym kladzeniem nicasylu, bo slyszalem ze np ten na czechach to sie wykrusza itp. Podobno dobry jest w anglii i niemczech ale nie mam zadnych namiarow na firmy zajmujace sie wysylka do tych krajow, bo do czech to odemnie z miasta koles wysyla.

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w ameryce wszystko jest 1/2 ceny a nawet mniej , kwestia tylko ściągnięcia do polski i czy to się opłaca po odliczeniu ceł i podatków

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dobra kx cyka slicznie :biggrin: tylko teraz pytanie nie wie ktos jakie sa u mnie fabryczne ustawienia gaznika? i drugie pytanie bo albo cos szybko lapie wysoka temperature albo mi sie zdaje a uklad mam drozny pompa wody chodzi. wiec czym by to moglo byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko sie nagrzewa? A uszczelke pod glowica dales dobra?

Twoj kolega zasugerowal wczesniej za uboga mieszanke, poniewaz temperatura spalania ubogiej mieszanki jest wyzsza. Od razu nie wypali Ci dziury w tloku, tylko przy dlugotrwalym uzytkowaniu. Sprawdz swiece, jesli jest koloru kawy z mlekiem to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czarna swieca to za bogata mieszanka, czyli za duzo benzyny w mieszance.

Skad wiesz ze byly ok? Zobacz czy przewody od ukl. chlodzenia nie sa twarde. Jesli pod glowica bedzie przepuszczac, to bedzie sie grzac. Jesli chodzi o szczelnosc glowica-cylinder trzeba sie wykazac dokladnoscia, bo inaczej to sie zemsci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa twarde. w sumie jakby oringi puszczly to by mi sie lalo do cyla i ubywalo plynu a to sie nie dzieje. a zeby zubozyc mieszanke to ta srubke od skladu w gazniku trzeba wykrecac czy wkrecac?

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam odnośnie filtra powietrza - jeżeli go namoczysz/wypsikasz to warto go wtedy w rękach wykręcić z nadmiaru tego oleju. Oczywiscie w sposób w miare kontrolowany aby nie podrzeć jednak aż takie słabe nie są. Nie sądzę żeby było wskazane jezdzić z filtrem cieknącym od oleju . Namoczyć i wycisnąć nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam odnośnie filtra powietrza - jeżeli go namoczysz/wypsikasz to warto go wtedy w rękach wykręcić z nadmiaru tego oleju. Oczywiscie w sposób w miare kontrolowany aby nie podrzeć jednak aż takie słabe nie są. Nie sądzę żeby było wskazane jezdzić z filtrem cieknącym od oleju . Namoczyć i wycisnąć nadmiar.

 

 

dokladnie ja jak pierwszy raz czyscilem filtr to go tak nasaczylem ze moto nie chcial odpalic wogole a jak juz zalapal to tylko na moment i gasl... prawie wogole powietrza nie dostawal, od razu wycisnalem filtr i normalnie hodzi :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanko :biggrin: Prawdopodobnie ciagnie mi olej ze skrzyni do cylindra i go przepala. I teraz pytanko bo slyszalem ze to moze byc przez to ze puszcza simmering pod magnetem. Zeby wymienic ten simmering to trzeba rozpolawiac silnik czy wystarczy magneto zdjac? Moze byc jeszcze jakas inna przyczyna tego ze mi ciagnie olej do cylindra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie od strony magneta, tylko sprzęgła!

Nie trzeba rozpoławiać silnika, wystarczy zdjąć pokrywę od strony sprzęgła i zębatkę na wale korbowym, mając trochę umiejętności manualnych simmering wyjmiesz płaskim wkrętakiem.

Olej może ciągnąć również przez połówki karterów, przez uszkodzoną uszczelkę pomiędzy karterami lub jeśli jej się nie stosuje - przez miejscowy brak szczeliwa.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...