Skocz do zawartości

Jakie rękawice do ok. 200-300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Od wiosny jeżdżę w Vanucci Tour Fun i sobie chwalę... w chłodne dni wiosenne było przyjemnie ciepło, a teraz ręka się nie poci, choć jest przecież gorąco. Zerknij tutaj, kupiłem tam za 140 a są jeszcze taniej :-)

Smigam w identycznych. Bardzo wygodne, ale nadmiaru protektorow to one nie maja. Ale jako turystyki - super.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, obecnie poszukuję rękawic motocyklowych w cenie 200-300 zł, przeznaczenie to jazda wiosna, jesień, chłodniejsze dni. Temperatura to minimum 10 stopni. Na lato planuję kupić coś bardziej zwiewnego.

Zastanawiam się nad:
-Held Touring Five- dużo pozytywnych opinii w internecie, przystępna cena,

-Shima GT-1 WP- rękawice mają dużo równych bajerów, cena również przystępna, wyczytałem , że markę wszyscy chwalą, albo nie polecają,

-Macna Vortex - też polecane, nawet podobają mi się z wyglądu, cena graniczna raczej,

-Alpinestars SP8- na innym forum widziałem, że są chwalone, z wyglądu również,

-Modeka Travelmaster- podobają mi się z wyglądu, wyczytałem pozytywne opinie,

Najbardziej kuszą mnie rękawice Shima, ale są o nich dwuznaczne opinie. Chętnie rozważę inne propozycje oraz posłucham opinii o w/w modelach.

Pozdrawiam

Edytowane przez KuKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Held Touring Five i (przypuszczalnie) Macna Vortex nie nadadzą się na te warunki, o których piszesz. Alpinestars SP-8 mogą być ok, bo akurat nie nadają się na wyższe temperatury (zero wentylacji). Shima GT-1 WP - nawet na nieco niższe temperatury niż piszesz (choć może dadzą radę), za to ich wersja bez membrany raczej na wyższe. Teoretycznie sprawdziłyby się te modeki Travelmasters, ale nie ryzykowałbym kupna tej marki. Shimy zresztą też się szybko niszczą, GT-1 to najtrwalszy model tej firmy ale to nadal Shima.

Na takie temperatury radziłbym np. Held Faxon albo Sparrow. Bierz takie, które nie mają otworów wentylacyjnych, bo jesienią się zapłaczesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touring Five Tex faktycznie mogą dać radę, więc to dobry pomysł. Markę Seca znam tylko z opinii klientów i podobno jakość nie porywa, ale nie będę się wypowiadał o czym czego nie używałem.

Od siebie na lato dorzuciłbym np. Shima Spark albo Fox Bomber, ewentualnie Alpinestars Octane. Najfajniejsze będą Held Air Stream / Air Stream II, ale to już inne pieniądze (skóra kangura itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się czy w ogóle warto pchać się w membranę itd. Nie jeżdżę zbyt często i raczej wkoło komina (100-200 km) w tym sezonie ponad 3000 km. Rękawice wymieniam tylko dlatego, że moje Utiki mają już dziury. Były to zwykłe rękawice skórzane. W lecie było w nich za gorąco, za to świetnie spisywały się w temperaturach 15-25*C. Ostatnio przy 10 *C ręce lekko mi zmarzły. Więc może lepszym wyjściem było, by kupienie rękawic typu Held Touring Five Tex (ich wersja bez membrany zbiera pozytywne opinie), powinny spisać się na wczesną wiosnę, jesień i deszczowe dni jako rękawice do przebrania. A na lato ta Shima Spark, wygląda przystępnie i cenowo i wizualnie. Tylko tym razem polecasz mi Shime, a wcześniej jej nie poleciłeś? Czy modele letnie są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Spark nie miałem reklamacji, a na inne się zdarzało. Oczywiście różnie z tym bywa, ale ludzie potrafią popsuć nawet cep.

 

Jeśli Twoje Utiki miały otwory na brzegach palców, to bierz Touring Five (zwykłe) i już, powinny dać radę. Jeśli nie miały, to w Touring 5 będzie ci zimniej - wówczas bierz Held Sparrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadaliśmy się. Na ciepłe dni Shima Spark jak poleciłeś. A czy na chłodne dni i deszczowe nie byłyby lepsze rękawice z membraną?

 

Właśnie teraz znalazłem rękawice firmy Buse Narvik, posiadają membranę itp. myślę, że będą odpowiednie na temperatury do 20 *C i deszczowe dni. Posiadam już drugą kurtkę Buse, pierwszą używa moja dziewczyna, bo dla mnie była już trochę przymała, a jedyne co się w niej popsuło po 6 latach to zamek przy rękawie.
Więc czy kombinacja Buse Narvik + Shima Spark będzie odpowiednia na cały sezon?
Jeszcze z rękawic Buse podobają mi się Nordkapp, Open Road Touring.

Edytowane przez KuKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,
rozglądam się za dobrymi rękawicami na motocykl w kwocie do max 200/300 zł.
Zastosowanie, to głównie miasto, trasy i wypady ze znajomymi.
Czy możecie polecić coś rozsądnego w dobrej cenie ?

Moje typy, to :
Tschul 212

Shima ST-1

Shima RS-1

 

Głównie zastanawiam się między ST-1, a RS-1. Czy warto zaszaleć i kupić droższe, czy ST-1 spokojnie wystarczą ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez A7x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...