Skocz do zawartości

Źle zainstalowany bagaż = wypadek


maranz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mawiają......"Mądry polak po szkodzie"heh i ze uczymy sie na bledach,czemu tylko zawsze musimy sie na sobie uczyc?? Czlowiek zawsze mysli ze"Nic mi sie nie stanie".....nie ukrywam ze jak jest bardzo goraco to czasem nie zakladam spodni od kombinezonu....ale licze sie z konsekwencjami.

 

Powrotu do zdrowia!

24h w siodle??Duuuuzo,mam nadzieje ze drzemales co jakis czas?

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałem dookoła Polski dwa tygodnie temu to zgubiłem namiot, śpiwór i picie.

Najlepsze jest to, że przez ostanie kilka nocy nie korzystałem z tego ekfipunku bo miałem noclegi w domach i bagaż był cały czas tak samo solidnie przymocowany siatką. Do tego nic nie wskazywało na to by miał tendencję do jakiegoś przemieszczania się. Przejechał ponad 2 tyś km bez odpinania i w nacy między Stańczykami a Suwałkami w niewyjaśnionych okolicznościach gdzieś spylił, ostała się tylko karimata z siatką zabezpieczającą.

Północ, szmat drogi przejechałem jednym ciągiem i szukaj wiatru w polu. Najprawdopodobniej gdzieś koło Stańczyków już wypadł bo później to prosta i równa droga.

przestroga dla wszystkich, sama siatka nie wystarczy, trzeba stosować conajmniej podwójne zabezpieczenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocowałem swój bagaż na tylnym siedzeniu taśmą z napinaczem...

 

A co do jazdy w upalne dni to właśnie niedawno zainwestowałem w buzer... Dużo go nie miałem jeszcze czasu testować ale na tych paru przejażdżkach się sprawdzał naprawdę dobrze !

 

Powrotu do zdrowia !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zbroja nie gwarantuje bezpieczeństwa,przy wywrotce, nierówności nawierzchni latwo ją zCiebie zerwą.Trzeba coś jeszcze założyć na nią ! No chyba że się jedzie 60km/godz.

 

No nie wiem czy tak łatwo zdejmie...

Kupiłem sobie niby bluzę jeszcze do zakładania na buzer, ale tego zestawu jeszcze nie testowałem (Mamuśka mi małą poprawkę krawiecką wprowadzała :) )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maranz, życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojej partnerce. Osobiście prawie nie uzywam siatki, tylko przypinam lekkie rzeczy a i tak jeszcze to traktuje poczciwymi gumami lub jak kto ekspanderami. Nie mam dużo bagażu bo w większości jeżdże sam ale Waszą nauczkę potraktuje dla siebie jako lekcje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop, ale powiedzcie mi panowi jak by się sprawowała taka zbroja typu Bionic - http://www.allegro.pl/item679500278_alpine...acz_buzzer.html przy zapie*dalaniu tudzież bardzo szybkiej turystyce? Czy to się nie rozleci po 100km?

 

The S-MX Bionic vest features the Bionic Back Protector integrated with a chest guard and side kidney plates to offer the rider a 1pc front and back protection system for the street and race track. The vest is intended to be worn under a jacket or suit giving frontal and back impact protection during a crash.

 

wygląda na to, że jest zaprojektowana tak, by się nie rozlatywać ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The S-MX Bionic vest features the Bionic Back Protector integrated with a chest guard and side kidney plates to offer the rider a 1pc front and back protection system for the street and race track. The vest is intended to be worn under a jacket or suit giving frontal and back impact protection during a crash.

 

wygląda na to, że jest zaprojektowana tak, by się nie rozlatywać ;-)

 

Skąd to info? Poniżej z oficjalnej strony:

A high performance outer protection riding jacket for off-road and freestyle riding.

 

Dlatego też pytam czy w upały na sporcie to zda egzamin...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info? Poniżej z oficjalnej strony:

A high performance outer protection riding jacket for off-road and freestyle riding.

 

Dlatego też pytam czy w upały na sporcie to zda egzamin...

Zaszkodzić nie zaszkodzi,ale trzeba ograniczyć prędkość.Z kolegi częściowo zerwało zbroję na siatce,/taką tanią Datexa/ale szybkość była ok.160 km/godz.i ślizg po gładkim asfalcie,Nie miał prawie obtarć,raczej siniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info? Poniżej z oficjalnej strony:

A high performance outer protection riding jacket for off-road and freestyle riding.

 

Dlatego też pytam czy w upały na sporcie to zda egzamin...

 

Ważną informacją jest fakt, że buzer jest pomyślany jako dodatek pod okrycie wierzchnie. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę, że to dość solidne protektory i atesty są wysokie (EN 1621-2), wydaje się że kurteczka na tym buzerze może być mniej solidna niż typowe, 'gruboskórne' kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zbroja nie gwarantuje bezpieczeństwa,przy wywrotce, nierówności nawierzchni latwo ją zCiebie zerwą.Trzeba coś jeszcze założyć na nią ! No chyba że się jedzie 60km/godz.

 

Wszystko zależy od tego jak się jedzie .. Według mnie przyjemna turystyczna prędkość podczas jazdy bocznymi drogami, pozwalająca na podziwianie widoków to 80-90 km/h a przy takiej prędkości buzer powinien sobie poradzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...