Skocz do zawartości

Dlaczego w 2t pli świecę.


andrzejmucha15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana związana była tym iż nie wkręcał się na obroty. Po wymianie tłoka po przejechaniu 25km spaliło mi świece , wymieniłem drugą i po 20km spliło ponownie, a co lepsze dalej nie wkręca się dobrze. Jaka może być tego przyczyna, może zawory wydechowe się nie otwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana związana była tym iż nie wkręcał się na obroty. Po wymianie tłoka po przejechaniu 25km spaliło mi świece , wymieniłem drugą i po 20km spliło ponownie, a co lepsze dalej nie wkręca się dobrze. Jaka może być tego przyczyna, może zawory wydechowe się nie otwierają.

"Palenie" świecy i nie wkręcanie- te objawy mają jedną i tę samą przyczynę - zbyt bogata mieszanka paliwo-powietrze. Czyli albo rozregulowany gaźnik, albo zapchany (niewłaściwy) filtr powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mieszance zbyt bogatej to świeca jest bardziej zalewana niż "palona" Gdy by była zbyt uboga to możliwe że uszkodzi świecę, skoro w 4t może powodować nawet uszkodzenie zaworów. A moto się nie przegrzewał nadmiernie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mieszance zbyt bogatej to świeca jest bardziej zalewana niż "palona" Gdy by była zbyt uboga to możliwe że uszkodzi świecę, skoro w 4t może powodować nawet uszkodzenie zaworów. A moto się nie przegrzewał nadmiernie ?

Przegrzewał się , ale myślę że powodem tego była wymiana tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mieszance zbyt bogatej to świeca jest bardziej zalewana niż "palona" Gdy by była zbyt uboga to możliwe że uszkodzi świecę, skoro w 4t może powodować nawet uszkodzenie zaworów. A moto się nie przegrzewał nadmiernie ?

To zależy co wg autora tematu oznacza "palenie". Jeżeli świeca przestaje dawać iskrę, daje ją nieregularnie lub w środku a nie na elektrodach i jest zasmolona to ja mam rację. A jeżeli elektrody świecy są po nadpalane i skorodowane to Ty masz rację :-).

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co wg autora tematu oznacza "palenie". Jeżeli świeca przestaje dawać iskrę, daje ją nieregularnie lub w środku a nie na elektrodach i jest zasmolona to ja mam rację. A jeżeli elektrody świecy są po nadpalane i skorodowane to Ty masz rację :-).

Przy pierwszej świecy wcale nie było iskry,a przy drugiej iskra przeskakiwała w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej świecy wcale nie było iskry,a przy drugiej iskra przeskakiwała w środku.

Czyli oczadziały Ci obie :-). Jak nic nie grzebałeś przy gaźniku to prawdopodobnie coś z filtrem powietrza. Na początek możesz zdjąć gumę łączącą gaźnik z filtrem i wypróbować jak moto zachowuje się bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor ma świeca??

Powinna mieć kolor taki słomkowato jasno brązowawy.

Jezeli mieszanka jest zbyt uboga w paliwo to świeca miała by wtedy taki białawy nalot i wyglądała na bardzo suchą no i wtedy to sie faktycznie może "upalać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oczadziały Ci obie :-). Jak nic nie grzebałeś przy gaźniku to prawdopodobnie coś z filtrem powietrza. Na początek możesz zdjąć gumę łączącą gaźnik z filtrem i wypróbować jak moto zachowuje się bez niej.

Ściągnąłem filtr powietrza i jak ręką odjął, wiesz niewpadł bym że to jest przyczyną. moto się wkręca że po wymianie tłoka aż się boję mu podkładać bo stawia w poprzek. Dzięki kolego za radę i podpowiedż i wszystkim na forum, bo już miałem go prowadzić do fachury ale on tyle wie co i ja A jak by trafił to by pewnie kasy wydrł jak za mokre zboże.

 

Ściągnąłem filtr powietrza i jak ręką odjął, wiesz niewpadł bym że to jest przyczyną. moto się wkręca że po wymianie tłoka aż się boję mu podkładać bo stawia w poprzek. Dzięki kolego za radę i podpowiedż i wszystkim na forum, bo już miałem go prowadzić do fachury ale on tyle wie co i ja A jak by trafił to by pewnie kasy wydrł jak za mokre zboże. Wyprałem filtr i założę go jutro i sprubuję go z filtrem, a jakby było to samo to trzeba wymienić filtr czy gażnik ustawiać i podkręcić powietrza i jak to się robi by nie przedobrzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem filtr powietrza i jak ręką odjął, wiesz niewpadł bym że to jest przyczyną. moto się wkręca że po wymianie tłoka aż się boję mu podkładać bo stawia w poprzek. Dzięki kolego za radę i podpowiedż i wszystkim na forum, bo już miałem go prowadzić do fachury ale on tyle wie co i ja A jak by trafił to by pewnie kasy wydrł jak za mokre zboże.

Ale bez filtra to zbyt długo nie jeźdź. Zastanów się co tam w nim dławi przepływ powietrza. Może coś jest zaślepione, może filtr jest strasznie brudny, a może ten filtr nie jest przeznaczony do Twojego motocykla tylko to jakaś domowa wydumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gaźnik, myśle że dysza główna mogła się poluzować albo zupełnie wykręcić.

Gażnik przeczyściłem i było wszystko w porządku. A jak motor jest zimny to wkręca się dobrze ale po paru minutach ggdy się rozgrzeje to przestaje się wkręcać , reglacja dyszą od powietrza nic nie daje poniwaz nie reaguje na wkręcanie czy wykręcanie. Myślałem że to filtr powietrza ale to nie filtr, może to zawory wydechowe, już niemam głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czy sie ssanie domyka, czy sie nie uszkodziła gumka na tloczku etc. Ewidentnie problem od strony gaźnika/filtra powietrza. Mozna probowac iglice w doł dac, tez powinno pomoc ale jak piszesz o az takim spalaniu to raczej problem jest glebszy niz tylko regulacja na iglicy. Sprawdź tez czy zaworek od doplywu paliwa się zamyka po podniesieniu pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...