Skocz do zawartości

WSK Kobuz :)


Kaszpir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zostałem właścicielem WSK Kobuz 175 :). Motocykl jest z 1976 roku, kupiony od pierwszego właściciela. Stan niezły patrząc na wiek, zapala "od kopa", jeździ bez wiekszych kłopotów i co najważniejsze ma kompletne dokumenty.

Plan jest taki, że spróbuję go przywrócić, w miarę możliwości czasowych i finansowych, do wyglądu fabrycznego. Niestety niektóre elementy zostały już delikatnie "ztjuningowane" piłką do metalu i spawarką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj zostałem właścicielem WSK Kobuz 175 :). Motocykl jest z 1976 roku, kupiony od pierwszego właściciela. Stan niezły patrząc na wiek, zapala "od kopa", jeździ bez wiekszych kłopotów i co najważniejsze ma kompletne dokumenty.

Plan jest taki, że spróbuję go przywrócić, w miarę możliwości czasowych i finansowych, do wyglądu fabrycznego. Niestety niektóre elementy zostały już delikatnie "ztjuningowane" piłką do metalu i spawarką.

Pozdrawiam

 

Zapodaj jakieś fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem dzieciakiem widzialem takiego kiedys w sklepie i zastanawialem co to za wynalazek ;) Wydawalo mi sie, ze bylo napisane "Koboz", ale dawno to bylo.. ;)

Zdecydowanie Kobuz, seria WSK z nazwami polskich ptaków. Były jeszcze: Dudek, Perkoz, Bąk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kobuz, seria WSK z nazwami polskich ptaków. Były jeszcze: Dudek, Perkoz, Bąk

no i zapomniałeś,że był jeszcze KOS I LELEK

Ja też miałem bardzo dawno kobuza z pomarańczowym bakiem z przebiegiem około 1200 km. już nie pamiętam,ale chodził jak rakieta,no miałem wtedy tylko 13 lat. więc wydawało mi się ,że latam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do silnika, czy od prawej strony masz swego rodzaju dekielek, który można odkręcić niezależnie od pokrywy?

W każdym razie witam kolejnego użytkownika Kobuza, którego szczęśliwym posiadaczem również jestem i naprawdę sprzęt marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do silnika, czy od prawej strony masz swego rodzaju dekielek, który można odkręcić niezależnie od pokrywy?

Nie, nic takiego nie ma. Obie pokrywy gładkie, poza korkiem do sprawdzania oleju w skrzyni biegów na lewej kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :biggrin:

Swego czasu też miałam Kobuza z pomarańczowym zbiornikiem (z czarnym, skajowym pasem pośrodku). Szczyciłam się tym baaardzo, ujeżdżając wiejskie wertepy :bigrazz:

No i 4 biegi to miało-poważny motocykl jak dla mnie na owe czasy :lalag:

 

p.s. Rocznik Twojego Kobuza zaiste zacny :D

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty! Najfajniejszt wg mnie motocykl z czasu PRLu, sam planuje kiedyś cos takiego zanabyć :)

Juz ktos sie upomniał, dawaj foty.

 

A rocznik faktycznie najlepszy :biggrin:

Edytowane przez abu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznily sie wygladem te "ptaszki" ?

Fotki będą, musze je zrobić :)

Różnice były dość znaczne i widoczne na pierwszy rzut oka. Najlepiej to widać na zdjęciach. Np. Bąk i Dudek miały wysoko prowadzony układ wydechowy oraz wysoką kierownicę. Kobuz inny tłumik, Lelek wysoki przedni błotnik. Do tego detale jak np. chromowany przedni błotnik. Różne były też silniki. Z tego co doczytałem Gil, Lelek i Bąk miały 125 ccm, a Kobuz i Dudek 175 ccm na bazie lub z silnikiem Wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...