Skocz do zawartości

Co wybrac do jazdy enduro KDX vs RX vs CRM


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie który z tych moto byłby dla mnie najlepszy w klasie 125 , ważę koło 80 kg i mam 185 cm , motor używany byłby w ostrym terenie podjazdy , leśne drogi, łąki, czy starczy ty modelom mocy aby mnie ponieść w konkretnym terenie, jak z awaryjnością co ile km remonty wymiany tłoka itd? Za każdą opinie i pomoc bardzo dziękuje bo pomoże mi ona w wyborze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie który z tych moto byłby dla mnie najlepszy w klasie 125 , ważę koło 80 kg i mam 185 cm , motor używany byłby w ostrym terenie podjazdy , leśne drogi, łąki, czy starczy ty modelom mocy aby mnie ponieść w konkretnym terenie, jak z awaryjnością co ile km remonty wymiany tłoka itd? Za każdą opinie i pomoc bardzo dziękuje bo pomoże mi ona w wyborze moto.

 

3 sezony spokojnie, bierz RX silniki rotaxa :buttrock:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się kamis użyłem tej opcji ale nigdzie nie znalazłem tematu porównującego te modele a co do opinii na temat remontów to znalazłem różne odp ale żadnych konkretów różnie ludzie pisali od 5 do 9 tys km, a porównania mocy tych modeli i jak się sprawują w ostrym terenie też nie wiele pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RX 125 do terenu dobrze się nadaje zawieszenie w sam raz do endurowania nie za miekkie i nie tak twarde jak w crossach, pozjady hmmm 125 to raczej zły wybór na podjazdy ale jak masz szeroka opone i dobrze wyregulowany zawór to daje rade, awaryjność nie wiem jak inne ale u mnie zero awari wymieniłem tylko tłok bo miałem zły filtr poietrza i dostał piachu tłok był meteora jeździłem na nim dwa sezony i mysle że ten tez by przelatał gbyby nie ten piach.Jak dla mniej najładniejszy z tych trzech co podałeś no i duża dostępność cześći ten sam silnik co w RS, Pegaso i innych.

 

P.S kolega tez ma RX i wszyscy są zadowoleni ;) aaaa no i oczywiście zasięg w terenie 12 litrowy zbiornik paliwa :):):):) jak nie będziesz katował to około 200 km zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiadoma sprawa, że każdy kto posiada któryś z w/w motocykli będzie chwalił sobie swój.

Osobiście mogę Ci troszkę napisać o CRM.

Model jest "mało popularny", ale wydaje mi się, że troszkę niedoceniony.

Rama od starszej CR, zawias dający sobie naprawdę rade, średnio wysilony silnik - do którego jest masa części ( wbrew pozorom ), bo jest identyczny jak ten z modelu NSR.

Na swojej przelatałem 1,5 sezonu wymieniając tylko części czysto eksploatacyjne - klocki, napęd, olej.

Będzie to Twoje pierwsze terenowe moto?

Jeśli tak, to CRM przy Twoich parametrach na pewno się sprawdzi.

KDX zresztą też, bo miałem okazje obserwować serwis oraz sam motocykl w akcji - praktycznie tak samo jak w CRMie, z tym, że tam jest już USD z przodu.

 

Pozdrawiam, kszyhoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując charakterystyke crm a rx, wg mnie rx jest bardziej "narwany". Być może, że to sprawka elektromagnetycznego zaworu wydechowego :D

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowy tak 1 motor ale wcześniej śmigałem na simsonach komarkach itd. w sumie właśnie o to mi chodzi aby zebrać jak najwięcej opinii nie chcę aby tu ktoś za mnie podejmował decyzje same opinie mi starczą :) i chciałbym aby te moto szybko mi się nie znudziło bo planuj na nim przelatać 2 max 3 sezony a mieszkam w górach wiec o tą moc się najbardziej boje, bo jednak do chudzielców nie należe ;p

A w sumie każdy z tych moto wizualnie mi się podoba :)

Edytowane przez silentCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na każdym z tych moto i jak dla mnie pod względem zajmowanej pozycji, prowadzenia i sposobu oddawania mocy to RX jest najbardziej zbliżony do bardziej dorosłych motocykli hard enduro.

Pozycja na KDX 125 jest zupełnie odmienna od tego co można zastać siadając na jakiś wyczynowy motocykl i według mnie ten motor po prostu zle sie prowadzi tak samo z resztą jak MTX. A CRM w moim rankingu jest pomiędzy KDX a RX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kdx najepszy wedlug mnie.

Rx ma Rotaxa według mnie beznadziejne silniki, beznadziejnie oddaja swoja moc.

A CRM ma prawie ten sam silnik co NSR, tez beznadziejny w teren.

Oczywiscie to tylko moje zdanie :flesje:

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx ma Rotaxa według mnie beznadziejne silniki, beznadziejnie oddaja swoja moc.

Dlaczego? Bo oddają moc tak jak wyczynowe 2t (oczywiście przy mniejszej ilości KM ale mowa tu o charakterystyce)

A CRM ma prawie ten sam silnik co NSR, tez beznadziejny w teren.

Mają całkowicie inne przełożenia co znacznie je różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mocowo czy taki sprzęt poradzi sobie w górzystym terenie ??((bo co do silnika i zawiechy to juz znam wasze opinie :))), ostre podjazdy ale z ubita ziemią, leśne strome drogi oraz łąki bo nie wiem czy jest sens pakować kase w crm, rx, lub kdx jeśli w ogóle nie pojeżdze tym w moim terenie a z drugiej strony w tym momencie nie mam kasy na coś z hard enduro, a od czegoś chcę zacząć i za 2 sezony kupić już konkret maszynę.I takie pytanie które z tych moto dysponuje największą mocą bo w internecie znalazłem różne wyniki crm 25-30/ kdx 30+ / rx 32+ czy są to dobre parametry czy ludzie podają je tylko aby przyciągnąć klienta podczas kupna??

I rozumiem że każdy z tych moto był fabrycznie blokowany i jeśli pisze że np rx/kdx/crm ma 15 km to jest on w pełni zablokowany?? duże są koszty odblokowania takiego sprzętu u mechanika?

Edytowane przez silentCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu masz problem bo enduro 125 w góry i do podjazdów się nie nadaje lepszy by był jakiś 4T np WR albo EXC 250 jak juz chcesz koniecznie enduro 125 będzie w górach Cię meczyc ciągła redukcja, kręcenie na maxa pod górke i strzelanie ze sprzęgła :/.Z mocą to chyba Rx ma najwiecej koni z tych trzech, rzadko jest zablokowany ale jak jest zablokowany to łatwo go odblokować wszędzie sa opisy jak to zrobić.

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem MTX 125 a kumpel RX 125. Jezdziliśmy po górach w szczawnicy, krościenku itp czyli na prawdę ostry teren. (to były czasy kiedy turyści na szlakach uśmiechali sie na widok motocykla...)

Momentami MTX rady sobie nie dawał a RX zawsze dojechał tam gdzie się chciało.

 

A co do mocy to KMX jest na pewno najsłabszy a RX najmocniejszy. Poza tym często można spotkać RX z tuningowym zestawem Polini zwiększającym pojemność silnika do 160ccm.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że 4 t byłoby o niebo lepsze ale na ten sezon nie dysponuje funduszami które pozwalają mina zakup takiego hard enduro a złomu nie chcę więc jakoś 2 sezony muszę przehulać i co najważniejsze nabrać doświadczenia, i czytając posty skłaniam się aby kupić rx lub jeśli znalazłby w super stanie jakąś crm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...