Skocz do zawartości

foto z radaru .


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

Tak pięknie słonko świeciło więc postanowiłem troszkę polatać. Jadąc drogą z ograniczeniem do 40 km/h postanowiłem troszkę szybciej się poruszać , droga nowa ,równiutka niczym stół , szeroka dwa pasy ruchu ,w pewnym momencie zauważyłem błysk flesza przenośnego radaru rejestrującego prędkość , odruchowo zerknąłem na prędkościomierz i było ok 70 km/h . zdjęcie zostało zrobione z przodu pojazdu , jak wiadomo nie ma żadnych nr do identyfikacji . Ale jest jedno małe ale ;policja jak i straż miejska chodzą po mieście i robią foto motocykla i tabliczki rejestracyjnej( jak moto np stoi na parkingu ) dla pózniejszych porównań motocykla z fotką z radaru i foto które kiedyś gdzieś stało w celu ustalenia właściciela pojazdu .

dodam iż wiekszość policji jak strażników miejskich napewno będzie wiedziało kto jest właścicielem motocykla na zdjęciu .

 

na zdjęciu napewno nie bedzie nr rejestracyjnych z tabliczki , i czy jak panowie policjanci obsługujący radar zapamietali nr rejestracyjne ,lub z swojej bazy foto czy mogą wysłać takie zdjęcie po ustaleniu własciciela pojazdu.

Edytowane przez 7FIODOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafałku dziecko drogie takie insynuacje to do kolegów swoich ok . grzecznie się pytam i grzecznie odpowiadaj ,a jak nie potrafisz to nie odpowiadaj .

 

Vector - niby racja że można se tym podetrzeć tyłek tylko u nas coś kombinują , nie mogą się z tym pogodzić że kierowcy jednośladów unikają kar .

 

Wiem że jednego kolesia ciągali troszkę po sądach w tej sprawie ,ale wyjechał i nie wiem jak to się zakończyło

 

a tu link o wyżej opisanych akcjach policji i straży miejskiej.

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...IAT10/162168270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jedno małe ale ;policja jak i straż miejska chodzą po mieście i robią foto motocykla i tabliczki rejestracyjnej( jak moto np stoi na parkingu ) dla pózniejszych porównań motocykla z fotką z radaru i foto które kiedyś gdzieś stało w celu ustalenia właściciela pojazdu .

dodam iż wiekszość policji jak strażników miejskich napewno będzie wiedziało kto jest właścicielem motocykla na zdjęciu .

 

na zdjęciu napewno nie bedzie nr rejestracyjnych z tabliczki , i czy jak panowie policjanci obsługujący radar zapamietali nr rejestracyjne ,lub z swojej bazy foto czy mogą wysłać takie zdjęcie po ustaleniu własciciela pojazdu.

 

Chodzić mogą, foty stojących motocykli robić też, przyrównywać do tych z fotoradaru też. Bawić się tak mogą. Prawnie nic Ci nie zrobią. Takie porównania to nie jest podstawa prawna. Powiem Ci coś. Na zdjęciach z miejskich fotoradarów policji widziałam siebie, miałam taką możliwość, nawet napis na zadupku po zbliżeniu był widoczny - to idzie do kosza, nie ma tablicy i koniec. Przeczytaj dokładnie raz jeszcze artykuł, który podajesz "Patrole straży chodziły nawet po mieście z aparatami cyfrowymi i fotografowały ze wszystkich stron każdy napotkany, zaparkowany lub jadący motocykl. Wykonane przez nich zdjęcia były potem poddane analizie porównawczej ze zdjęciami z fotoradarów. Niestety, niewiele to pomogło."

Niewiele pomogło, bo po prostu do niczego się nie przydaje, są bezradni. I nie przejmuj się 70 na 40, bez przesady. Nie bądźmy tacy święci i porządni do bólu ;)

Poza tym naprawdę fotoradary policji są ustawione na czasami dużo powyżej 20km/h od obowiązującego ograniczenia, bo by się nie obrabiali z tymi fotami i papierkami, prędzej straż ma pstrykacze objazdowe ustawione na 10 powyżej (bo kasa do gminy, zarabiać trzeba...) . Tak samo podjazdówka tajniaków niby ze zdjęciami tablic zaparkowanych motocykli - prędzej policja, agencje detektywistyczne robią to w celu ustalenia kradzionych 2oo niż dopieprzania mandatem (najpierw bawiąc się w "porównanie" detali z fotoradaru a normalnego zdjęcia). Pamiętaj, że artykuły piszą dziennikarze/pismaki, nie policja i prędzej ci pierwsi chcieliby, żeby tak dowalano motocyklistom, nie drudzy. Owszem, rację bytu mają takie fotki z ukrycia w momencie, kiedy np. spowodowałeś wypadek i zbiegłes z miejsca zdarzenia. Wtedy tak. Wtedy zaczyna się kombinacja z ustaleniem sprawcy. Ale nie do mandatu z fotoradaru :) pozdrawiam

Edytowane przez Grass

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafałku dziecko drogie takie insynuacje to do kolegów swoich ok . grzecznie się pytam i grzecznie odpowiadaj ,a jak nie potrafisz to nie odpowiadaj .

 

Porównujesz mnie do dziecka a sam masz gramatykę na poziomie 8 latka :clap: Szkoda, że nie dopatrzyłeś się szczypty ironii czytając mojego posta ale ten fakt już pomińmy. :icon_rolleyes:

 

 

 

Jeśli na zdjęciu nie znajdzie się twoja rejestracja to nikt Ci nic nie udowodni no chyba, że 200m dalej stoi patrol który na bieżąco uświadamia kierowców o zrobionym zdjęciu a i do tego mam wątpliwości czy jest do udowodnienia, że kierowca z fotki gdzieś wcześniej skręcił a Ty przez przypadek nie wyjechałeś z innej posesji ot taki zbieg okoliczności :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że artykuły piszą dziennikarze/pismaki, nie policja i prędzej ci pierwsi chcieliby, żeby tak dowalano motocyklistom, nie drudzy.

No to wyszło szdełko z woreczka :icon_mrgreen:

 

Co do fotek to uważajcie drodzy motocykliści i motocyklistki że fotoradarek też może pierdyknąć fotke w plecy. Tak tak.... kumpel dostał taką ładną fotkę ale już z numerem rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło szdełko z woreczka :icon_mrgreen:

 

Co do fotek to uważajcie drodzy motocykliści i motocyklistki że fotoradarek też może pierdyknąć fotke w plecy. Tak tak.... kumpel dostał taką ładną fotkę ale już z numerem rejestracyjnym

 

Cicho - ja zawsze po stronie 2oo stoję i walkę z wiatrakami robię po drugiej stronie barykady :D

Tak. Dwa dni temu dostałam ładną fotę w deszczu siebie i popierdółki z Tczewa. Od municypalnych z ruchomego kina objazdowego. Będę się martwić, jak będe miała czas tam jechać i jak będę miała zbędną kasę na mandat. A nie sądzę. Bywa.

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector - niby racja że można se tym podetrzeć tyłek tylko u nas coś kombinują , nie mogą się z tym pogodzić że kierowcy jednośladów unikają kar .

 

Fiodor, powiem Ci, że to wygląda jak kombinacje jakichś niedorozwojów :banghead: No przepraszam, ale trza mieć ostro na*ebane w głowie, żeby nie mieć podstaw prawnych i wymyślać kolejne absurdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w artykule jest info, że jak odwrócili fotoradar, żeby robił zdjęcia z tyłu to mieli problem z tym, ze nie mogli zidentyfikować twarzy kierowców puszek.

Ciekawe jak zidentyfikują twarz motocyklisty w kasku??

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszą. właściciel pojazdu ma wskazać kierowcę, jak nie to sam płaci mandat

jsz

 

nie do konca tak jest...

dostalem zdjecie ze strazy miejskiej ze slawnego bialego boru

i kiedy nie wskazalem kierujacego (ciezko bylo go rozpoznac ; ) )

coby go ukarali mandatem i punktami - jak chcieli w pisemku

zostalem ukarany grzywna - nie mandatem - za niewskazanie

(oczywiscie bez punktow)

natomiast wysokosc owej grzywny/kary byla wyzsza niz mandatu : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...