Skocz do zawartości

Radialna z Diagonalną


jimi11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(Tematy z wyszukiwarki nie pasują)

Kupilem z przodu radialne dunlopy sportmax'y, a z tylu Michelin pilot sporty. Jednak piloty sa chyba diagonalne. Bedzie duza roznica gdy zaloze na przod radialna a na tyl diagonalna? Jakie sa tego konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie do konca jestem pewny, bo znalazlem tez diagonalne. Np. http://www.nokaut.pl/opony/michelin-pilot-...diagonalna.html

Moj rozmiar 130/70/17.

Jest na niej napisane 130/70 - 17

Z tego co wyczytalem ten myslnik przed rozmiarem kola sugeruje ze to diagonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie moj blad - nie wiedzialem, ze takie opony istnieja. Poczytaj na forum o stosowaniu takich opon. Sprawdz tez jakie opony zaleca kawasaki - byc moze nie dopuszcza wcale zastosowania diagonalnych.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej radialnych.

Wlasnie przeszukalem i nie ma na forum tego. W necie naczytalem sie o radialnych, diagonalnych. Ale nikt nie pisal jakie sa konsekwencje pomieszania. W jednym poscie wyczytalem ze radialna na przod, a diagonalna na tyl jeszcze moze byc, ale nie odwrotnie. Dlatego Was pytam i prosze o pomoc, bo w kwesti doboru opon jestem lekko zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej radialnych.

Wlasnie przeszukalem i nie ma na forum tego. W necie naczytalem sie o radialnych, diagonalnych. Ale nikt nie pisal jakie sa konsekwencje pomieszania. W jednym poscie wyczytalem ze radialna na przod, a diagonalna na tyl jeszcze moze byc, ale nie odwrotnie. Dlatego Was pytam i prosze o pomoc, bo w kwesti doboru opon jestem lekko zielony.

 

Pomysł z zakładaniem opon różnych producentów na ten sam motocykl jest wybitnie niepoważny.

Wystarczy w necie trochę poszperać aby dowiedzieć się jakie opony zaleca producent danego motocykla.

Od wielu lat fabryki opon motocyklowych projektują i produkują opony motocyklowe parami czyli na przednie i tylne koło i nie wolno bezkarnie zakładać na jeden motocykl opon o różnych profilach bieżnika bo od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje tylko rozmiar opon. Co do zakladania kompletu przod i tyl jednego producenta, to chcialbym, ale najblizszy rozmiar pilot sportow 120/70/17 jest radialny. Dlatego pytam o konsekwencje jazdy z przednia radialna, a tylna diagonalna. Inaczej sie zachowuje motocykl?

Z innego forum wyczytalem ze "tak jakby" tyl "sie szybciej domyka niz przod"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje tylko rozmiar opon. Co do zakladania kompletu przod i tyl jednego producenta, to chcialbym, ale najblizszy rozmiar pilot sportow 120/70/17 jest radialny. Dlatego pytam o konsekwencje jazdy z przednia radialna, a tylna diagonalna. Inaczej sie zachowuje motocykl?

Z innego forum wyczytalem ze "tak jakby" tyl "sie szybciej domyka niz przod"...

 

W każdej instrukcji obsługi masz wyraźnie napisane w jakie fabrycznie opony jest obuty motocykl.

 

A tak poza tym wyżej stara wyga Ci napisała, że to wybitnie niepoważny pomysł. To nie auto, mogłeś się zastanowić i PYTAĆ zanim kupiłeś te opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, jestem posiadaczem GS 500 i mam taki problem, że na przód zakupiłem Michelin Pilot Street Radial 110/70-R17, teraz muszę wymienić oponę z tyłu tylko, że Michelin Pilot Street Radial 130/70-R17 jest wszędzie niedostępny. Jak kupie na tył oponę diagonalną to coś się stanie ? Jak nie to będę zmuszony czekać na tego Michelina z nadzieją, że będą do wiosny dostępne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem GS 500 i mam taki problem, że na przód zakupiłem Michelin Pilot Street Radial 110/70-R17, teraz muszę wymienić oponę z tyłu tylko, że Michelin Pilot Street Radial 130/70-R17 jest wszędzie niedostępny. Jak kupie na tył oponę diagonalną to coś się stanie ? Jak nie to będę zmuszony czekać na tego Michelina z nadzieją, że będą do wiosny dostępne :(

Używaj wyszukiwarki poproszę. Teraz poczytaj to co na górze.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...