Skocz do zawartości

kolizja - 300PLN, XT do naprawy


_SB_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Z rana sobie dzisiaj wracałem we Wrocławiu z Biskupina na chatę - no i to piękne skrzyżowanie z Wróblewskiego z Widokową (koło IASE, wytwórni filmowej) jawiło się przede mną. Jako że padało, prędkość ograniczyłem do 90, choć poprzednie zakręty nie zdradzały znacznego braku przyczepności. Przede mną widzę autko które powoli doganiam... ale zaraz zaraz! Nie tak powoli! Ono nie jedzie, tylko stoi przed pasami (światła stopu się nie palą)! Hamujemy (bo wyminąć nie ma jak - lewo wysepka, zakręt w prawo, po prawej krawężnik i tory tramwajowe). Hamowałem mniej więcej przez sekundę, po czym horyzont zmienił pozycję z horyzontalnej na wertykalną, po czym poznałem że już nie jadę, tylko szlifuję po asfalcie (i wodzie na nim) w kierunku samochodu.

Nie wiem dlaczego, ale zawsze przy glebach rozstaję się z motocyklem. Tak było i tym razem. Ja ślizgałem się po prawej (na prawym boku), po mojej lewej motocykl (też na prawym boku). Ja prześlizgnąłem się przez pasy (dobrze że nie podciąłem pieszego, bo chyba OC na motocykl by nie zadziałało jeśli własnonożnie bym go uszkodził :biggrin: ), motocykl zatrzymał się na zderzaku Peugeota 206.

Wezwana została policja (Pani miała służbowe auto i "dyrektor jej kazał wezwać"). Godzina czekania, spisali, popatrzyli wręczyli mandacik za 300PLN i sobie pojechali.

XT straty:

- czacha - zmiażdżona, raczej nic z niej nie będzie, wymęczyła jeszcze kable pod nią - będzie zabawa w elektrykę bo nie palił.

- kierownica - to się wyprostuje, zespawa i "będzie pan zadowolony"

- drobne rany szlifowane, które tylko dodadzą uroku temu sprzętowi.

 

206 starty:

- pęknięty zderzak i prawe nadkole.

 

Co źle zrobiłem?

1. Nie zauważyłem w porę, że samochód stoi a nie jedzie

2. Za mocno cisnąłem hamulec (wydaje mi się, że tarcze były mokre i początkowo hamulec nie łapał więc docisnąłem więcej i wtedy załapał :banghead: )

3. Nie przekonałem baby żeby nie wzywała policji - obyłoby się bez mandatu

 

Co dobrze zrobiłem?

Powinienem mieć piękne noty za styl i technikę ślizgu (prawy bok, prawa noga podwinięta, lewa prosta - trochę jak Liu Kang). Nie bez znaczenia była końcówka, kiedy wstałem na nogi jeszcze się ślizgając na butach co dodatkowo podwyższyło trudność tego manewru. :icon_mrgreen:

 

No to tym właśnie się chciałem pochwalić :icon_mrgreen:

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styl dostaniesz 8

za rozwiązania z pieszymi 3 ja tam bym skosil :icon_twisted:

a za uwage to ... ;/ juz dostałeś punkty

 

cieszmy się że nic Ci się nie stało !!! poważniejszego

a co do moto napewno zrobisz

PS. Poćwicz przemówienia :biggrin:

i dobrze że nie jechałeś przed moto ... bo byś się zatrzymał na peguocie :banghead:

aa i mogles dac calusa na poczatek tej pani zeby sie troche rozluznila chyba ze stara klukwa byla

Edytowane przez dcz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co źle zrobiłem?

1. ...

 

Nie dostosowales predkosci motocykla do warunkow panujacych na drodze. :lapad:

Nie przewidywales ..... nie myslales :lapad:

Auto stalo przed przejsciem i wcale nie musial kierowca trzymac nogi na hamulcu. :lapad:

Pozostala czesc ..... idealnie :icon_mrgreen: :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl z opisu wygląda pięknie, prawie jak telemark :)

Grunt, że Tobie się nic nie stało.

No i nie czepiajcie się tak chłopa, bo nie próbuje na nic innego zwalić winy niż tylko na własną nieuwagę.

No może jedyny minus za to, że pani nie przekonał... ale pani miała auto służbowe więc pewnie czuła się niepewnie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Oj, jerzyku drogi, slonce moje, obys nie dozyl wlasnego bledu na drodze, bo bys sie przekonal jak to jest czytac posty takich kochanych ludzi jak Ty :].

Bledow nie popelnia tylko ten kto nic nie robi. Dziwi mnie tylko, ze w wieku 46 lat jeszcze tego nie wiesz.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za brak myslenia i przewidywania sytuacji na drodze czyli za glupote powinni ci zabrac prawko

 

Jak to jest, że takie teksty wychodzą przede wszystkim z ust użytkowników armatur i innych motocykli o małej mocy na kilogram masy? Rozumiem, że jak zaczyna padać, to nie jedziesz, a jak jedziesz to takim tempem że wyprzedzają cię ciężarówki :icon_question:

Gleby u mnie były, gleby są i będą. Wysoką ostrożność zachowuję kiedy sikam w okolicach pastucha elektrycznego. Życzę adrenaliny. Buziaczki.

 

I żeby nie było: peace :buttrock: :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy popelnia, ale :

1. zapie**alac 90 km/h po mokrym w deszczu ........ :lapad:

2. Widziec samochod przed soba i sie dziwic ze nie swieca sie swiatla stopu ..... :lapad:

3. Miec pretensje o to ze auto zatrzymalo sie przed przejsciem i kierowca nie ma nogi na pedale hamulca .... :lapad:

 

I tak mozna jeszcze dlugo wymieniac :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane ze ktos ma pretensje do pani z samochodu? Akurat 90 km/h nawet po mokrym na odpowiedniej ulicy to nie jest jakis karkolomny wyczyn. Kolega popelnil blad ale nic sie na szczescie nie stalo a tu sie znowu zaczyna moralizowanie ze strony osob, ktore bardziej interesuje stan chromow i wyglad motocykla niz sama jazda :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz zaraz! Nie tak powoli! Ono nie jedzie, tylko stoi przed pasami (światła stopu się nie palą)!

 

Jakos tak o tu, wscieka sie ze za szybko zbliza sie do stojacego auta.

 

[...]bardziej interesuje stan chromow i wyglad motocykla niz sama jazda :icon_rolleyes:

 

Uwierz mi ze mozna polaczyc i przyjemna jazde z dobrym wygladem motocykla, tylko ..... trzeba umic :buttrock: :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...