Skocz do zawartości

Czarnogora


piotrrs5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Suma sumarum: w koncu urlop mam zalatwiony no i moglbym Piotrze sie do tej Czarnogory doczepic.

Zostala do zalatwienia zielona karta. Nie wiem jak tam z paszportami sprawa wyglada, ale mam jeszcze wazny rok. Wg mnie im wiecej mortocykli tym ciekawiej i z tego powodu nie mam nic przeciwko, aby ewentualnie zaczekac na Glajfa ten jeden dzien - no ale to Ty knujesz i decydujesz w tym wypadzie.

:rolleyes:

 

Wyslalem do Glajfa swoje namiary i bedziemy radzic jak zrobic zeby wilk byl syty i owca zjedzona :wink:

Zielona karta to zaden problem,ubezpieczyciel wypisuje "od reki" za darmo

Po skontaktowaniu sie z Glajfem napisze Ci na pw co uradzilismy.

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural probowalem napisac do Ciebie pw ,ale nie mozna wyslac,Podaj prosze jakis tel (najlepiej stacjonarny) do siebie,zadzwonilbym jutro lub pojutrze.

 

Radeusz,dzieki za informacje :flesje:

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Edytowane przez piotrrs5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural probowalem napisac do Ciebie pw ,ale nie mozna wyslac,Podaj prosze jakis tel (najlepiej stacjonarny) do siebie,zadzwonilbym jutro lub pojutrze.

 

Chyba mialem zblokowana skrzynke dziadostwem wszelakiego rodzaju i moze stad ten problem :rolleyes: Juz posprzatalem...

Bede w domu w poniedzialek po poludniu (dzisiaj jade do tego Gizycka, a w niedziele obiecalem pojawic sie nad morzem). Wyslalem Ci moj nr tel na pw.

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Pomyślelismy ostatnio z dziewczyną o wyjezdze wlasnie do Chorwacji i byc moze tez Czarnogóry jakos pod koniec sierpnia z tym ze max na 10-11 dni z dojazdem i powrotem czuli ok 7 dni pobytu ale mamy max max ok 4 tys zl. Moje pytanie czy to nie za krótki okres by tam pojechac, cos zwiedzic i troche polezec na plazy i czy kasy nam nie zabraknie. liczymy na wakacje bardzo "studenckie" bez szalenstw finansowych ale za to wielką przygode... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wam wystarczyć.Czarnogóra jest tańsza trochę od Chorwacji.Największy koszt wyprawy to paliwo. W Bośni jest najtańsze w lipcu kosztowało 1.80 marki a dwie wchodzą na euro.W Czarnogórze 1€ za litr.Koszty kwater to ok.10-15€ za osobę,żywność i piwo tańsze.Polecam Czarnogórę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dopiero teraz jedziecie.Nasza grupa to były trzy moto i dwa auta.Wyjechaliśmy pod koniec czerwca na dwa tygodnie.Przejechaliśmy 4500km .Pozwiedzaliśmy Chorwację od Senj do Dubrownika[polecam zobaczyć to miasto i w dzień i w nocy]potem Bośnia a w niej Mostar i Medugorije.Czarnogóra nadmorskie miejscowości Kotor,Budva Sw.Stefan.Kasa powinna wam wystarczyć tylko towarzystwo by się przydało.Ale jeśli nie znajdziecie tu,to może na miejscu.Polaków wszędzie jest pełno,nawet na moto.A to kilka zdjęć z naszej tegorocznej wyprawy http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl...d=chorwacja2009 .

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dopiero teraz jedziecie.Nasza grupa to były trzy moto i dwa auta.Wyjechaliśmy pod koniec czerwca na dwa tygodnie.Przejechaliśmy 4500km .Pozwiedzaliśmy Chorwację od Senj do Dubrownika[polecam zobaczyć to miasto i w dzień i w nocy]potem Bośnia a w niej Mostar i Medugorije.Czarnogóra nadmorskie miejscowości Kotor,Budva Sw.Stefan.Kasa powinna wam wystarczyć tylko towarzystwo by się przydało.Ale jeśli nie znajdziecie tu,to może na miejscu.Polaków wszędzie jest pełno,nawet na moto.A to kilka zdjęć z naszej tegorocznej wyprawy http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl...d=chorwacja2009 .

 

 

Zdjęcia rzeczywiście super :buttrock: W czerwcu i tak bysmy nie mogli bo miałem egzamin na studiach 26 czerwca a dziewczyna obrone pracy w lipcu. Ale mysle ze sami tez damy rade, wstępnie planujemy wyjazd z cieszyna w przyszły czwartek raniutko i nocleg na granicy węg-chorw a nastepnego dnia juz dojazd nad morze w chorwacji na 2-3 dni, potem czarnogóra kilka dni i powrót przez bośnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po wyjezdzie....

2 motocykle,2mandaty :wink: 12 dni,7 panstw,5 tys km.Warto bylo :smile:

Czarnogora, ktora byla celem tej wyprawy potrafi zauroczyc.

Dziekuje wszystkim ,ktorzy wpisali sie w temat i podsuwali pomysly gdzie i co zobaczyc Nie wszystkie miejsca udalo sie odwedzic ,ale moze to lepiej-bedzie pretekst zeby tam jeszcze kiedys wrocic. :smile:

Pozdrawiam

Piotr

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ja juz Czechy niepredko odwiedze :biggrin:

 

2 motocykle,2mandaty 12 dni,7 panstw,5 tys km.Warto bylo

mozna do tego dorzucic jedną lekko zmarnowaną watrobę :icon_razz:

 

Ja dziekuje Piotrowi i Agnieszce za super wypad :crossy:

 

PS.Wbrew niektorym opiniom wjechalismy do Albanii i nie bylo az tak zle :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też z dziewczyną wrócilem z bałkanów w poniedzialek i jestesmy strasznie zadowoleni :biggrin: Co prawda nie dojechaliśmy do Czarnogóry ale pisalem wczesniej w tym temacie wiec tez zakończe. Nie dotarlismy do Montenegro bo zostalismy najpierw na weekend a potem juz caly tydzien w chorwacji głownie ze wzgledu na nie-tragicznie drogie ceny i to ze jednak bylismy sami a tam (do Czarn) jednak kawał drogi. Była to nasza pierwsza tak duża podróż, więc tym bardziej jestesmy szczęsliwi ze wszystko bylo ok. Natomiast o kilku rzeczach a które przychodzą mi na mysl po powrocie chcialem napisac bo moze komuś sie przyda.

 

1. pojechalismy 14-letnim kawasaki Vn 800 w dodatku powypadkowym i sami wiec wcale nie trzeba miec gs-a 1200 adv zeby pojechac po szosie tysiac km w jedna strone-wystarzy porządny przegląd, pare kluczy jakby co, wykupic asisstance i w droge :biggrin:

 

2.wcale nie trzeba miec min 8 tys zl zeby zamoczyć kulki w adriatyku - az tak strasznie drogo nie bylo jak wyczytalem na forum o chorwacji- mielismy pokój w samym centrum malej miejscowosci kolo Zadaru zaraz przy morzu za 25 euro za 2 os + moto w ogrodzie, piwko w supermarkecie kolo 4 zl, pizza ok 40 zl. w sumie w dwie osoby za wszystko wyszlo nam niewiele ponad 3 tys zl, praktycznie niczego sobie nie odmawiając z wycieczka do splitu i na plitvickie, z drobnymi pamiątkami dla rodziny i pięknymi japonkami Ewy kupionymi w Splicie :icon_razz:

 

3. jazda autostradami moze i jest fajna dla takich liniowców jak fjr, gtr itp natomiast jezeli ktos jedzie z mniejszymi predkosciami warto pomyslec o drogach omijajacych autostrady-duzo ciekawiej i przede wszystkim za darmo, ja tak jechalem z zadaru do plitvickich co powolilo nam zaoszczędzic pare kun i poogladac jednoczesnie wnętrze kraju a nie tylko cudowne kurorty

 

4. ostatnia sprawa to sens brania namiotu- my wzielismy i nie wiem czy byl to dobry wybór. spalismy w nim tylko jedna noc na kempingu w letenye w dodatku za 17 euro a pokoj pewnie za koło 20 by sie znalazlo, natomisat jak sie jedzie we dwie osoby na jednym moto jest problem z zapakoaniem namiotu, spiworami itp.

 

Na koniec chcialem podziekować mojej kochanej Ewci za to ze jest tak wyrozumiala i twarda kobita :clap: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Twoja kolej na wrzucenie zdjęć.Naszą wyprawę opisuje Prałat na Motogenie http://www.motogen.pl/artykuly/wkoloratcen...ekki,art46.html jest już część druga http://www.motogen.pl/artykuly/wkoloratcen...cz-2,art47.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu wzialem sie za zrzucenie zdjec do kompa wiec i ja sie pochwale gdzie bylismy i co widzielismy :wink:

 

http://picasaweb.google.pl/piotrrs5/Czarno...476578376960114

 

To tylko wycinek z wiekszej calosci .Nie jestem fotografikiem i jakosc zdjec pewnie pozostawia wiele do zyczenia,ale bedzie to na pewno niezla pamiatka z wakacji.

Zaliczylismy :Jaskinie postojna,wodospady na Krka,Boke kotorska i cale wybrzeze czarnogorskie,Park narodowy Lowcen,kawalek Albani,Kanion tary,Park narodowy Durmitor.Kanion Pivy,Jeziora plitwickie.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze mi ktos podpowiedziec gdzie moge znalezc info.jak poruszac sie bezpiecznie kolumna szesciu motocykli na drodze?

Pozdrawiam

 

to chyba nie do końca ten temat, ale może to pomoże: http://scrc.pl/index.php?s=16#2

 

pzdr i miłego wypadu!

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...