Skocz do zawartości

Czarnogora


piotrrs5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, czyli Wasza wycieczka raczej nie bedzie nalezec do niskobudzetowych ? :icon_rolleyes:

Zadnych "zupek blyskawicznych" nie biezecie ze soba ? Na miejscu bedzie sobie probowali sami cos przyrzadzac do jedzenia czy tylko "knajpy" ?

Noclegi tylko i wylacznie w kwaterach - zadnych namiotow ?

 

W tamtym roku zafundowalem sobie i mojej Pani niskobudzetowa wyprawe(no przynajmniej w zalozeniach :wink: )teraz nie chce mi sie w to bawic.Ma byc przyjemnie ,nieuciazliwie i lightowo wiec sniadania,kolacje we wlasnym zakresie ,natomiast obiad (jezeli juz)to raczej w knajpce.Zreszta ,na kwaterach przewaznie jest jakis aneks kuchenny wiec mozna sprobowac cos/kogos ugotowac :wink:

Z tego co wyczytalem na forum to pomiedzy noclegiem w namiocie ,a na kwaterach nie ma przepasci cenowej wiec wole kwatery,niz taszczenie sie z calym majdanem przywiazanym do dryndy.

Szczerze mowiac jeszcze nie probowalem takiej opcji (kwatery)a wszystkiego trzeba sprobowac.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pozwolisz zadam jeszcze kilka meczacych pytan:

- jakie motocykle jada

- jaka predkosc na autostradzie ?

 

A jeszcze trzeba je na kamieniach rozbić.

No myslalem nad tym, aby zabrac troche ziemi z Polski i kawalek trawnika :rolleyes:

 

PS. Z tego co czytalem na necie to najgorsza opcja- zakup kun w Polsce. Bardziej oplaca sie zabrac Euro lub PLNy i wymienic na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnogórze nie ma kun,obowiązuje waluta euro.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie właśnie wróciłem z wakacji po Bałkanach przejechaliśmy około 4000 tyś przez Słowacje, Węgry, Bośnie, Czarnogórę, Chorwacje, Słowenie, Austrie, Czechy.

Koszt to paliwo około 1300 zł.

Jedzenie spanie i inne przyjemności to 500$ i 300€.

Polecam piwo karlovacko, wina w kartonach są dobre i tanie.

Będąc w Czarnogórze nie zapomnijcie zobaczyć mostu na rzece Tara, :lalag: polecam także trasę wzdłuż kanionu Tara.

Warto jechać drogę od granicy Z Bośnią dr nrE762 potem należ skręcić na Żabijak taką drogą jeszcze nie jechałem agrafki wykute są w skale :crossy: piękne krajobrazy polecam droga jest w dobrym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pozwolisz zadam jeszcze kilka meczacych pytan:

- jakie motocykle jada

- jaka predkosc na autostradzie ?

No myslalem nad tym, aby zabrac troche ziemi z Polski i kawalek trawnika :rolleyes:

 

PS. Z tego co czytalem na necie to najgorsza opcja- zakup kun w Polsce. Bardziej oplaca sie zabrac Euro lub PLNy i wymienic na miejscu.

 

 

Ja bmw k12s.Tadek FJR 1300.Byc moze jeszcze VFR 800 i Kawa ZZR1100.

Szybkosci nie powodujace zostawiania kasy "psom",mozliwe lekkie przegiecie ale bez przesady.Mysle ,ze najszybszy bedzie 1 dzien bo jest kawalek do przejechania,potem juz lajt

 

 

 

Koszt to paliwo około 1300 zł.

Jedzenie spanie i inne przyjemności to 500$ i 300€.

Polecam piwo karlovacko, wina w kartonach są dobre i tanie.

 

Wiadomo ,ze" tanie wina som dobre ,bo som dobre i tanie" :biggrin:

 

 

Będąc w Czarnogórze nie zapomnijcie zobaczyć mostu na rzece Tara, :lalag: polecam także trasę wzdłuż kanionu Tara.

Warto jechać drogę od granicy Z Bośnią dr nrE762 potem należ skręcić na Żabijak taką drogą jeszcze nie jechałem agrafki wykute są w skale :crossy: piękne krajobrazy polecam droga jest w dobrym stanie.

[/quote

 

Dzieki za info ,postaram sie wlaczyc w plan zajec :lalag:

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i caly misterny plan w p.....zdu :lapad: Wlasnie dzis sie dowiedzialem ,ze jade sam.Nie zmienia to jednak moich planow.

W dalszym ciagu szukam chetnych .Wyjazd 4.08 w godzinach bardzo rannych z okolic wroclawia.

Pozdrawiam

Piotr

 

PS:Ural moze sie jednak skusisz na wspolny wylot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie knuje z urlopem. Na sile chce wyżulic wolne od wtorku tj. 28,07 do 16,08 :icon_rolleyes: (16.08 to jest max co moge).

Kilka razy akcentowalem zamiar wziecia wolnego, no i w koncu sie wbilem na tzw liste :biggrin:

W poniedzialek bede wiedzial co i jak, ale jak bym jechal to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie bylismy pod albanska granica. Polecam zjazd na poludnie poprzez cudowne gorki a powrot brzegiem morza. I tak nasza trasa prowadzila przez Banja Luke, Sarajewo, do przejscia w Scjiepan Polje. Tam w pasie granicznym, pomiedzy 2 bramkami bosniacka i czarnogorska jest 3 bramka. Trzeba pod nia podjechac - celnik podnosi szlaban i zjezdza sie w dol. Po jakis 5 km jest kemping Grab. Bardzo polecam ich kuchnie i oczywiscie rafting na rzece Tara. Ostatnie 3 km zlatuje sie po tluczonym kamieniu, ale mozna zostawic tez moto na koncu asfaltu - wlasciciele zabieraja z tamtad turystow. Lepiej jecac jepem. My zjechalismy armaturami na sam dol. Ale podjazd to bylo pieklo!!! Tu jest ich adres http://www.softleaf.ns.co.yu/rafting/kamp.htm

 

Dalej trasa kanionem rzeki Tara, i jez. Pivsko. Gigantyczna zapora kolista... jakies 300-400 m. Dalej skierowalismy sie do wioski Trsa. Jest w google maps. Tam sa taniutkie bungalo 2 osobowe. Wioska jest na brzegu parku krajobrazowego Durmitor. Trzeba go koniecznie !!! przejechac kierujac sie na Zabijak. Takich widokow kazdy zazdroscil ogladajac moje fotki... Ponadto w 2008 dopiero poprowadzono asfalt przez caly Durmitor.

 

Do Kotoru koniecznie trzeba wjechac od poludnia. Wigoki genialne. Cale miasto z gigantycznej perspektywy...

 

Generalnie w Czarnogorze uwazajcie na drogi. Niby jest asfalt, ale pelno pokruszonych skal, piachu... W tunelu raz chlodzily sie przy scianie dwie krowy...!!!

 

szczerokosci i udanego wyjazdu!

Edytowane przez radeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie dlaczego z kuframi tylko 140?Masz orginalne bmw czy inne.Ja ze swoimi latalem nawet max i nic sie nie dzialo.

 

To takie "zabezpieczenie" producenta. W instrukcji moich Givi E360 było napisane żeby nie przekraczać 140km/h i nie ładować powyżej 7kg. Oczywiście wszystkie parametry przekraczałem i nic się nie działo. Na wszelki wypadek zawsze zabezpieczam je siatką -pająkiem.

 

A teraz pytanie bardziej w temacie. Czy pod względem jakości dróg i ilości zakrętów Bałkany mocno odbiegają od Alp? W tym roku na wakacje wybieram się sam dlatego wolałbym pozap...ć po zakrętach niż za wiele zwiedzać. Tylko czy tamtejsze drogi na to pozwalają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałkany są raczej do zwiedzania i podziwiania a nie do zapierdzielania.Jakość dróg jest dobra,a nawet bardzo dobra,ale przejechanie magistralą adriatycką 100km może zająć nawet 2 godziny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i caly misterny plan w p.....zdu :lapad: Wlasnie dzis sie dowiedzialem ,ze jade sam.Nie zmienia to jednak moich planow.

W dalszym ciagu szukam chetnych .Wyjazd 4.08 w godzinach bardzo rannych z okolic wroclawia.

Pozdrawiam

Piotr

 

PS:Ural moze sie jednak skusisz na wspolny wylot?

 

Witam

Ja wracam ze spływu 02.08 w niedziele,Cały czas nie mogę potwierdzić czy na pewno pojadę.Jeśli bym jechał to raczej w środę 05.08.Jeśli możesz to prosiłbym o jakiś szybki namiar do Ciebie,to po powrocie ze spływu w niedziele zaraz się odezwę.,bo przez ten tydzień nie będę miał dostępu do netu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum: w koncu urlop mam zalatwiony no i moglbym Piotrze sie do tej Czarnogory doczepic.

Zostala do zalatwienia zielona karta. Nie wiem jak tam z paszportami sprawa wyglada, ale mam jeszcze wazny rok. Wg mnie im wiecej mortocykli tym ciekawiej i z tego powodu nie mam nic przeciwko, aby ewentualnie zaczekac na Glajfa ten jeden dzien - no ale to Ty knujesz i decydujesz w tym wypadzie.

:rolleyes:

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...