Skocz do zawartości

Czarnogora


piotrrs5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

04 lub05 .sierpnia wyruszam na ok 2 tygodnie do Czarnogory.Plan jes taki zeby w drodze dojazdowej pojechac przez kilka ciekawych miejsc(Jaskinia Postojna ,rezerwat na krk,Jeziora Plitwickie,Dubrownik)a nastepnie znalezc kwatery w Czarnogorze i z tamtad pojezdzic po tym podobno pieknym zakatku swiata.

Gdyby ktos mial ochote na wspolna wycieczke to zapraszam.

Pozdrawiam. :flesje:

Piotr

 

PS:Moze ktos z forumowiczow ma sprawdzone namiary na kwatery ,jezeli tak to prosilbym o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę się spytać o miejsce początkowe twojej wyprawy i o ewentualną mapkę podróży, bo ja w tych terminach mam skromny plan wyjazdu do Budapesztu http://forum.motocyklistow.pl/Budapeszt-i-...en-t114567.html (nie wiem czy wypali). Jeżeli trasa choć w części by się pokrywała, to kto wie. :crossy: :crossy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Czarnogórze koniecznie odwiedź Zatokę Kotorską i Miasteczko Perast. Okolica jest przepiękna, a asfalt bardzo dobry. Polecam!

 

Tak wygląda Perast:

 

http://oursurprisingworld.com/wp-content/u...o_perast_01.jpg

 

A tak trasa z Kotoru do Podgoricy - wjazd serpentynami z poziomu morza na jakieś 1600 metrów. Po prostu bajka!

 

http://static.panoramio.com/photos/original/268051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwatery na wybrzeżu to podobnie jak u nas nie ma problemu z ich znalezieniem bo wynajmują w co drugim domu;

Jak pisał typeR Boka Kotorska to jedno z ładniejszych miejsc jakie widziałem...

Tylko przygotuj się na sporo smieci w Czarnogórze- wrecz hałdy przy drogach z pralkami, lodówkami i innymi sprzetami AGD ale przyroda swoim pieknem wynagradza hojnie te niedogodnosci...

Co do Jeziora Szkoderskiego to dla mnie nic ciekawego- taka większa sadzawka z rzesa i inną roślinnością- chyba, że przejażdżka łódką daje inne doznania, bo ja tylko objechałem linie brzegową i to nie całą...

Podobno warto pojechać na rafting rzeką Tarą- nie byłem niestety ale ludzie polecją...

Generalnie fajny kraj i przyjaźni ludzie- byłem tam 4 lata temu i chetnie wybiorę się jeszcze raz może jeszcze w tym roku;

Walutą jest Euro wiec w tym roku drogawo- ale ceny jak byłem były jakieś 20% niższe niż w Polsce wiec teraz bedą porównywalne;

Jak ktoś chce poczuć nutkę orientu to niech jedzie jak najdalej na południe aż do granicy z Albania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli wyjazd aktualny to napisz skąd wyruszasz ,bo ja jestem ze Szczecina, i jakimi trasami chcesz jeżdzić.

Mam Fazera 1000 więc interesuje mnie bardziej asfalt niż drogi szutrowe.Chociaż 2 lata temu byłem w Bułgarii przez Rumunię i jakoś poszło.Nie mam 100% pewności czy dam radę pojechać ale pracuję nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotki i info Panowie.Jade 1 raz wiec kazda informacja sie przyda.

 

Glaif,trasy tylko asfaltowe.Szybkosci przelotowe takie ,zeby nie zostawic "psom"za duzo kasy :wink:

Moja beemka zupelnie nie nadaje sie na szuter i inne "atrakcje"tego typu.W zeszlym roku trafilo mi sie kilka "odcinkow specjalnych"w Szwecji gdzie trzeba bylo jechac po luznym tluczniu na remontowanej drodze i nie bylo to mile :bigrazz:

Startuje z Wroclawia

Pozdrawiam.

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli wyjazd aktualny to napisz skąd wyruszasz ,bo ja jestem ze Szczecina, i jakimi trasami chcesz jeżdzić.

Mam Fazera 1000 więc interesuje mnie bardziej asfalt niż drogi szutrowe.Chociaż 2 lata temu byłem w Bułgarii przez Rumunię i jakoś poszło.Nie mam 100% pewności czy dam radę pojechać ale pracuję nad tym.

 

glajf piszesz że byłeś w Bułgarii i Rumunii. Też mam Fazera 1000 i w piątek wyjeżdżam właśnie w tamte strony. Hmm, jakoś poszło, czyli było ciężko? Mógłbyś napisać coś więcej??

 

Pozdrawiam

dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnogórze bylem tydzień temu.Tych gór śmieci jakoś już nie widziałem.Nie jest tak czysto jak w Chorwacji ale bez tragedii .Polecam Kotor i Budvę nocą.Nocowałem w Św.Stefanie na przeciwko pięknej wysepki którą polecam opłynąć wpław.Z Czarnogóry można zrobić wypad do Albanii.Ale ta atrakcja dla odważnych.Byłem i nie polecam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Czarnogóry można zrobić wypad do Albanii.Ale ta atrakcja dla odważnych.Byłem i nie polecam.

Piter, mozesz napisać co nie tak było w Albanii???

Chciałbym sie tam wybrać a nie wiem czego oczekiwać...na razie próbuje przekonać moja lepszą połowę, która jest na NIE a ja bym bardzo chciał tam pojechać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania to dla nas trzeci świat.Drogi bez znaków,zwłaszcza w miastach.Masa dzieci które oblepiają wszystkich a chcą tylko" one euro".Na drogach wszystkie rodzaje zwierząt.Jak ktoś mi powie że w Polsce są złe drogi to powinien pojechać do Albanii .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter1600,podaj prosze orientacyjne ceny noclegow i podstawowych art spozywczych,np wodka,chleb itp.

Czy noclegi mozna znalezc "z marszu",czy lepiej rezerwowac wczesniej np przez jakies biuro podrozy?

Jak wrazenia odnosnie bezpieczenstwa,mozna zostawic torbe na baku czy trzeba pilnowac klamotow?

Pozdrawiam :flesje:

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi to się znajdują same.Wystarczy się zatrzymać a już ktoś podejdzie z ofertą.Jedna dziwna sprawa to podstawowym środkiem płatnicznym w Montenegro jest euro.Paliwo jest tańsze ,noclegi w cenie od 10 E..A ceny podstawowych art.spożywczych zależą od sklepu,im większy tym taniej. Już niedługo będą zdjęcia z naszej wyprawy po Chorwacji.Bośni.Czarnogórze i Albani.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

04 lub05 .sierpnia wyruszam na ok 2 tygodnie do Czarnogory.Plan jes taki zeby w drodze dojazdowej pojechac przez kilka ciekawych miejsc(Jaskinia Postojna ,rezerwat na krk,Jeziora Plitwickie,Dubrownik)a nastepnie znalezc kwatery w Czarnogorze i z tamtad pojezdzic po tym podobno pieknym zakatku swiata.

Gdyby ktos mial ochote na wspolna wycieczke to zapraszam.

Pozdrawiam. :flesje:

Piotr

 

PS:Moze ktos z forumowiczow ma sprawdzone namiary na kwatery ,jezeli tak to prosilbym o info.

 

 

Witam

 

Może ja bym się zabrał,jesli zaproszenie jest aktualne. Termin ok,plan też może być,jeśli włączymy do planu moczenie jajek w ciepłym morzu to będzie super.Ja lat niestety 50 moto FJR 1300.

 

Pozdrawiam Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...