Skocz do zawartości

Czy Metzeler Z6 da radę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję opinii użytkowników tych opon. Jak sie zachowują w zakrętach i przy większych prędkościach itp?

 

Jak jest z jazdą w niższych temperaturach, w deszczu, w koleinach?

 

Szczególnie cenne będą opinie użytkowników zx 12 r, Gsx 1300r i innych zjadaczy opon :bigrazz:

 

Dużo jeżdżę i szukam opon przede wszystkim trwałych, o dobrym prowadzeniu w deszczu i w chłodniejsze dni, ale także takich, które poradzą sobie z mimo wszystko sportowym motocyklem.

 

Poprzednie oponki Pilot Sporty zostały pożarte po ok 6 tys km. :icon_twisted:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre Gumy ...... Rebel je ma w B12 ...... dobrze trzymają w zakrętach i przy dużych szybkościach, dobre trzymanie na mokrym .... oczywiście guma nie do sportowego pałowania tylko do Turystyki. Myślałem o nich ale że leciałem do Francji to brałem co było i mam Pirelli Diablostrade .... i też bardzo dobra guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolano nie schodze bo mi się sztruksy przetrą, tor też omijam z dala. Po prostu boję się że jak przypałuję to te opony sobie nie poradzą. I tu jest cały zonk i pytanie czy Z6 da rade czy lepiej iść w miękkie sportowe lacze :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup sobie Z4. Do jezdzenia na prostych nadaja sie tak samo dobrze, a palić laczka bedziesz mogl na kazdych swiatlach do konca zycia:D

Poza tym porownywanie dziewiatki do Hayki-smiech na sali :P

Racjonalna odpowiedz-mialem je w FZS 1000 i według mnie sa ok. Zreszta sa seryjnie zakladane do K1200R i tam daja rade. Ostatnio takim po Bieszczadach latalem wlasnie na Z6 i dawało rade trzec podnozkami bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz drogi komplet, ( pierwszy poszedl z pierwsza " K " wiec nie podam ile wytrzymaly. W tym roku na urlopie ( trasa Masterbike'a i nietylko ) zostalo mi do zamkniecia przodu 2 mm, miejscami poze i nawet troche mniej.

 

Oczywiscie Z6 nie jest przeznaczony na tor, jestem jednak pewien ze da rade choc predkosci / czas okrazenia moze byc nieco gorszy od M3. Kwestia ridera :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opinii użytkowników tych opon. Jak sie zachowują w zakrętach i przy większych prędkościach itp?

 

Jak jest z jazdą w niższych temperaturach, w deszczu, w koleinach?

 

Szczególnie cenne będą opinie użytkowników zx 12 r, Gsx 1300r i innych zjadaczy opon :bigrazz:

 

Dużo jeżdżę i szukam opon przede wszystkim trwałych, o dobrym prowadzeniu w deszczu i w chłodniejsze dni, ale także takich, które poradzą sobie z mimo wszystko sportowym motocyklem.

 

Poprzednie oponki Pilot Sporty zostały pożarte po ok 6 tys km. :icon_twisted:

Mam je na GSX750 - motocykl pewnie mniej żarłoczny na opony niż tysiące, ale przejechałem na nich z 10-15 klocków (fakt, że połowa w trasie) i bieżnika jeszcze duuuużo, a kupowałem je razem z motocyklem (miały 1.5 roku). Na mokrym jest ok (ale na kolano bym nie schodził) oprócz wiadomo śliskich naklejanych pasów na których często mam uślizg. Na winklach jak dla mnie spokojnie dają radę, przynajmniej do złożeń w granicy gmola (buty przycieram, ale do podnóżków gmol nie puszcza), jak się uślizgują w zakręcie to nie robią tego gwałtownie i można spokojnie wyczuć i zareagować. Gumy spoko, choć myślę że Pilot Road 2 byłyby jeszcze lepsze. :flesje:

Edytowane przez _SB_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że nie tylko podnóżkami tarłeś w Bieszczadach :icon_twisted: :wink:

Ale to na Diablo ;)

 

Czyżby nasz "specjalista" coś wykombinował? Czemu sie Zajc nie pochwalisz? :biggrin:

A Ty co taki zainteresowany? Do "Faktu " piszac dorabiasz? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...