Skocz do zawartości

NOWY KOŃ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krążą legendy o Sokołach, M72, Saharach a jak pojedziesz i wejdziesz do piwnicy to stoi rozszabrowana SHL. Jakieś 15 lat temu skończyły się czasy gdzie za 0,5 wódki można było wyciągnąć z szałerka jakieś cenne moto.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klapek czy ja się podniecam?

Wiedziałem, że klient ma taki zbiór weteranów, kilka lat temu widziałem wszystkie "eksponaty".

 

Niestety nie wiedziałem, że zmarł i to jest sedno sprawy.

 

Jego szwagra znam, wie, że interesuje się motocyklami. Mógł coś wspomnieć o fakcie sprzedaży kolekcji... a że jest ćwokiem to mało powiedziane :evil: .

 

Możliwe, że motocykle nie trafiły na złom, osobiście nie wierzę w to, że złomiarze w dzisiejszych czasach jeżdżąc po wioskach nie wiedzą co zabierają :wink: .

 

Mówi się trudno, życie toczy się dalej :flesje: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Zaczynam właśnie ożywianie pewnego ciekawego sprzętu :wink:

 

Pannonia TLF 250 1960

 

Sprzęt jest "w proszku", ale po dogłębnym przejrzeniu wydaje się w miarę kompletny. Silnik na szczęście nie był rozbierany przez poprzedniego właściciela.

 

Robię masę fotek, cześć wrzucam na bikepics:

 

http://www.bikepics.com/members/jaszczur2/...p?i=1858464&s=0

 

Koszt: 200zł

 

Planuję pełną renowację, efekty będę sukcesywnie opisywał na forum i uzupełniał profil sprzęta na bikepics.

 

Jeżeli ma ktoś ma klamoty do Panki to proszę o kontakt :wink: jaszczur2 o2.pl

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruca, MOC'u ale od kiedy zabytki używane z założenia do jazd relaksacyjnych w niedzielne świąteczne popołudnia muszą mieć moment obr. pozwalający zaorać pole i być oszczędne jak nie przymięrzając dzisiejsza chińszczyzna? A co do tej mocy to tak tragicznie też nie jest bo te sprzęty wyrabiały w zaprzęgu... I proszę mi tu nie zniechęcać kolegi bo wnioskuję że to jego pierwszy "złom" z prawdziwego zdarzenia, a takie cieszą najbardziej.

 

 

GRATSY 4 rożek. Jak się zepniesz to będzie cudo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Z efektem jechania to nie było najlepiej,biorąc pod uwagę że to 250. Konsumpcja była dość znaczna. Nie raz trzeba było pchać.MZ na 5 litrach pojeździło się troszkę, a tu na środku pola zoonk. W baku Sahara.

Ale nie zmienia to faktu że, ładna,zadbana Panna robi wrażenie i łza w oku się kręci.

Mój kuzyn ma dalej Pannę,którą mój dziadek kupił mojemu wujkowi (kuzyna ojcu) na urodziny. Stoi już z dobre 10 lat,a kuzyn tępa istota nie odsprzeda. A ja jak pomyślę o tym to mnie trafia.

 

Życzę Powodzenia i Wytrwałości w odbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym, ze braki wyjdą w praniu :)

 

Co do właściwości jezdnych to absolutnie jest na drugim, może nawet trzecim planie :wink:

 

Mam czym jeździć, a Pannonia ma być "meblem", który z chęcią się odkurza i przepala raz na miesiąc w piękny słoneczny dzień :)

 

Myślę, że po świętach będę nakładał lakier.

 

I tutaj moje pytanie:

 

Macie jakieś ciekawe namiary na chromy oraz szkiełkowanie/polerke? Interesuje mnie WLKP a najlepiej okolice Poznania.

 

Łożyska biorę z Albecco, mają super ceny a ja u nich jeszcze rabaty :smile:

 

Tutaj mam spis:

 

http://www.pannonia.hoffman.auto.pl/Instru...%20Pannonii.htm

 

Chyba to byłoby wszystko, pytanie moje w tym miejscu jak w Pance wygląda główka ramy?

U mnie wszystko wybite i zastanawiam się czy uda się coś dosztukować, jakieś pomysły?

 

Podr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzęt,gratuluje zakupu :clap: Widze że masz oryginalny kluczyk :notworthy: Jak skompletujesz to napewno będziesz zadowolony i sie nie zawiedziesz na pannonii,wiem co mówię bo kilka ładnych lat jeździłem na takim sprzęcie i to w trasy po 500-600 km. i nie jest prawdą że pannonia żre wiadro na sto,jak mieli dobite czy rozregulowane i jeździli po polach na dwójce to sie nie dziw że tak mówią.Przyśpieszenie ma dość dobre i w 4l się zmieścisz .Twoja ma 14KM ,późniejsze T5 miały 15-16KM i one mało odstawały od mz 250-sprawdzone w testach drogowych.Jakbyś miał problem z gaźnikiem to możesz śmiało zakładać pegaza,ładnie pracuje na nim.Powodzenia w kompletowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zosliwe uwagi o Panonii to nieprawda, pierwsze modele miały feler, przy dłuzszych predkosciach zacierał sie tłok, co było szeroko krytykowane na łamach komunistycznej prasy, jednak problem ten usunieto i panonia stała sie niezawodnym i w miare szybkim motocyklem, zreszta o jego trwałosci swiadczy wielokrotne pokonywanie koła podbiegunowego przez fina Matti Viro który rozpropagował Panonie w Finlandii, polecam artykół w "Automobiliscie" 1/2008

A teraz moje cudo, jakis czas temu trafiłem WSK B1 dosc zadki egzemplaz ze wzgledu na kompletnosc i brak przeróbek jednak strasznie zaniedbany i zaswiniony, po przytuleniu i popieszczeniu musze ja sprzedac, tak to wyglada:(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b08c9dd306a7548.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione graty:

 

uchwyty kierownicy 30zł

licznik + przednie zawieszenie + korek paliwa 90zł

nowa wiązka instalacji elektrycznej 53zł

 

ceny z przesyłkami oczywiście

 

poluje na szparunki (raczej naklejane wezmę bo malarz artysta ze mnie jak :notworthy: :icon_mrgreen: )

gumy - na bak i podnóżki

komplet linek

 

hmm łożyska w albecco, no właśnie panowie co z tą główką ramy? Jak to tam wygląda?

 

Mówcie czy o czymś nie zapomniałem :icon_razz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się napaliłeś. Tylko żebyś nie przepłacał! Lepiej zastanowić się 2 razy. No i instalację to można zrobić samemu na wzór starej, no chyba ze jej nie miałeś to wtedy jest to zdejka bardziej skomplikowane ;)

 

Naklejane szparunki odradzam, lepiej kup samo logo a szparunki zrób przy pomocy taśmy cienkolniowej:

http://www.swistak.pl/a5265827,3M-06408-47...IESKA-12mm.html

 

Komplet linek kupowałem na allegro u "arecki.l"

 

http://allegro.pl/item803152482_linka_link...czarne_kmp.html

 

Z częściami spróbuj tu:

"Sprowadzone z Węgier!!!

Jeżeli czegoś potrzebujesz to dzwoń a napewno się dogadamy. Mam całe komplety tarcz sprzęgłowych, felgi, linki, pokrowce siedzeń i wiele innych oczywiście nowych części.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

Łukasz

tel. 0 608 509 781 woj. mazowieckie."

 

I daj znać czy to jeszcze aktualne.

 

Gumki na Alle prowadzą "Junkersi" ale sa drodzy (tel 0 602 78 44 15 )

 

Możesz tez zapytać pod numerem 602 477 348

 

Jeśli chodzi o chromy do panny to tu masz cennik kolesia do którego dotrzesz przez mejla [email protected]

 

"Golenie 160 zł za parę, ramka ref. 30 zł, kolanka 180 zł za parę, kopniak 40 zł, zmiana biegów 30 zł, hamulec 40 zł, kierownica z klamkami i uchwytami do połki 150 zł, tłumiki mogę pochromować ale niestety wgnieceń nie prostuje, 250 zł za parę."

 

Nie wiem jaka jakość.

 

Najlepszą renomą jeśli chodzi o renowację chromów może się pochwalić Gallux z Żor bodajże.

 

Pokrowiec siedzenia u wies11 albo tapicer-11 na Alle.

 

Literature znadziesz tu:

 

http://www.forum.hoffman.auto.pl/downloads.php?cat=1

 

Na główkę ramy patentu nie mam. Daj zdjęcia jak to wygląda. No i zacznij szukać Duny! ;)

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

 

To spoooora pomoc, dziękuje :smile:

 

Mam do niej oryginalną książkę :wink:

 

Z tymi szparunkami to na prawdę jestem w kropce..

 

Dlaczego odradzacie naklejane szparunki? 3 warstwy bezbarwnego na górę nie załatwią sprawy? :icon_rolleyes:

 

Z namiarów będę korzystał na pewno i oczywiście dam znać jak poszło :)

 

Duna.. Na ten moment chyba marzenie.. Jak ktoś ma to proszę o kontakt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...