Skocz do zawartości

Warsztat popsuł mi auto


MESSER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto zaprowadziłem na przegląd, podczas którego odkryto, kiepski skład spalin, usterkę w tylnych hamulcach - nie brały z jednakową siłą i zbyt wyblakły kolor przednich kierunków (!). No żarówki to sam wymieniłem:) Żeby podbili mi przegląd bez problemów i nie przyczepili się po naprawie do czegoś innego postanowiłem nareperować to w tym samym zakładzie. Bardzo szybko sie z tym uwinęli, I już ch*j z tym że skasowali jak za zboże (przeliczając ponad 3000zł) bo poprostu nie prawili nic i nie regulowali tylko wymienili to co trzeba było na nowe - bez mojej wiedzy. Ale najgorsze jest to że auto po naprawie paliło o ok. 3 litry wiecej na setke. Wróciłem do nich, mechanior podłączył do kompa, skasował kilka błedów podobno, kasy nie wziął, ale po wyjechaniu z warsztatu dalej to samo. Wiec wróciłem za kilka dni, tym razem zamówił oryginalny czujnik temperatury (bo sie okazało że poprzednim razem wsadził nieoryginalny). Niestety dalej to samo. Wiec wróciłem. Tym razem szefo powiedział, że jedyne co ruszali przy naprawie to ten czujnik i skoro teraz jest nowy, oryginalny to nie mają pojecia gdzie leży problem, lecz zaoferowali naprawę zwiększonego spalania odpłatnie. Ale dlaczego to ja mam płacić skoro przed naprawą było dobrze? Facet rozłożył ręce, i tłumaczył głupio, że może klimy używam, a wcześniej nie używałem, że to może się zj**ało krótko przed wstawieniem na warsztat itp. Zasugerował świece i filtr powietrza. Akurat te rzeczy i tak miałem wkrótce wymieniać. Tak czy siak warsztat nie chce już nieodpłatnie grzebać w moim aucie. A i troche się boję ze coś wiecej spierdolą. Dałem 3 szansy na poprawienie się. Zwiększone spalanie nie jest aż takie straszne, ale conajmniej wkurwiające. Szczególnie że przed naprawą było ok. Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie będzie prosto. Spalanie jest czynnikiem subiektywnym i wykazanie, że zwiększone spalanie jest wynikiem ich naprawy (wadliwej?) jest wyjątkowo trudne.

 

Przede wszystkim należałoby domagać się od serwisu pisemnego wskazania jakie elementy zostały wymienione/naprawione, jakie czynności serwisowe wykonali przy samochodzie.

 

W oparciu o te zaświadczenie udać się do innego serwisu, który zweryfikuje czy naprawa została wykonana prawidłowo, ewentualnie ustali co jest powodem większego spalania i czy ma to związek z naprawą w pierwszym serwsie. Dopiero mając takie dane można zastanawiać się co robić dalej.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

pewnie nie do konca Ci to pomoze, ale opisze swoja sprawe, kogos to moze uchroni przed pojechaniem do tego warsztatu + bedzie wiedzial jakie dokumenty nalezy zbierac

 

zlecilem naprawe automatu zakladowi Autojozefow z Jozefowa, ul Cicha 7 (oklice warszawsko-otwockie) adres internetowy www.autojozefow.pl

 

zgodnie z pisemnym opisem wymieniono: tarczki, przekladki, pistony, uszczelniacze, zregenerowano konwerter, wymieniono olej (na szczescie powiedzialem jaki ma byc, bo chcieli zalac nie taki jaki trzeba)

 

po naprawie skrzynia nie chodzila jak trzeba, w koncu zamarla - reklamacji nie uwzgledniono

 

w innym warsztacie, w obecnosci rzeczoznawcy, zdemontowano skrzynie, okazalo sie, ze nic z powyzszej listy nie zostalo wymienione, powtarzam NIC - no moze z wyjatkiem oleju, dodatkowo, zamiast nowych uszczelnien zastosowano stare + silikon...

 

drgajacy konwerter uszkodzil pompe olejowa...

 

dwukrotnie pismenie zwracalem sie do warsztatu z prosba o naprawe skrzyni w ramach gwarancji, odmowili; dodatkowo podczas wizyty w warsztacie nagralem rozmowe z pracownikiem, ktory przyznal, ze skrzynia nie pracuje jak powinna (wtedy jeszcze w ogole pracowala)

 

podalem ich do sadu, teraz juz mam prawomocny wyrok sadowy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

pewnie nie do konca Ci to pomoze, ale opisze swoja sprawe, kogos to moze uchroni przed pojechaniem do tego warsztatu + bedzie wiedzial jakie dokumenty nalezy zbierac

 

zlecilem naprawe automatu zakladowi Autojozefow z Jozefowa, ul Cicha 7 (oklice warszawsko-otwockie) adres internetowy www.autojozefow.pl

 

zgodnie z pisemnym opisem wymieniono: tarczki, przekladki, pistony, uszczelniacze, zregenerowano konwerter, wymieniono olej (na szczescie powiedzialem jaki ma byc, bo chcieli zalac nie taki jaki trzeba)

 

po naprawie skrzynia nie chodzila jak trzeba, w koncu zamarla - reklamacji nie uwzgledniono

 

w innym warsztacie, w obecnosci rzeczoznawcy, zdemontowano skrzynie, okazalo sie, ze nic z powyzszej listy nie zostalo wymienione, powtarzam NIC - no moze z wyjatkiem oleju, dodatkowo, zamiast nowych uszczelnien zastosowano stare + silikon...

 

drgajacy konwerter uszkodzil pompe olejowa...

 

dwukrotnie pismenie zwracalem sie do warsztatu z prosba o naprawe skrzyni w ramach gwarancji, odmowili; dodatkowo podczas wizyty w warsztacie nagralem rozmowe z pracownikiem, ktory przyznal, ze skrzynia nie pracuje jak powinna (wtedy jeszcze w ogole pracowala)

 

podalem ich do sadu, teraz juz mam prawomocny wyrok sadowy

 

pozdr

 

Szok... po prostu szok...

 

 

Ale gratulacje i podziw, za to że dochodziłeś swoich praw. Czapka z głowy, bo wielu by odpuściło znając trudy procedur sądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :icon_biggrin: To Vectra B 1.8. Rozumiem Klaudiuszu, że filtr ważny. Mnie jednak dziwi fakt, że w piątek z rana komp pokazywał 8,5/100 a wieczorem już prawie 12... To troche zbyt wielki zbieg okoliczności, żeby filter zapchał się akurat podczas tych 3 h w warsztacie. Może Kanarek dobrze podpowiada, że to lamda, lub jaki inny czujnik? Niechcący odpięty/zje*any?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...