Skocz do zawartości

DT 80 Światła. cewki czy regulator??


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak panowie i panie. Mam następujący problem. Otóż jakiś czas temu zakupiłem tak jak w temacie pisze Yamahe DT 80 rok 92 chłodzona cieczą wersja chyba 53V (nie wiem co oznacza ale pisze tak na częściach :icon_razz:) Zakupiłem go w średnim stanie no ale mowie spokojnie odszykuje i będzie dobrze. Motor pomalowałem i złożyłem, ale mam problem z elektryka. Wiedziałem ze poprzedni właściciel miał z nią problemy ale podobno kład cala nowa(nie kład o czym wiedziałem) Koleś dał ja do pseudo elektryka który miał to zrobić bo świateł nie było to tamten idiota pociął instalacje i zrobił tak ze światła kierunki i wogole wszystek prąd szedł z aku a tamten nie miał ładowania :biggrin: Jak to zobaczyłem to mowie poskłada sie tak jak było fabrycznie i będzie dobrze. Dzisiaj zrobiłem wszystko fabrycznie( po kolorach) i nie działa, znaczy motyw jest taki ze aku nadal nie ma ładowania i świateł prawie nie ma. Mowie prawie ponieważ świeca tak słabo ze można powiedzieć ze ich nie ma( niektóre postojówki mocniej świeca..) I teraz mam do was pytanko Co to może być?? Myślałem ze cewki ale dowiedziałem sie ze żeby cewki zajechać to trzeba się postarać i ze to będzie raczej regulator napięcia. Według was co to jest i jak to zrobić?? :icon_razz:

Pomóżcie bo sezon w trakcie a jeździć nie mogę bo świateł nie ma i trochę lipa :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jakie masz żarówki, czy speńcia nie ma, czy nigdzie kabel nie trze, a co do ładowania to może masz diody prostownicze spalone lub ten regulator ci siadł

 

No żarówka jak to żarówka normalna na 12V moc tez normalna. No krotko mówiąc do tego moto dopasowana. Kabel nic nigdzie nie trze zwarcia tez nie ma. Wg mnie na 90% to coś z ładowaniem. Moze ten regulator... A te diody to gdzie dokladnie sa, jak ze można sprawdzić gdzie kupić i wogole. :icon_razz: Bo zależy mi żeby to zrobić szybko i dobrze bo nigdy wcześniej nic takiego nie robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie Nikt nie wie co może być?? No bo tak na moje myslenie to światła niby trochę sa to cewki raczej nie bo tak nie byłoby wogole(chyba) no to wychodzi ze to regulator?? Dobrze myślę?? Bo nie chce wymieniać czegoś co się później okażę ze było dobre....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zasilić żarówkę bezpośrednio z cewek. Tylko zacznij może od jakiejś mniejszej, powiedzmy 10W, potem 21W i 35/35W. Nie wiem jak wygląda instalacja w tym modelu ale stopniowanie obciażenia ma zapobiec usmażeniu cewki gdyby się okazało że np tylko jedną cewką napędzasz tą żarówkę, a oryginalnie pewnie jest ich kilka. Dysponujesz schematem instalacji tej Yamahy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna cewka od świateł i jedna od ładowania akumulatora. Jeśli masz słabe światła i brak ładowania to prawie na pewno padł regulator napięcia. Regulator znajduje się pod bakiem, odpal moto i wypnij z niego kostkę, jeśli światła zaczną mocniej świecić to znalazłeś przyczynę.

 

Tylko potem odrazu go zgaś bo bez regulatora spala żarówki prawie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna cewka od świateł i jedna od ładowania akumulatora. Jeśli masz słabe światła i brak ładowania to prawie na pewno padł regulator napięcia. Regulator znajduje się pod bakiem, odpal moto i wypnij z niego kostkę, jeśli światła zaczną mocniej świecić to znalazłeś przyczynę.

 

Tylko potem odrazu go zgaś bo bez regulatora spala żarówki prawie od razu.

 

Z tego co zrozumiałem to mam wypiąć tylko kostkę od regulatora i nic więcej tak?? To jesli tak to nie pomaga światła dalej są słabiutkie. No ale z drugiej strony gdyby cewki siadły to wogole ie byloby świateł.

Przynajmniej tak mi się wydaje. ALe znów dzisiaj kupiłem taki czujnik prądy.. No to jeden koniec pod aku pod - a drugi wciskałem w kable i sprawdzałem prąd. I tam w tych kablach odchodzących od cewek( jest ich z 7) no to w dwoch ( czarny i seledynowy) nie było prądu, żółto-czerwony nie reagował na gaz a jak wlozyłem go w czarno-czerwony to kontrolka świeciła jak głupia i motor gasł.. Wiecie o co chodzi?? Proszę

Pomóżcie :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubas tak napisałeś tego posta, że w końcu nie wiem co zrobiłeś. Po pierwsze olej ten akumulator, on nie ma żadnego związku z pracą świateł. Mi dzisiaj też zaczęły padać światła i jak dałem w rurę to się poprawiło więc moje wnioski są takie. Cewki powoli kończą swój żywot.

 

Tak przy okazji z magneto powinno iść max 6 przewodów z czego 4 w kostkę wpięte. Jeden to czujnik luzu a reszta nie pamiętam. Łap się za schemat i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak panowie.. Mam pytanie :icon_razz: Chodzi o to czy cewki od DT 50 chłodzonej powietrzem( chyba nie ma to żadnego wpływu ale pisze) Będą pasowały do mojej DT 80 LC. Chodzi mi o szybka konkretna odpowiedz osoby znającej się na rzeczy czy moze tak byc czy nie czy może da się coś zakombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tu poprostu nie bywam bo nie mam neta. Też mi się posypały światła i ledwie świecą a aku dostaje za dużo prądu lub za mało. U mnie to chyba po prostu cały stojan się sypnął. Z innego modelu raczej nie dobierzesz, tylko RD80 LC2 miała identyczny stojan (pomijając impulsator ale i tak działa poprawnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - Nie szukaj dziury w całym bo będzie niepotrzebny bajzel

 

Dziś dzwoniłem do DigiTECH firmy zajmującej się elektroniką samochodową i motocyklową. Za nawijanie obu cewek metodą ręczną krzykneli 350zł i powiedzieli że lepiej poszukać sobie czegoś na Allegro do takiego sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam dziury w całym, nie taka jest moja natura. Pozwolę sobie zauważyć kolego shiningami że oprócz nas i założyciela w temacie wypowiedział sie jeszcze tylko kolega pypek9. Uważam że jak ktoś szuka pomocy na forum to powinien wykazać trochę pokory, choćby w stosunku do własnej niewiedzy bo przecież z jakiegoś powodu zakłada tutaj temat i nie nazywać innych leszczami.Bez obrazy oczywiście... Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...