Skocz do zawartości

Kask z ciemną blendą


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chciałem kupić w najbliższych dniach kask. Ponieważ chcę zapłacić kartą, raczej odpadają allegra i inne sklepy domowe.

 

Chodzi mi o to, żeby kask miał ciemną, wewnętrzną blendę. Przykładowo, HJC IS-16 ma blendę która jest prawie tego koloru, co szyba. To na cholerę mi taka blenda? :(

 

Potrzebuję:

1. Kask integralny bądź szczękowy

2. Ciemna, wewnętrzna blenda

3. Cena - powiedzmy - do 800 zł

4. Czarny, a nie w gejowe ciapki :icon_mrgreen: :icon_razz:

5. Zakup w Warszawie

 

SV55 mi nie pasuje, bo dotykam szczęką wewnętrznej części kasku. Cabergi są dziwne, bo blenda biegnie blisko twarzy, i niestety dotyka nosa - a odrapany bez przerwy nos mnie nie rajcuje, podobnie jak ucięty w przypadku gleby :P W miarę by mi pasował Airoh Miro, ale nie mam pojęcia, czy gdzieś go można normalnie dostać - a nie po oczekiwaniu 5 tygodni...

 

Macie jakieś typy?

 

pozdr

LYsY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest temat o kasku z blendą ;)

 

Ja kupiłam Schubertha w zeszłym roku w Motocyklowym Centrum Serwisowym, czyli Kawasaki na Prymasa

 

Edit; A ło tu masz tamten temat :) http://forum.motocyklistow.pl/Kask-integra...nd-t115651.html

Edytowane przez Aśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o kaskach z blendą jest.

 

Ale o kaskach z ciemną blendą - nie. Jedyna normalna blenda jest w Airohach, poza tym pytam o możliwość zakupu takiego kasku w Warszawie na kartę, więc sorki - tematu jakoś specjalnie nie dubluję :P

 

PS C2 a C3 - duża różnica?

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to zobacz sobie HJC IS-16. Blenda w nim jest żałosna, gdyby jej nie było - praktycznie żadna różnica.

 

...o czym nawet jest w tym poście:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...dpost&p=1427152

 

pozdr

LYsY

 

PS A czy ktoś miał do czynienia z Sharkiem EvoLine?

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23185

 

Zajebiste jest to przesuwanie szczęki na tył głowy, że powstaje jet... ale ciekaw jestem, czy to dobre kaski.

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po oględzinach wielu kasków.

 

Schuberth - niby OK, ale jednak dla okularnika średni. Przynajmniej dla mnie :P Po prostu gniecie. W dodatku i w R1, i w C3 szczękę miałem bardzo blisko ścianki kasku, przez co od razu te moje okulary miały chęć parować...

 

Z bardzo różnych sprzętów o dziwo NAJLEPIEJ pasował mi Caberg V2x Carbon. O taki:

 

http://www.motocombo.pl/produkt-6198.html

 

Ten kask ma wyraźne wycięcia na okulary. Dlatego był dla mnie najbardziej komfortowy. Ale czy ktoś wie, co ten kask jest wart?

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem Airoha Miro.

 

Jest to mój pierwszy kask szczękowy. Przejechałem w nim 100 km no i mogę zrobić małe podsumowanie pierwszych obserwacji.

 

Kask jak na szczękowca jest bardzo lekki. 1500g, a w ręce wydaje się być jeszcze lżejszy. Wykonanie wyściółki poprawne, przyjemne w dotyku. Kask nie gniecie w policzki i ogólnie leży dobrze - chociaż po 2 godzinach niestety oprawki mnie już uwierały. Mam nadzieję, że się jeszcze ułoży. Bardzo przyjemnie zachowuje się w strudze powietrza, to znaczy nie występuje w nim problem (ok, przyznaję - zbadane tylko do 150kmh :P) dociskania do czoła albo turbulencji, kiedy w czasie jazdy obraca się głowę. W porównaniu do SV55 kask ma poprawione zapinanie - SV-ki potrafiły gnieść w grdykę, Miro tego problemu nie sprawia.

 

Przewietrzanie jest... no, słabe :) Po otwarciu otworów wentylacyjnych czuć coś na czole, ale tylko na czole. Wlotu na szczęce mogłoby nie być - nie czuję żadnej różnicy między pozycją otwartą a zamkniętą. Kask jak dla mnie ma jedną, zasadniczą wadę - nie da się uchylić szybki w taki sposób, żeby pozostała tylko szczelina. W pozycji uchylonej szybka jest dość wysoko, więc do kasku niestety dmucha sporo powietrza, co powoduje łzawienie oczu. Jeśli dodać do tego wysoką temperaturę - może się okazać, że jest mniej komfortowy, niż mój stary Probiker X2.

 

Blenda - jest świetna. Mocna, solidnie przyciemnia. Krawędzie szybki i blendy są ładnie wykończone, nie są ostre, więc nie ma raczej ryzyka, że blenda odrapie nos.

 

Głośność - na pewno jest głośniejszy niż X2. Powiem nawet, że świst powietrza jest dość nieprzyjemny - na dłuższe trasy stopery do uszu będą konieczne.

 

No to chyba tyle.

 

pozdr :icon_mrgreen:

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kask nie gniecie w policzki i ogólnie leży dobrze - chociaż po 2 godzinach niestety oprawki mnie już uwierały. Mam nadzieję, że się jeszcze ułoży.

 

A jak teraz sytuacja z uwieraniem?

Rozglądam się za garnkiem do jazdy w okularach, bo SV55 jest ciasny przy uszach i założenie okularów to makabra.

Mierzyłem Miro ale sprzedawca lojalnie mnie uprzedził że jest głośniejszy od SV55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz sytuacja z uwieraniem?

Rozglądam się za garnkiem do jazdy w okularach, bo SV55 jest ciasny przy uszach i założenie okularów to makabra.

Mierzyłem Miro ale sprzedawca lojalnie mnie uprzedził że jest głośniejszy od SV55.

 

Nolan N103 też głośny. Cichszy jest Szubrawiec i Szuja :icon_mrgreen:

Nolan na dodatek uwiera w uszy. Kupuj Szuję. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...