Skocz do zawartości

Junak V2


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł git tylko po co to komu? Dla własnej satysfakcji raczej. :biggrin: Dużo roboty i ciekawy wynalazek.

 

kiedyś w ŚM był opisany motocykl zbudowany od podstaw przez jakiegoś dziadka-fanatyka-inżyniera. Silnik V4 na podzespołach Malucha, Fiata 125p i takich tam. opisane było dokładnie co i jak robione, że do tokarza nie nosił rysunków tylko na oko mówił że tyle i tyle stoczyć.Cylindry i blok własnego pomysłu, wał z Fiata czy czegoś itd. Całość wyglądała jak HD Road Glide. Znajdę to zeskanuję bo artykuł ciekawy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek V2 ciekawa sprawa, wreszcie coś innego a nie jak się często widuje przeróbki na "czopera" młotem i przecinakiem

 

a co do tej wydumki na wzór H-D to też to kiedyś czytałem, zrobione ze smakiem, tylko z tego co pamiętam to konstruktor nie miał okazji się nim nawet przejechać i całość skończył chyba jego syn

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta V`ka to niee miałą sie nazywać lub nazywała sie "IKAR" ?? Co do hybrydy pokazanej przez Toolman`a to święta prawda, śmiga nim starszy Pan, moto to jest jakims połączeniem Junkersa z Rusem (chyba kaśką lub Emą) Własciciel faktycznie tym jezdzi, oblatuje szystkie okoliczne imprezy w regionie "zDolnego Ślaska"- pełen szacun

http://www.bikepics.com/pictures/1752094/ foto zrobiłem mu na "zamczysku" w Chobieni, jak widać urodą nie grzeszy ale wrażenie robi niemałe, szczególnie jak ktoś wie z czego pochodzą części w tej hybrydzie... :) Pzdr

 

A właścicielowi kimkolwiek jest 100 lat życia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem (jak co dzień w pracy :biggrin: ) najlepszy customowy magazyn na świecie czyli BSH no i trafiłem na niesamowity wynalazek.... Gość w UK lubi się bawić w dokładanie cylindrów do różnych silników, słynie z 5-cylindrowych 3-cylindrówek 2T typu Kawasaki KH czy Suzuki GT. No ale tym motocyklem mnie dobił... Kawasaki Z900 ale....w rzeczywistości jest to Kawa Z1600 V8, w gazecie mam opis jak i co robił, w sumie to połowę roboty z blokiem robił ręcznie, ręcznymi narzędziami. :eek: Koleś jest mega. Pisze o motocyklu z drugiej fotki w poniższym linku, w artykule wspominali coś że chciałby zrobić silnik V12 na bazie 6-cylindrowej Hondy CBX1000 ale widzę że popełnił to na bazie Kawy.

 

http://www.irishbikerforum.com/forums/lofi...php/t68510.html

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem (jak co dzień w pracy :biggrin: ) najlepszy customowy magazyn na świecie czyli BSH no i trafiłem na niesamowity wynalazek.... Gość w UK lubi się bawić w dokładanie cylindrów do różnych silników, słynie z 5-cylindrowych 3-cylindrówek 2T typu Kawasaki KH czy Suzuki GT. No ale tym motocyklem mnie dobił... Kawasaki Z900 ale....w rzeczywistości jest to Kawa Z1600 V8, w gazecie mam opis jak i co robił, w sumie to połowę roboty z blokiem robił ręcznie, ręcznymi narzędziami. :eek: Koleś jest mega. Pisze o motocyklu z drugiej fotki w poniższym linku, w artykule wspominali coś że chciałby zrobić silnik V12 na bazie 6-cylindrowej Hondy CBX1000 ale widzę że popełnił to na bazie Kawy.

 

http://www.irishbikerforum.com/forums/lofi...php/t68510.html

az wierzyc sie niechce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć się nie chce? Uwierz w to:

http://www.bosshoss.com/products.asp Swego czasu najmocniejszy z nich miał silnik V8, 5700ccm i tylko 502KM.

 

:buttrock: :buttrock: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaatam. Ja lubię takie wynalazki. Boss Hoss ma wsteczny bieg więc nie ma co się martwić. :biggrin: Electra wydaje mnie się już za mała i marzę o BH no ale drogie są. Wtedy miałbym moto jakie mi się podoba i jednocześnie byłbym najszybszy w starcie spod świateł. :biggrin: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_razz: Najpierw musiałbym znaleźć kozaka co kręci ZX-12 na mieście do końca. :biggrin:

 

PS. Zauważ ile przyspieszenia Boss Hoss zamienia w dym z opony na starcie. :icon_razz: Ale i tak byłbym najszybszy, bo Electrą to nawet Daewoo Tico mam problem objechać. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...