Skocz do zawartości

Mandaty z zagranicy


Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem ostatnio zapowiedzi w tv że koniec bezkarnosci za granicą, zdjecia z gościnnych wystepów udokumentowane na fotoradarach będą do nas wysyłane.

 

Ja właśnie dostałem od austryjackiej policji mandacik 40 euro za 112 km/h na autostradzie w insbucku, zero zdjecia tylko pismo po krzyżacku z numerem rejestracyjnym.

 

dostał już ktoś z was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im po polsku że niestety po krzyżacku nie rozumiesz i prosisz po polsku bo nie wiesz o co chodzi a na tłumacza cię nie stać.

 

Ja bym to olał, jeżeli nasze władze mają ogromne problemy ze ściąganiem naszych mandatów to krzyżackich tym bardziej.

 

Pzdr

-------------------------------------------

 

Polfa Grodzisk 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ostatnio zapowiedzi w tv że koniec bezkarnosci za granicą, zdjecia z gościnnych wystepów udokumentowane na fotoradarach będą do nas wysyłane.

 

Ja właśnie dostałem od austryjackiej policji mandacik 40 euro za 112 km/h na autostradzie w insbucku, zero zdjecia tylko pismo po krzyżacku z numerem rejestracyjnym.

 

dostał już ktoś z was ?

 

Mi dwie foty walnęło w Niemczech, ale nic nie przyszło. Fakt, że niewiele była prędkość przekroczona o jakieś 20 -30km/h.

Z ciekawości jakie było ograniczenie w miejscu gdzie masz pstryknięte 112 km/h?

Aaa i jeszcze po jakim czasie doszło to do Ciebie, tzn. kiedy byłeś w Austrii?

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym to olał, jeżeli nasze władze mają ogromne problemy ze ściąganiem naszych mandatów to krzyżackich tym bardziej.

 

Pzdr

 

 

Jakie problemy ? Wszytko idzie do komornika (najpierw przy urzędzie skarbowym) i ściągają z nadpłaty zaliczek podatku dochodowego, lub włażą na pobory/konto. Aparat represji znacznie się usprawnił w tym zakresie, najwidoczniej masz nieświeże info :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dark Warrior

Z tego co ja wiem,to nie maja zadnego prawa wystawiac Ci teraz mandatu. Ogladalem w tv,ze wlasnie robia takie przekrety,ze to sciema. Sam widzisz,zdjecia nawet nie ma,ja bym nie placil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam .... jaki komornik?!!??! Komornicy i Sądy też po krzyżacku nie rozumieją :biggrin:

 

Ja się odnosiłem do ściągania polskich mandatów. Jest duzo skuteczniej, niż niektórym się wydaje. Niestety :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy ? Wszytko idzie do komornika (najpierw przy urzędzie skarbowym) i ściągają z nadpłaty zaliczek podatku dochodowego, lub włażą na pobory/konto. Aparat represji znacznie się usprawnił w tym zakresie, najwidoczniej masz nieświeże info :icon_mrgreen:

ale u nas komornicy to tez niezla swolocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misman

 

Podtrzymuję moje zdanie o ściągalności, mają ogromne kłopoty a wiem to dokładnie po sobie.

 

Jakoś im się już od wielu lat nie udaje, biedakom.

-------------------------------------------

 

Polfa Grodzisk 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misman

 

Podtrzymuję moje zdanie o ściągalności, mają ogromne kłopoty a wiem to dokładnie po sobie.

 

Jakoś im się już od wielu lat nie udaje, biedakom.

tylko istnieje takie ryzyko ze jak dostaniesz bilecik za granica to przy nastepnej kontroli w tym kraju beda o tym pamietac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekroczenie było o 16 km/h :banghead: w listopadzie 2008, samochód był służbowy także najpierw firma wskazała kierowcę i teraz wręczono kwitek z numerem konta do zapłaty z opisem wykroczenia ale bez zdjęcia.

 

40 euro nie pieniądz, ale jestem przerażony że ścigają mnie za przekroczenie prędkości o 16 % w Polsce to nie do pomyślenia :bigrazz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im po polsku że niestety po krzyżacku nie rozumiesz i prosisz po polsku bo nie wiesz o co chodzi a na tłumacza cię nie stać.

 

Ja bym to olał, jeżeli nasze władze mają ogromne problemy ze ściąganiem naszych mandatów to krzyżackich tym bardziej.

 

zaje***ocenzurowano*** rada. Wiesz ile to kogo obchodzi czy rozumiesz cuy nie ? ? ?

 

Austriacy maja dosc specyficzna mentalnosc pod tym wzgledem, podobna zreszta do Szwajcarow.

 

Z tego co ja wiem,to nie maja zadnego prawa wystawiac Ci teraz mandatu. Sam widzisz,zdjecia nawet nie ma,ja bym nie placil.

 

Wiesz kolego, jak nie wiesz to moze lepiej nie klep po klawiaturze. Zdjecia nie musza miec, radaru tez nie musza miec.

 

W Austri wystarcza tzw. " Urzedowe oko " ( Amtsauge ) czyli zandarm oszacowal na 57,73 km/h i w sadzie przybija, ze dokladnie taka predkoscia jechal - kumasz ?

 

40 euro nie pieniądz, ale jestem przerażony że ścigają mnie za przekroczenie prędkości o 16 % w Polsce to nie do pomyślenia :bigrazz:

 

Coz Austria.

 

Zrobisz co bedziesz uwazal, ja tam nie bede Cie przekonywal abys zaplacil.

 

Jedno jest pewne, jezeli trafi Ci sie jeszcze kiedys kontrola w Austri to badz pewny, ze szczeka Ci opadnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przygody z mandatami i policją w Irlandii, Wlk Brytanii, Francji.

W Irlandii mandat dostaniesz jeżeli przekroczysz prędkość o 100 km.

W GB nie dostałbyś mandatu tylko pouczenie (doświadczenia sprzed epoki Blairowskiej).

We Francji zgubiliby kwitek.

Tych mandatów bym nie płacił.

 

Znajomi jeżdżą często w Alpy i dzielili się ze mną doświadczeniami. Wg nich austriackie mandaty się płaci. Twierdzą, że Austriacy są jak muminki a wiadomo:

"Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą,

Muminki Cię znajdą zabjią i zjedzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...