Jump to content

Recommended Posts

A co z tym zestawem? Jest zły?

4 godziny temu, jonaszko napisał:

Tani łańcuch ale i cały napęd =problemy. Ot i cała tajemnica. Pytanie jeszcze, czy prawidłowo ustawione koło?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Co do koła to nie wiem bo jak wrócił od mechanika który miał wymienić skrzynie i napęd a się okazało (według mnie) że wymienił raczej tylko łańcuch i skrzynie i rozregulował gaźnik 😞

6 godzin temu, _Monter_ napisał:

Żonglowanie zębami 125 4T jest dość ryzykowne. W takim układzie chcesz zyskać na prędkości ale To słaby silnik i może okazać się, że stracisz moc i nie osiągniesz w normalnym czasie większej prędkości. Tak długo jak bedziesz kupował tani łańcuch tak długo będzie Ci się szybko kończył. Spadał bo się zużył, ot i cała tajemnica.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To może 1 ząb więcej niż było?

Zmieniasz przełożenie w słabym silniku, ja Ci nie podpowiem, Twoja broszka. 
Co do łańcucha chcesz wziąć bezoringowy. Taki łańcuch szybko będzie się rozciągał z powodu syfu, który będzie dostawał się do środka...chyba, że w takim rozmiarze nikt nie robi oringowych albo xringowych.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Eeee z lancuchem nie jest tak zle, bezoringowy chinski "wzmocniony" wytrzymuje w moich starych anglikach bez problemu a maja one miedzy 40 a 60 KM, czyli przecietna 125 moze go miec na dlugi czas, jaki by nie kupil.

To spadanie lancucha to ma dla mnie drugie dno, nawet zuzyty lancuch nie spada z zebatki od tak sobie - cos musialo byc spitolone z ustawieniem tylnego kola w stosunku do zebatki zdawczej skrzyni.

Takich rzeczy jak ustawianie tylnego kola, zakladanie i naciaganie lancucha zmiany oleju trzeba sie nauczyc samemu i samemu robic po kupieniu podstawowych narzedzi, jezeli oczywiscie chce sie jezdzic na moto i nie zostawiac gory pieniedzy w serwisach za obsluge.

W dniu 8.12.2019 o 19:32, Adam M. napisał:

Eeee z lancuchem nie jest tak zle, bezoringowy chinski "wzmocniony" wytrzymuje w moich starych anglikach bez problemu a maja one miedzy 40 a 60 KM, czyli przecietna 125 moze go miec na dlugi czas, jaki by nie kupil.

To spadanie lancucha to ma dla mnie drugie dno, nawet zuzyty lancuch nie spada z zebatki od tak sobie - cos musialo byc spitolone z ustawieniem tylnego kola w stosunku do zebatki zdawczej skrzyni.

Takich rzeczy jak ustawianie tylnego kola, zakladanie i naciaganie lancucha zmiany oleju trzeba sie nauczyc samemu i samemu robic po kupieniu podstawowych narzedzi, jezeli oczywiscie chce sie jezdzic na moto i nie zostawiac gory pieniedzy w serwisach za obsluge.

A może wysłał byś zdj jak zębatka tylna jest ustawiona do zdawczej u ciebie a to że spada myślę że również może być przez to że nie mam prowadnicy i nie mam na czym zamontować bo fabrycznie nie ma takich otworów 😕

Musi być ustawiona idealnie w linii. Powinieneś mieć znaki na wahaczu lub na naciągach łańcucha. 

14 godzin temu, jonaszko napisał:

Musi być ustawiona idealnie w linii. Powinieneś mieć znaki na wahaczu lub na naciągach łańcucha. 

Powtarzam że to loncin... Nie ma nic takiego

Nie wiem jaki model ale bawiłem sie crossami loncin i wszystkie mialy. Więc ten też pewnie ma. Zobacz czy nie ma takich półksięzyców do naciągu łańcucha a najlepiej wstaw zdjecie.

Spoko, pewnie w sobotę najpóźniej wstawię ale naprawdę nie ma nic po prostu czysty metal czy co to jest

2 godziny temu, jonaszko napisał:

Nie wiem jaki model ale bawiłem sie crossami loncin i wszystkie mialy. Więc ten też pewnie ma. Zobacz czy nie ma takich półksięzyców do naciągu łańcucha a najlepiej wstaw zdjecie.

Dobra mam 😄 
https://ibb.co/wwnkV26
https://ibb.co/fnsD3Vs

sorki że na osobnej stronie ale ta nie chciała załadować 😄😄