Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z wyższej chyba też nikt nie doceni :D nie wiem może ja źle to postrzegam ale jak kupisz moto za 10tys i w ciągu roku włożysz 2 tys w normalną eksploatacje to za rok nie sprzedasz go za 12 chyba :D ??

Racja, chodziło mi o raczej sprzedaż w cenie w której się kupiło. W obu przypadkach wymaga do włożenia załóżmy 2 tysięcy w eksploatację, tylko w jednym wkładasz tą kasę w sprzęt za 3k a w drugim za 10k.

A druga rzecz że sprzęt za 10k kupuje zwykle ktoś orientujący się w temacie, albo z kimś takim przyjeżdża,

ze sprzętami za 3k to bywa różnie, zwykle kupują go ludzie którzy napalili się na pierwszy motocykl tej klasy, i co ich obchodzi czy są założone nowe czy stare opony, czy było robione zawieszenie itd. Oczywiście nie zawsze tak musi być ale to raczej częste zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano!

A moze jakies starsze EXC lub EXE 125. Nie wiem jak z cenami ale mozna probowac. KDX tez jest dobra opcja to jest praktycznie KX z lampami i homologacja, Suzuki TS125 wersja z upside downem jest lajtowa RM'ka.

Ja zaczynalem od Suzuki TS50 bo miala mi sluzyc jako srodek lokomocji, ale gdybym mial drugi motor crossowy to TS'ka byla by w lepszym stanie przy sprzedazy a ja bym jeszcze wiecej sie nauczyl z techniki jazdy.

 

Jest mnostwo goon'ow ktorzy jezdza na motocyklach juz kilkadziesiat lat i uwazaja sie za przekotow no bo przeciez juz jezdza te 15lat, ale tak naprawde sa tak samo masakrycznij jak osoba ktora ma 2miesiac motocykl. Brak techniki utrudnia zycie tylko jeźdźcom. Wiec dlaczego nie zaczac przygody od fajnego motorku ktorym mozna juz konkretnie pośmigać?

Takie DTki KMXy inne soft enduro nie ucza dobrze techniki, na takim motocyklu bezpieczniej jest nie trzymac go kolanami bo zawiesznie jest tak gowniane ze musisz mu pozwolic isc swoim rytmem, innaczej sprezyna by ci przestrzelila czaszke. Te soft enduro nie maja regulacji zawieszenia, mozliwosc utwardzenia zawieszenia razem ze wzrostem umiejetnosci umozliwia ci szybsza jazde (regulacja odbicia jest niezmiernie wazna).

 

Podejscie typu "yeah enduro wlasnie ma byc niebezpieczne i lubie kiedy wychodzac za zakrętu nie wiem czy lezy tam drzewo, a moze jest wbita galaz ala "dzida" jest jakas paranoja. Czlowieku zycie ci nie mile? Jakbys szybko jezdzil to bys nie pisal takich glupot, bo bys wiedzial ze z duza predkoscia przy wyjsciu z zakretu jest wstanie nie wiele zrobic. Slepy zakret z pulapka po drugiej stronie to gwarantowane nie szczescie.

 

Zapraszam wszystkich kozakow na zawody Cross Country (nie odbierajcie tego jako wyzwanie z mojej strony, po prostu was zapraszam ;) ) kazdy jezdziec czy enduro czy motocross odnajdzie tam cos dla siebie. A satysfakcja z ukonczenia jest olbrzymia. Wielu sie moze bronic "ze niejezdza dla rywalizacji z innymi" to chociaz spróbujcie sami dla siebie, tak zeby zobaczyc czy naprawde jestes takim kotem za jakiego sie uwazasz-szczegolnie na forum.

PZDR PANY

Edytowane przez Tomski_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam!

Jestem nowa na forum więc z góry przepraszam jeżeli piszę w niewłaściwym miejscu.

Chciałabym zacząć jazde motocrossową, po przeszukaniu internetu nadal pozostaje w mojej głowie kilka pytań.

 

Napiszę na początek, że jestem niepełnoletnia więc nie mogę sobie tak po prostu kupić maszyny i zacząć jeździć. Wpadłam na pomysł, by zapisać się do szkółki motocrossowej Mx Wójcik na Pomorzu. Jeżeli ktoś kiedyś zetknął się z tą lub inną szkółką to proszę o odpowiedź na pytania: czy prowadzą zajęcia dla młodzieży? Jeśli tak to jak mniej więcej wyglądają pierwsze zajęcia? Co trzeba mieć ze sobą (ochraniacze, kask itd.)?

 

Kolejne pytania dotyczą zakupu potrzebnych akcesoriów. Jeżeli macie jakieś zaufane sklepy gdzie mogłabym w miare tanio (na początek mam ok.700zł) kupić wszelkie niezbędne rzeczy do jazdy to byłabym bardzo wdzięczna.

 

Chciałabym nabrać możliwie duże doświadczenie przed rozpoczęciem jazdy, polecacie jakieś książki, magazyny? ;)

 

Nie pogardzę również wszelkimi wskazówkami, linkami, itp. co do początków jazdy off-road. :D

 

Jeżeli podobny temat był to przepraszam (mi nie udało się niczego znaleźć) i proszę o link.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowa na forum więc z góry przepraszam jeżeli piszę w niewłaściwym miejscu.

Chciałabym zacząć jazde motocrossową, po przeszukaniu internetu nadal pozostaje w mojej głowie kilka pytań.

 

Napiszę na początek, że jestem niepełnoletnia więc nie mogę sobie tak po prostu kupić maszyny i zacząć jeździć. Wpadłam na pomysł, by zapisać się do szkółki motocrossowej Mx Wójcik na Pomorzu. Jeżeli ktoś kiedyś zetknął się z tą lub inną szkółką to proszę o odpowiedź na pytania: czy prowadzą zajęcia dla młodzieży? Jeśli tak to jak mniej więcej wyglądają pierwsze zajęcia? Co trzeba mieć ze sobą (ochraniacze, kask itd.)?

 

Kolejne pytania dotyczą zakupu potrzebnych akcesoriów. Jeżeli macie jakieś zaufane sklepy gdzie mogłabym w miare tanio (na początek mam ok.700zł) kupić wszelkie niezbędne rzeczy do jazdy to byłabym bardzo wdzięczna.

 

Chciałabym nabrać możliwie duże doświadczenie przed rozpoczęciem jazdy, polecacie jakieś książki, magazyny? ;)

 

Nie pogardzę również wszelkimi wskazówkami, linkami, itp. co do początków jazdy off-road. :D

 

Jeżeli podobny temat był to przepraszam (mi nie udało się niczego znaleźć) i proszę o link.

 

 

Na crossa nie musisz być pełnoletnia, wystarczą chęci :wink:

Jeżeli chodzi o teorię (nauka jazdy, sprzęt, ochraniacze itp.) to na stronie i forum motox.pl znajdziesz potrzebne informację.

Według mnie najlepiej się uczyć na jakimś tanim sprzęcie, którego nie szkoda, pod okiem kogoś kto choć trochę zna temat i to tyle. Na początek wystarczy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...