Skocz do zawartości

chopper 400-500 ccm - czy w ogole istnieja? :)


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Tak sie zastanawialem, jaki motorek chcialbym miec po MZtce 250.

Of korz mialby to byc chopperek, tylko nie chcialbym od razu siadac na litrowego demona (czy nawet 3/4 litra).

Przejrzalem sobie katalog motocykli z 1998 roku i co?

I zonk!

Dziura w ofercie jak ta lala. Tylko Kawasaki EN 500 i nic ponadto. Zostalaby jeszcze Virazka 535, ale jakos mi ona nie podchodzi. Nie doszukalem sie zadnej innej maszyny posredniej, miedzy 250 a 600-750 ccm...

Moze zle szukam?

Moze za stary katalog?

Stad ten temat :buttrock:.

Jak znacie jakies pojazdy w stylu chopperka z silnikiem o pojemnosci do 0,5 litra wlacznie, ale powyzej 250 ccm to zapodajcie nazwy a moze i fotki. Z gory dzieki :evil:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

A co cię tak Zbyhu wzięło na taki mały silnik :?: :?: ( do wentylatora chłodnicy, czy co :evil: :( :D :lol: ). Masz tu poniekąd trochę racji ale te motury, nawet jeśli mają po 700 - 800 ccm pojemności są zwykle bardzo potulne. Powiedziałbym nawet, że ich ccm to całkiem inne ccm niż np. w szlifierach :lol: .

Ważniejsza jest raczej łatwość prowadzenia, niż nadmiar pojemności. Poza tym, przypomniał mi się Daelim ( sorry jeśli się to inaczej pisze :banghead: ). Paweł miał takie moto, a miało ono 125 ccm. Następne, co mi przychodzi do głowy to EN500. Avalon miał taki motocykl.

Moje pierwsze poważne moto, to jak pewnie pamiętasz Drag Star 600 Classic. Początkowo, przed zakupem byłem pełen obaw, że duże, że silnik " potwornej " mocy itd. Minął dopiero sezon, a ja chętnie bym go zamienił na 1100. Ale za trochę za dużo włożyłem w akcesoria, poza tym to trochę za młode moto na sprzedaż. W każdym razie, na nadmiar mocy ( a właściwie momentu obrotowego ) nie narzekam :buttrock: .

Tak więc, po WSK i MZ raczej nie zawracał bym sobie głowy chopperem poniżej 650 ccm.

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=21852104 np VT500C Shadow ale je tylko robili do 88 roku

Co do silnika malo ktory terazniejszy choperek czy cruiser z pojenoscia np 800 ccm ma takie depniecie

Pojemnosc 495 ccm - przyjemnosc jazdy podlug np YV535 znacznie wieksza tylko ten silniczek zbyt szybko obrotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

W gruncie rzeczy, to zakup takiego motocykla jest dla mnie nieosiagalny na najblizsze pare lat. Chyba, ze wygram w totka (choc mialbym wieksze szanse, gdybym kupowal losy :evil:). Jednak miedzy MZ a japonia jest przepasc kilkunastu tysiecy zl.

Ja po prostu chcialbym przejsc naturalna ewolucje pojemnosci silnikowych. Moze dluzej pozyje :(. Bylo 50 ccm, 175 ccm, teraz 250 ccm... Uznalem, ze kolejnym krokiem bedzie cos do 500 ccm... Choc moze nalezaloby zrewidowac poglady na moc, nie na pojemnosc...

W kazdym razie zainteresowala mnie dziura na rynku wsrod chopperow. Malo oferuja z silnikami miedzy 250 a 600. Bo na 125 i 250 jest tego nawet sporo. Bo i Virago, i Marauder, Eliminator, Rebel itd :banghead:. A 400 zero, 500 dwie... :D

Nic. Dzieki za info i rady :buttrock:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest Honda VF500 C Magna http://allegro.pl/show_item.php?item=21901076 - mi sie one bardziej nawet od VT500C Shadow podobaly tylko podobno silnik maja bardziej awaryjny i niestety maja lancuch - naciagi, smarowanie wymiany jakos mnie to nie bawi dlatego wybralem z kardanem

 

No niestety chcac kupic soft choperka japonca w miare zadbanego trzeba 6-7 tysiecy przeznaczyc na takiego pelnoletniego juz ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog raczej za świeży :lol:

z początku osiemdziesiątych (soft chopperki) to także honda cm400, yamaszka xs400-ceny w miarę niskie ok 3000 więc w sam raz na następny po emzetce etap (także pod względem finansowym)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyhu !

Jeżdże Kawasaki EN 500 (foto jest w albumie) i nie narzekam, zreszta zobaczymy sie w Rybniku to sam oblukasz . Coprawda nie ma układu cylindrów w kształcie lit. V, ale mnie to akurat nie przeszkadza. Natomiast na manetkę gazu jest wyjątkowo "nerwowy" i jak na motor tego typu nic więcej moim zdaniem nie trzeba. Narazie jestem zadowolony, jedyne co mnie martwi, to ewentualna wymiana pasa napędowego - bo koszty są zabijające. Pozostałe ceny częsci w granicach zdrowego rozsądku. Regulacja zaworów co 6 tkm i otym nie wolno zapominać !

Posdrófka - AdamS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Dzieki :buttrock:.

Tak tez upatrzylem sobie wlasnie Kawe En500. Wydaje mi sie, ze to byloby bardzo dobre dla mnie moto po MZtce. No, ale cena zabojcza jak dla mnie w tej chwili, wiec... Pozostanmy na etapie marzen i dalekosieznych planow ;).

Ma ktos dokladne dane, artykuly, fotki tych motorkow?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ma ktos dokladne dane, artykuly, fotki tych motorkow?

 

Sprzedałem EN'a na jesieni ale jak bys chciał poczytac opinii lub uwag to wal smiało.

Motocykl jak dla mnie był bomba. Tez myślałem o XV535 ale jest mniejsza i ma gorsze osiągi. Kumpel z pracy ma 535 ('99) i porównywaliśmy.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...