Skocz do zawartości

CBF 600 vs. ER-6


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nowa odpada..? Mi udalo sie zbic cene nowej CBF 600 N 2008 na 21 300 PLN wplacam 12 000 i reszta w kredycie na 6 lat, rata co miesiac 196 PLN czyli do przelkniecia, prawie jak za duzy rachunek za tel ;) Za to masz pewny sprzet. Jak pojdzie all ok to w piatek obieram wlasnie taka maszynke.

 

Co do nowoczesnosci to Honda CBF 600 w 2008 wyszla jako model poprawiony. Ma nowoczesna aluminiowa rame, silnik od CBR i wogole zachwalana jest przez testujacych w samych superlatywach. Nie jest to co prawda moto do wyglupow i nie mam takiego jajka jak np. GSR 600 ale za to ma cos czego nie maja er6 i XJ, czyli ladna sylwetke motocykla, no i puszke wydechu :icon_mrgreen:

 

Mnie CBF 600 N wali na kolana, zaden kosmos ani transformers, poprostu piekny motocykl :biggrin:

 

Wszystko to bardzo fajnie. 196 zeta to faktczynie taki rachunek za telefon, zgadzam się, ale ja w życiu pięknym nie odłożę 12kzł :)))) z żoną wywalamy co miesiąc pieniądze na meble, mieszkanie i ogródek i nie zapowiada się szybki tego koniec :))) ale pomysł dobry :)

Mój plan jest taki, żeby wziąć kredyt na całe moto czyli jakieś 12-14kzł i spłacić go w rok, żeby mieć bank z głowy, bo po zakupie mieszkania i tak za często tam bywam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za linka. Jestem w 100% przekonany do niezawodności Hondy i raczej na 100% wybiorę ten motocykl (nie tylko z tego względu).

 

Co do FZ6, czytałem, że silnik faktycznie przygaszony do 76KM (chyba), ale charakterystyka pozostała i nadal jest pełen niespodzianek. Dla mnie po przeczytaniu tego forum i kilku przejażdżkach po Torunu (African Twin) oraz L-ce w Poznianiu (w zeszłym roku) miasto pozostaje wystarczającą niespodzianką na codzien, więc nie chcę się jeszcze zastanawiać nad moimi odruchami.

Z pierwszego moto chcę mieć dobrą lekcję i wyuczyć się pewnych odruchów, które za każdym razem dadzą mi o 100% większą szansę na ... przetrwanie i pozwolą maksymalnie wykorzystać potencjał motocykla w zależności od instniejących warunków.

Jak osiągne swoje cele, to pewnie przerzuce się na jakąś inna 600 lub 1000, ale też w stylu CBFki, a jak będzie więcej pieniędzy to marzy mi się jakiś supersport, najlepiej włoski, który raz na tydzien będę mógł zaciagnąć na tor w Poznaniu i tylko do tego będzie mi służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z jednej strony boisz się fazera a z drugiej chcesz supersporta. Trochę się to kupy nie trzyma.

 

Ja nigdzie nie pisałem, że boję się Fazera, mozliwe nawet, że gdybym go kupił, to spokojnie dałbym sobie na nim radę, ale możliwe, że w pewnych sytuacjach mógłbym nie dać. Wystarczy mi stresów i napięć w pracy. Wolę motor nad którym będę miał pełną kontrolę. Widzisz z mojego punkty widzenia jazda na motorze to tak jak latanie na szybowcach. Jak po kursie podstawowym szybowcowym (nie porównujmy tu klasy tego i tego na motocyklach, bo ten na lotnisku to jakość z innej bajki) wsiadłbym do jantara, to pewnie też nic by mi sie nie stało, ale... jest zawsze to ale... poza tym i tak by go nie wykorzystał w 100%, to po co mi to, skoro mogę równie dobrze smigać juniorem. Podobnie z motocyklami.

 

Przeczytaj uważnie mojego posta. Supersporta za kilka lat i tylko i wyłącznie na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoivan FZ6 jest bezkonkurecyjne w klasie 600 a FZ1 w klasie 1000 :) zmien tą nudną Honde a się przekonasz!!!

pospolite, nudne i gejowe jest CBF i hoooooy-lewa w górze bracia motonici!

Fazer owszem jest bezkonkurencyjny ale wśród wyrobów czekoladowych a wiadomo jaka orientacja najbardziej lubi czekoladę , pozdro słodki chłopaku . :biggrin: Kostekw doknałeś jedynie słusznego wyboru ! :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cię to dotknęło :) a ja dalej swoje-Motoivan wybrałeś nie ten motocykl... nie ten:)

 

Szczerze powiem, że ja też myślałem na FZ1 ale wybrałem co innego. Myślę sobie, że w litrach wcale nie jest bezkonkurencyjny :) Moc to nie wszystko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cię to dotknęło :) a ja dalej swoje-Motoivan wybrałeś nie ten motocykl... nie ten:)

Czemu chcesz uszczęśliwiać szczęśliwych ludzi. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Właśnie o takie moto mi chodziło.Poręczny w mieście , wygodny w trasie , łatwy w prowadzeniu z elastycznym silnikiem i niezłym kopem . Jak będe szukał mocniejszych wraźeń to kupię sporta . :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...