Skocz do zawartości

Audio w Venture


intruder750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się normalnie, jak to w lutym, jest ślisko :)

W zimę jest się mistrzem prostej, a w lekkim zakręcie uciekła mi dupcia z pod tyłka.

Prędkość już była niewielka, ale mocowanie osłony prawego filtra powietrza straciło mocowanie, gmol się zgiął.

Jeszcze tego samego dnia wszystko wróciło do normy :)

Potem już poczekałem do marca. Ale po takiej przerwie byłem tak spragniony jazdy, że nic nie było mnie w stanie powstrzymać. Zakładałem bieliznę termiczną, i było mi ciepło.

Żeby było śmieszniej, to jeździłem na fabrycznych już prawie łysych oponach, właśnie dopiero w marcu założyłem nowe kapciuszki.

Co do wypadku z lipca 2010, to gość mnie ni zauważył przy zmianie pasa ruchu i mnie strzelił wsadzając na inny samochód, prędkość też nie była duża, więc skończyło się na ruszonym kręgosłupie, skręconej nodze i ogólnych potłuczeniach. Do pracy wróciłem 17.12.2010r. Spędziłem 46 dni w szpitalu. I jeszcze podczas zwolnienia jeździłem pożyczonym motorem, tyle, że CBF, ale dwa koła miała :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się normalnie, jak to w lutym, jest ślisko :)W zimę jest się mistrzem prostej, a w lekkim zakręcie uciekła mi dupcia z pod tyłka.

 

Jednym słowem twardziel z Ciebie, chyba nic nie jest w stanie zniechęcić Cię do motocykla :-)

Co do tego uślizgu tylnego koła - czy możliwe jest coś takiego na suchej powierzchni po mocnym odkręceniu gazu? Chciałbym się dowiedzieć na razie tylko od Was jak to jest z prowadzeniem takiej ciężkiej maszyny. Wiele mi o tym pisał Krzysiek (forrest2000) na PW ale chętnie dowiem się jeszcze czegoś od Was. W szczególności interesują mnie Wasze doświadczenia jak można spowodować niebezpieczną sytuację podczas poruszania się tym motocyklem. Ja już jedną taką sytuację miałem, w garażu podczas cofania tyłem, skręciłem kołem na maxa i zbyt przechyliłem się na tą stronę w którą było skręcone koło, próbowałem go dźwignąć ale nie mogłem. Stałem tak chwilkę przechylony aż pomogła mi córka postawić go do pionu. Teraz już wiem że trzeba od razu prostować kierownicę i wtedy go do pionu. Pisał mi kiedyś o tym Krzysiek (forrest2000) i też sam do tego doszedłem. Próbowałem później symulować takie przechylenie i prostowałem najpierw kierownicę i było dużo dużo łatwiej postawić moto do pionu. Może komuś z Was przyjdzie coś takiego do głowy i zechce się ze mną podzielić swoim doświadczeniem.

 

Co do wyboru motocykla. Pisałem już kiedyś Krzyśkowi (forrest2000) na PW że są dwie szkoły - jedna mówi o poszczególnych szczeblach pojemności aż do moto docelowego a druga żeby od razu "rzucić się na głęboką wodę" i kupić docelowy motocykl. Zdecydowałem się na tą drugą z kilku względów o których nie będę się rozpisywał, grunt że to były ważne powody i przemyślana decyzja której na pewno nie żałuję :-)

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywał bym się od razu twardzielem.

Co do przyśpieszenia, to Ci zbytnio nie pomogę, ponieważ mi od kupna uślizguje się sprzęgło.

Prosto jest to sprawdzić, na V biegu wystarczy odwinąć manetkę, jak wzrastają obroty, a motor zbytnio nie przyśpiesza, to ślizga się sprzęgło.

Jest to podobno druga wada tych motocykli, po hamulcach.

Faktem jest, że raz jak chciałem ruszyć z pod świateł w bardzo szybkim tempie, to koło mi zabuksowało i dupcia uciekła mi na bok, natomiast po deszczu raz mi koło buksowało, ale jechałem jak po sznurku.

W kwestii hamowania, zauważyłem, że łatwiej mi się hamuje z plecaczkiem – krótsza droga hamowania.

Co do jazdy po mieście, to trzeba uważać, bo gwałtowne hamowanie + np. manewr ominięcia czegoś lub odbicia na bok może skończyć się na boku. Miałem raz taką sytuację i odwinięcie manetki uratowało mi d…, bo bym leżał na puszce.

Przy tej wadze motocykla, przy nietypowej sytuacji, ciężko jest go utrzymać na nodze.

To właściwie tyle z moich doświadczeń.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na PW Arturo jestem dla Ciebie pełen podziwu, że od razu wskoczyłeś na Ventkę. Ja wiesz ja jestem zwolennikiem stopniowania wagi motocykla ale mam kumpla, który zaczął od razu od takiej bestii i spokojnie sobie poradził. Podstawa to bez szaleństw i rajdowych winkli. Ventka to moto do długich, dostojnych, asfaltowych podróży po szerokich drogach z dużymi parkingami. Typowa maszyna na autostrady (stąd tempomat -na gaźnikach- cudo! CB, radioodtwarzacz) Bez tych zabawek trudniej znieść kilkugodzinne jednostajne brzmienie silnika na bardzo długich trasach. Potężna moc ma z łatwością "pociągnąć" dwie osoby, ale na zakrętach ZWALNIASZ DO MINIMUM! Lepiej pokonać go wolniej i być zbluzganym przez kierowcę malucha niż pociągnąć resztę zakrętu rowem modląc się aby nie było betonowych przepustów. Mój drugi znajomy który miał Ventkę pojechał tak rowem - i trafił na przepust. Kilka miesięcy w szpitalu i co zrobił jak wyszedł ?! Zaczął od składania Ventki do kupy! Zuch chłopak!!! Śmiga dalej. Pisze to dla przestrogi. Na winklach jedziemy wolno, a na porządnym prostym asfaltowym odcinku odkręcamy manetkę POWOLI aby nie ujechało tylne koło. Moto zasuwa jak talala !!! A jak jesteś spragniony winkli to .... zapraszam na CBR-a! Książki piszą że moto dla normalnego przeciętnego motocyklisty ma ważyć 3 razy więcej od jeźdźca. My jesteśmy nieprzeciętni i śmigamy na naszych laleczkach. Nie wyobrażam sobie innego motocykla dla siebie. Zakochałem się na zabój!!!. I ty Arturo masz przewalone bo nie jesteś w stanie z miłości zmienić tego moto na inne i dlatego spokojnie na nim przełamiesz pierwsze lody. Ale jedź rozważnie. Przy okazji polecam wszystkim chętnym książkę "Motocyklista doskonały wyższa szkoła jazdy" Davida L Hough. Są tam opisane techniki jazdy oraz stosowanie przeciwskrętu. Wielu moich znajomych poleca tę pozycję, podobno super i daje do myślenia. Ja jeszcze jej nie mam ale wiem ze słyszenia, że warto ja kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kutwa, obsrałem się z wrażenia…

Ja bym tak nie dał rady, szacuj dla Gościa!

 

Co do książki, to mam ją w pliku PDF, więc Forrest2000 podaj mi swój e-mail na PW i spróbuję Ci ją podesłać. Jak nie przejdzie, to najwyżej wypalę Ci na CD i podeślę.

 

Książka ma 20MB

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio77 i Forrest2000, dzięki za zabranie zdania w temacie uwag i jazdy tym motocyklem.

Na pewno wezmę je do serca, chcę do późnej starości delektować się jazdą motocyklem.

 

Harbuz - gość Goldwingiem nieźle wymiata ale znając mój upór już pod koniec marca będę Ventką

lepiej wykładał się na winklach ;-)

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... będę Ventką lepiej wykładał się na winklach ;-)

 

Ty się lepiej nie wykładaj, tylko kładź lub wchodź i wychodź ;)

Pozdrawiam!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba się Panom temat audio w venturach skończył, co?

jsz

 

 

Na pewno się nie skończył. Po prostu na razie nie mam kasiory na interkom, CB nie działa

i nie wiem dlaczego, pewnie coś z masą. Mam zamiar w tygodniu zarejestrować moto, wtedy

będę mógł się ruszyć do zakładu CB. A jak będzie przypływ gotówki to będę zamawiał

interkom i jakieś kaski.

No właśnie, jak to jest z tymi kaskami. Chcę kupić coś takiego

http://allegro.pl/kask-ls2-ride-titanium-szczeka-m-wysylka-gratis-i1960645384.html

i zastanawiam się czy da się do niego zamontować interkom? Sądzicie że sprzedawca

rzetelnie udzieli mi informacji? Boję się że powie mi że można a nie będzie można

zamontować interkomu. Jakie Wy macie kaski? Zdjęcia mile widziane.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, na spokojnie wszystko ogarniesz.

Ja ogarniam od stycznia 2011 i jest OK.

Ponizej zdjęcie mojego kasku - z interkomem :)

 

post-54680-0-13370400-1324331990_thumb.jpg

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkom to jest to czerwone na kasku? :-P

 

Kurde, myślałem, że się nie kapniesz...

Musiałem popsuć zabawę, zabieram zabawki i idę z piaskownicy :)

To jest antenka.

 

http://www.interkomy.pl/images/products/duze/410010.jpg - tak mój wygląda.

 

Piszesz Gościowi, że chcesz do Venture i jest OK.

Ja dopłaciłem i wziąłem lepsze głośniki.

http://www.interkomy.pl/interkom-honda-goldwing

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...