Skocz do zawartości

Audio w Venture


intruder750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradźcie jaki zestaw z mikrofonem dla kierowcy kupić do Ventury aby ładnie hulał (muza, CB itd.) Może ktoś ma już zakupiony jakiś fajny i sprawdzony. Fajnie jakby miał przystępną cenę. Mam zamiar coś ściągnąć ze stanów ale boję się, że się natnę na zły model, który na Ventce nie będzie działać. Widziałem fajne zestawy na których pisze że są do Hondy Goldwing, Yamaha Venture i Kawasaki Voyager. To możliwe aby pasował zestaw do trzech motocykli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie jaki zestaw z mikrofonem dla kierowcy kupić do Ventury aby ładnie hulał (muza, CB itd.) Może ktoś ma już zakupiony jakiś fajny i sprawdzony. Fajnie jakby miał przystępną cenę. Mam zamiar coś ściągnąć ze stanów ale boję się, że się natnę na zły model, który na Ventce nie będzie działać. Widziałem fajne zestawy na których pisze że są do Hondy Goldwing, Yamaha Venture i Kawasaki Voyager. To możliwe aby pasował zestaw do trzech motocykli?

 

Mozliwe dlatego ze Honda Goldwing i Venture maja ten sam sprzet Clariona. Dyzio polecal zestaw z interkomy.pl. Ja taki tez sobie sprawie.http://www.interkomy.pl/images/products/duze/410010.jpg

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam mikrofon różnicowo pojemnościowy i dopłaciłem do głośniczków, aby były lepsze i lepiej na nich grała muzyka - jestem maniakiem bassssssuuuuu :)

Zastanawiam się nawet, nad zamontowaniem subwoofera - adaptacją małego drewnianego wooofera z zestawu komputerowego Creative.

Poza tym koło mnie, Kolega i Wujek mają warsztaty z alarmami, nagłośnieniami, itd., więc mam się gdzie pobawić :)

Sam mam trochę pojęcia i warunki do zabawy :)

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Dyzio, Na dniach chcę zakupić interkom do Venturki i mam pytanie do Ciebie. Jesteś zadowolony ze swojego zestawu? Jeżeli tak to nie będę marudził tylko kupię w tej samej firmie co Ty, oszczędzając sobie niemiłych niespodzianek u innych internetowych sprzedawców.

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lutownica , stary kabel (tzw piątka -bo takie mam wejście w Ventce)

nie sprawdzałem jeszcze jak będzie sie sprawował mikrofon podczas jazdy

(chodzi o wyłapywanie szumów -w razie czego okleje gąbką )ale same słuchawki i odbiór jaki uzyskałem jest powalający :) Jakość dzwięku bez porównania lepsza od tych z Łodzi .

 

Na razie to tyle przechwalanie sie :P

 

Dobry pomysł, warto pomajstrować. Podesłałbyś opis pinów w gnieździe interkomowym w Venture?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chciałem tu pisać w tym temacie żeby znowu nie robić kaszany z tematu ale jak napisał Jeszua, że nie wierzy w to, że sami będziemy trzymać się poszczególnych wątków bo i tak Wszyscy piszą tu o wszystkim więc nie będę się wyłamywał i też zabiorę tu głos na temat "audio w venture" :biggrin:

Numanoid, mi przestrajał gościu w Legnicy to radio CB, ale ja mu zawoziłem same radyjko. Jak zrobił to od razu zamontowałem ale jeszcze nie działa jak trzeba, mówił żebym podjechał do warsztatu. Ale że było zimno to nie miałem jak dlatego w najbliższy ciepły dzień to zrobię. Widać że gość się zna na tym, ma dobrą opinię w Legnicy. My taksówkarze też często korzystamy z jego pomocy bo jest dobry we wszelkiej maści radyjkach i antenach. Z tego co pamiętam przestrajał te same radia w Hondach GoldWing bo na 100 % mamy te same radia. Jak chcesz się wybrać do Legnicy to dam Ci namiary, podjedziesz i pewnie zrobi na miejscu. Trzeba się tylko umówić.

 

Marsinus dopiero teraz dopatrzyłem się że porównujemy dwa różne dekle. Na Twoim deklu jest numer "4" a na moim deklu numer "1". Swój dekiel odkręciłem z tylnego lewego cylindra a Ty swój odkręciłeś z przedniego prawego cylindra :biggrin: Stąd może być różnica w budowie tej "wypukłości" :)

 

Świetnie, podaj mi namiar,to zadzwonię do twgo szpeca od CB,powołam się na ciebie:)))))Ale poprawiłeś mi humor :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, podaj mi namiar,to zadzwonię do twgo szpeca od CB,powołam się na ciebie:)))))Ale poprawiłeś mi humor :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Mam dla Ciebie złe wieści. Przenieśli się do Strzegomia. Dopiero teraz się o tym dowiedziałem bo chciałem się umówić żeby ze swoim radyjkiem podjechać. I podjadę, nie ma problemu tyle że do Strzegomia. Od Legnicy jest 35 km, od Ciebie jakieś 55 km. Na imię ma Jarek - 503 561 036

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę…

Mi też szkoda miejsca w kufrze.

Odtwarzacz worzę w skórzanym pokrowcu od kluczy – przypinam go właśnie do kluczyka w stacyjce, wprowadzam tam przewód AUX i przewód od ładowarki USB.

O patencie z wpięciem rozgałęziacza nie pomyślałem, ale z drugiej strony oprócz zamkniętej klapki, jaki to ma sens!?

Nadal obsługujesz sprzęt dodatkowy, ja dążę do tego aby mieć wszystko w „kciuku”.

Dla przykładu, na dniach wyślę moduł (centralkę) NOKIA do gościa, który zrobił mi interkom, aby podłączył moja centralkę i sprawdził jak działa z jego zestawem bluetooth, aby móc rozmawiać przez telefon podczas jazdy.

Szczegóły na http://www.interkomy...-honda-goldwing

Miedzy innymi dla tego myślę o wpięciu pendrive zamiast zmieni arki CD, np. w kufrze z tyłu. Nie będzie narażony na działanie atmosferyczne, złodziei, a obsługa będzie z pozycji kciuka na kierownicy, bez ładowania baterii, itd.

 

Wygląda to mniej więcej tak:

Wstępnie zamówiłem u Kuzyna wycenę sprzętu.

Jak tylko coś się dowiem, to dam znać smile.gif

 

I inne:

http://www.tomix.com...3-zmieniarki-cd

http://xcarlink.pl/

http://www.sklep.had...rlink-AUDI.html

 

Interesuje mnie ta kwestia wymiany mechanicznej zmieniarki Clariona na cyfrową wersję mp3.

Udało Ci się może znaleźć coś co pasuje do Ventury?

Edytowane przez sawtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korzystałem z linka do niemieckiego sprzedawcy oponek , zamieszczonego tutaj na forum i tym sposobem zamówiłem sobie komplecik Bridgetonek :)

 

http://www.mynetmoto...rradreifen.html

 

Zmontowałem również nowy zestaw audio do mojego kasku , jeden mam z firmy w Łodzi - a drugi postanowiłem zmatować we własnym zakresie .

Ponieważ miałem sluchawki z mikrofonem od komputera (wysokiej jakości 5:1 ) ale pękł mi w nich uchwyt na głowe więc postanowiłem zastosować je do motocykla .

Lutownica , stary kabel (tzw piątka -bo takie mam wejście w Ventce)

nie sprawdzałem jeszcze jak będzie sie sprawował mikrofon podczas jazdy

(chodzi o wyłapywanie szumów -w razie czego okleje gąbką )ale same słuchawki i odbiór jaki uzyskałem jest powalający :) Jakość dzwięku bez porównania lepsza od tych z Łodzi .

 

Na razie to tyle przechwalanie sie :P

 

Jak możesz wrzuć schemat podłączenie pinów i opisz jak to zrobić. Nadawanie w CB działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korzystałem z linka do niemieckiego sprzedawcy oponek , zamieszczonego tutaj na forum i tym sposobem zamówiłem sobie komplecik Bridgetonek :)

 

http://www.mynetmoto...rradreifen.html

 

Zmontowałem również nowy zestaw audio do mojego kasku , jeden mam z firmy w Łodzi - a drugi postanowiłem zmatować we własnym zakresie .

Ponieważ miałem sluchawki z mikrofonem od komputera (wysokiej jakości 5:1 ) ale pękł mi w nich uchwyt na głowe więc postanowiłem zastosować je do motocykla .

Lutownica , stary kabel (tzw piątka -bo takie mam wejście w Ventce)

nie sprawdzałem jeszcze jak będzie sie sprawował mikrofon podczas jazdy

(chodzi o wyłapywanie szumów -w razie czego okleje gąbką )ale same słuchawki i odbiór jaki uzyskałem jest powalający :) Jakość dzwięku bez porównania lepsza od tych z Łodzi .

 

Na razie to tyle przechwalanie sie :P

 

 

Zajcow myślę że w koncu dojadę na twoje tereny ojców skała i może wtedy sprawdzę cb kożystając z tojego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...