Skocz do zawartości

problem z gsx-r 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kolega zamierza kupić gsx-r 600 rok 97. ale potrzebuję porady ponieważ nie miałem wcześniej styczności z tym motocyklem i nie wiem czy tak ma być czy coś nie halo. otóż skrzynia chodzi bardzo cięzko i nieprecyzyjnie. zwłaszcza 1 wbija sie ze sporym zgrzytem oraz bardzo trudno znaleźć luz. poza tym gdy motorek sie rozgrzeje to rozrusznik bardzo ciężko kręci. dopiero przyspiesza gdy doda się gazu i wtedy dopiero odpala-a tak ledwo kręci...poradźcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak z pradami, albo rozrusznik brudny / zuzyty, skrzynia dostala swoje ale dopuki biegi nie wypadaja to nie ma problemu.

To 11 letnio sport, ktory przez 11 lat dostawal w dupe - cudow raczej nie bedzie i decyzja nalezy do kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak wyżej napisane moto sportowe, 600 ccm szyciej pada niż 1000 ccm, więc praktycznie żecz biorąc to chyba że sprzęt jest po 4 tyś to warto bo będziesz miał na stałe naprawy. Z tego rocznika taki moto kupić w stanie dobrym, to prawdziwy rodzyn którego ciężko znaleść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika ze Gix juz mocno dobity i byl chyba ostro uzytkowany! Moj ma nalatane 54tys i chodzi bardzo dobrze, skrzynia pracuje lekko i precyzyjnie, luz na postoju znajduje sie bez problemow. Hmm zalezy za ile stoi- ale tak to jest jak sie szuka okazji:-) Gdyby kolega byl zainetresowany gixerem z 97r w bdb stanie to moge sie zastanowic nad sprzedaza gdyz chce teraz cos na wtrysku w 3/4. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż skrzynia chodzi bardzo cięzko i nieprecyzyjnie. zwłaszcza 1 wbija sie ze sporym zgrzytem oraz bardzo trudno znaleźć luz.

Spróbujcie wyregulować linkę sprzęgła bo może nie do końca wysprzęgla. Można to sprawdzić poprzez pochylenie motocykla na lewą stronę z wystawioną stopką, tak żeby tylne koło było w powietrzu i wbicie jedynki. Jeśli na wciśniętym sprzęgle koło będzie się lekko obracać to znaczy że sprzęgło się kończy albo jest niewyregulowane.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poza skrzynią to chyba jeszcze należało by zastanowić się nad silnikiem, sprawdzić czy nie bity, możesz zaproponować sprzedjącemu, z nienacka prośbę o wizytę u mechanika, lub poprostu z mechanikim znajomym podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam srada z 97r ale nie ma takich objawow o ktorych piszesz a mam nalatane grubo ponad to co "gradozx6", wiec niewiem czy warto sobie glowe zawracac, no chyba ze rzeczywiscie jest za niewielka cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...