Skocz do zawartości

Rysa (pekniecie ) spawu na ramie !!!!!!?????


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nic nie widzę ale nie martw się, na pewno ktoś Ci to ładnie zaspawa. Nie takie rzeczy się spawa. W końcu niektórzy robią sobie w garażach ramy od podstaw sami i jakoś się nie rozlatują.

 

(Pamiętaj aby po zespawaniu za bardzo nie szaleć i będzie ok.)

 

Da radę!!!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież u Yamahy w fabryce nie pracują czarodzieje czy magicy, którzy posiadają czarodziejskie różdżki do spawania ram ;) Używają urządzeń, które są ogólno dostępne na rynku i które w niejednym warsztacie są wykorzystywane. Poszukaj firmy, która zna się na rzeczy, a pospawają Ci to tak, że będziesz miał jak oryginał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież u Yamahy w fabryce nie pracują czarodzieje czy magicy, którzy posiadają czarodziejskie różdżki do spawania ram

Rama robiona jest ze specjalnych stopów, spawana specjalnymi spoiwami, w osłonie specjalnej mieszanki gazów... itp

Ponadto krawędzie spawane trzeba odpowiednio przydotować, opracowywane są specjalne technologie spawania, trzeba zachować odpowiednią kolejność spawania...

...istnieje coś takiego jak skórcze spawalnicze, naprężenia cieplne, itp

Znam takich co docenture ze spawalnictwa mają ;)

Jak spaw "pociągnie" (chodzi mi o te nieszczęsne skórcze) i odkształci główkę ramy o np.: 0,1 mm to na długości widelca wyjdzie parę mm

W FABRYKACH NAJPIERW SIĘ SPAWA A POTEM PRZEPROWADZA OBRÓBKE SKRAWANIEM A NIE ODWROTNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przecież u Yamahy w fabryce nie pracują czarodzieje czy magicy, którzy posiadają czarodziejskie różdżki do spawania ram

Rama robiona jest ze specjalnych stopów, spawana specjalnymi spoiwami, w osłonie specjalnej mieszanki gazów... itp

Ponadto krawędzie spawane trzeba odpowiednio przydotować, opracowywane są specjalne technologie spawania, trzeba zachować odpowiednią kolejność spawania...

...istnieje coś takiego jak skórcze spawalnicze, naprężenia cieplne, itp

Znam takich co docenture ze spawalnictwa mają ;)

Jak spaw "pociągnie" (chodzi mi o te nieszczęsne skórcze) i odkształci główkę ramy o np.: 0,1 mm to na długości widelca wyjdzie parę mm

W FABRYKACH NAJPIERW SIĘ SPAWA A POTEM PRZEPROWADZA OBRÓBKE SKRAWANIEM A NIE ODWROTNIE

 

No i wszystko na ten temat! Trzymałem język za zębami, bo nie miałem pewności, ale po poście Areckiego mogę powiedzieć jedno - tylko nowa rama!!! Niestety, takie rzeczy się zdarzają. Ostatnio koledze w tym samym miejscu puścił spaw w KTM 400 EXC rocznik 2001.

A to, że niemiecki wartsztat nie przepuścił moto przez przegląd świadczy tylko o dojrzałości pracowników tego warsztatu - zamiast narażać życie swojego klienta oraz swoją pracę i niekaralność, wybrali mało ciekawe dla klienta rozwiązanie - odmówienie TUV'u. Przykre, ale rzetelne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rama. Kupuje MZ TS 250. Gosc mial na niej wybadaek (czolowe zdezenie z samochodem) na stronie http://www.motomz.republika.pl/galeria_mz.html mozna zobaczyc zdjecia MZ i miejsce z ktorym pekla rama. Nie pekla ona do konca ale sie nadlamala do polowy. Spaw wydaje sie solidny. Jesli ktos potrafi ocenic stan tej ramy i czy mozna na niej smigac to bede bardzo wdzieczny.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: ku........wa zalmka .....

 

bylem w tej firmie i jest wszystko do naprawienia :) :D no prob...

tylko pospawanie tego kosztuje 500 E :eek2: :eek2: :eek2: :eek2: :eek2:

 

z tym ze oni potrzebuja wymontowana rame ,moze byc z silnikiem ale widly i wahacz musi byc tez oddany ale rozmontowany :(

 

jak sie tu u mnie dowiedzialem za rozmontowanie i ponowne zlozenie moto chca 600 Euro :eek2: :eek2:

 

to koszt calkowity 1100 Euro :eek2: :flesje: :( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o spawanie to jest to pod nadzorem TUV i dodego dochodzi gratisowo caly zestaw pomiarow ramy zeby wszystko bylo w normie .

 

Najprosciej to bylo by go sprzedac i kupic cos innego ,tylko troche szkoda bo motorek ma dopiero 4300 km i jest niewyzylowany :flesje: tzn .nie przeciagany na biegach i ja osobiscie szybko nie smigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to bylo by go sprzedac i kupic cos innego ,tylko troche szkoda bo motorek ma dopiero 4300 km i jest niewyzylowany  :flesje:  tzn .nie przeciagany na biegach i ja osobiscie szybko nie smigam :)

własnie sprzedaj zawsze sie znajdzie jakiś naiwny drech w polsce co poleci na ładnie pomalowana cberke :mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...