Skocz do zawartości

nie chce zapalić gaźnik iskra prosze o pomoc


tomxx92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy to jest dość d~ługa historia ale napiszę jak by~ło po kolei. Kupilem ten motor i wsadzia~łem do niego zaplon (stator pod magneto no i cewkomodul z przewodem na świece) no i pr~óbowalem zapalić motor. Motor zapalil od razu. jednak magneta nie wsadzilem do końca na wal bo klin byl za duży ja nie mialem jak go spilowac. I po kilku zapaleniach motoru i malej kilkumetrowej przejazdze na kompletnie rozregulowanym motorze nagle zgasl i nie chce do tej pory odpalić. Jednak po tym zgasnięciu motora zauwazylem ze magneto sie troche przesunelo i patrze a tu mi scielo klina na wale i myslalem ze motor nie chce zapalic bo sie nagneto przesunęlo i sie zaplon przestawil. Dorobilem nowego klina zalozylem wszystko jak nalezy jednak teraz motor nadal nie chce zapalic. Filtra powietrza nie mam zalozonego bo narazie sprawdzam czy motor wogole jakos dziala. a jesli chodzi o gaznik to raczej daje mieszanke bo jak go odkrecilem to pelno takiwa bylo w tym kolektorze przy zaworze membranowym i swieca byla mokra z paliwa. No i mam pytanie czy moglo sie cos z iskra przestawic dodam ze tam jest zaplon elektroniczny tzn. stator pod magnetem kt~óry daje prad do cewkomodulu a z niego na świece. No ale przezież gdyby sie tan zaplon przestawil to raczej by motor nie palil po wstrzyknieciu paliwa do cylindra. prosze o pomoc ps, wie może ktoś jak dziala taki zaplon, czy ma on jakies mapy zap~łonu czy cos??

 

dzisiaj rano go próbowalem odpalić i odpalił odrazu (a jak w poprzednim pośnie napisałem wczoraj nie chciał)

no i pochodził troche pare razy go zgasiłem i odpaliłem i było wszystko ok. Ale potem pojechałem na ok 5h i wracam próbuje odpalić a on ledwo co zapalił po kilku kopnięciach a jak go zgasiłem i znowu chciałem odpalić to już nie chcial w ogóle co może być przyczyną że z rana zapalił a jak postał kilka godzin to już nie chciał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapłon jest ok nic nie obciera ale strasznie ciekawi mnie dlaczego wczoraj mi nie chciał zapalić potem na drugi dzień rano zapalił i jak go chciałem za 5 godzin znowu zapalić to znowu nie chciał. co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie chce odpalić to sprawdź w jakim stanie jest świeca, jak jest sucha posprawdzaj dokręcenie gaźnika, krućca itp, i\lub przeczyść gaźnik, a jak jest mokra to sprawdzaj gaźnik i szukaj przyczyny. A weź przy odpalaniu zatkaj filtr powietra jak załapie to daj gazu i zobacz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za porady ale już problem rozwiązany. Magneto włożylem bez klina bo przeczytalem że jest on tylko do ustawiana zapłonu ale jednak sie troche obróciło na wale (nawet o magnecie nie pomyślałem bo mocno je dokręciłem a też było to dziwne bo palił a za 5h już nie i nawet nie pomyślalem o nim). dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...