Skocz do zawartości

Honda xr 125 l, ogólna ekspolatacja oraz użytkowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 Dni temu kupiłem motor Honda XR 125, z przebiegiem 840 km, oraz pierwszą rejestracją 08 (model jest z rocznika 04).

 

Od razu jednak pojawiło mi się kilka pytań po 20 kilometrowej przejażdżce. Prosiłbym o odpowiedzi w miarę możliwości i wiedzy.

- Czy silnik jest już dotarty? Jak mam sprawdzić czy jest dotarty właściwie?

- Wiem, że olej nie był wymieniany od nowości, czy powinienem go wymienić? Jeżeli tak to na jaki?

- Czy są jakieś blokady w motorze? Dane fabryczne mówią o prędkości max 100 km/h, natomiast mój motor jedzie tylko 70 km/h. Czy może to wynikać ze złego dotarcia silnika? Jak zdjąć ewentualne blokady.

- Jak przyśpieszam i manetkę przekręca na maxa to "przerywa", tudzież sie dusi, dlaczego tak jest?

- Czy ktoś posiada jakąś instrukcje eksploatacji do tego motoru? byłbym taką zainteresowany.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Olej napewno wymienic na nowy wraz z filtrem.

-Nalej nowe paliwo i przeczyść gaźnik

-Wymień swiece na nowa

 

najlepiej to ściagnij serwisówke .

 

Szukałem serwisówki, ale nie znalazłem jej, dlatego proszę cokolwiek, gdyby ktoś wiedział, skąd ja można wziąć/ kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem serwisówki, ale nie znalazłem jej, dlatego proszę cokolwiek, gdyby ktoś wiedział, skąd ja można wziąć/ kupić.

Instrukcję obsługi tego modelu w języku polskim kupisz w każdym salonie Hondy w naszym kraju, no może nie w każdym ale od czego internet?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Naprawdę cieżko cokolwiek dostać lub znaleźć. ja znalazłem po długich poszukiwaniach serwisówke po włosku.

 

Ktoś już pytał o otwór w głowicy, w serwisów-ce jest śruba w nim(zatkany). W moim motocyklu wychodzi stalowe kolanko z głowicy, następnie jest zakręcony system rurek pod bakiem i wężyk który ostatecznie trafia do króćca już za gaźnikiem. Co to jest nikt nie wie. Motocykl był sprowadzony z Anglii słyszałem ze to może być związane z ekologia i podobno wnosi minimalne starty w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pytał o otwór w głowicy, w serwisów-ce jest śruba w nim(zatkany). W moim motocyklu wychodzi stalowe kolanko z głowicy, następnie jest zakręcony system rurek pod bakiem i wężyk który ostatecznie trafia do króćca już za gaźnikiem. Co to jest nikt nie wie. Motocykl był sprowadzony z Anglii słyszałem ze to może być związane z ekologia i podobno wnosi minimalne starty w mocy.

 

Dopalanie spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł mi napisać jak to się nazywa, chciałbym się coś więcej o tym dowiedzieć.

Na pewno dopalacz spalin, takie urządzenie pompuje powietrze do kolanka wydechowego żeby dopalały się w wydechu niedopalone cząsteczki paliwa jak działa sprawnie to nie zabiera ci więcej jak 1km/h :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dopalacz spalin, takie urządzenie pompuje powietrze do kolanka wydechowego żeby dopalały się w wydechu niedopalone cząsteczki paliwa jak działa sprawnie to nie zabiera ci więcej jak 1km/h :icon_razz:

 

 

u siebie mialem coś takiego ale Niemiec jakis upierdziulil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...