Skocz do zawartości

zawieszenie przód zzr 600


marekbuli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój szwagier ma zzr 600 i jakiś problem z przednim zawieszeniem. Przy przejeźdźaniu przez nierównosci lub dziury słychac mocne metaliczne uderzenie. Napewno nie jest to główka ramy łożyska były wymieniane nie tak dawno a cała główka trzyma dobrze. Podejrzenie pada na dobijanie lagi bo dzwięk jest naprawde metaliczny i napewno nie są to łożyska. Czy mogą to powodowac zuzyte tuleje czy też słabe sprężyny czy gdzie szukac przyczyny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też zauważyłem podobny problem więc podepne się do tematu. Do tej pory myślałem, że to jest raczej łożysko główki ramy na wykończeniu..

W moim przypadku to stuknięcie przy wjechaniu w większy dołek, czy nierówność jest takie dosyć głuche, ale słysze je wyraźnie i trochę mnie to zaczyna martwić..

Ja sprawdzę jeszcze tą główkę bo tam nigdy nie zaglądałem...

 

EDIT: I u siebie mogę wykluczyć dobijanie lag, przyglądałem się temu i to nie jest to...

Edytowane przez przemekpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych motocyklach po dużym przebiegu na naszych "autostradach" ulegają zużyciu tulejki prowadzące wewnątrz teleskopów. Sprawa druga to dobijanie na miękkich seryjnych sprężynach a trzecia to stosowanie oleju 10W który pozwala na szybkie dobicia i odbicia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panie Piotrze za odpowiedż. Właściwie podejrzewałem te tulejki. Moto ma prawie 60 tys przebiegu olej to na pewno 10w i większośc km to na polskich drogach.

 

Rozumiem że wymiana tulei jest konieczna a spręzyny to z mierze (gdzies pewno znajde dane) jak trzeba to tez wymienimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...