Skocz do zawartości

dziwny problem z golfem 3


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! sluchajcie mam problem z naszym golfem, rocznik 95, 1,6 benz. ta zwykla 75KM przebieg 270tys.

generalnie objawy sa takie ze z wydechu po odpaleniu chlapie woda, nie kropelka tylko poprostu wychalapuje wode, dzis sprawdzilem olej i odkrecajac korek znalazlem cos takiego:

http://img125.imageshack.us/img125/1424/dsc00534h.jpg

 

silnik pracuje bez zadnych problemow, doskonale zapala, nie zera gigantycznych ilosci oleju itp.

oraz NIE UBYWA WODY W UKLADZIE CHLODZENIA

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło...kiedyś właśnie miałem podobny przypadek w swoim Poldziku 1.6 z lpg :] robiło się masełko. Tylko że u ciebie to naprawdę spore ilości :D U mnie był stary olej, zważył się czy coś, a może ktoś z rodziny zrobił dolewkę innym.

 

U Ciebie podejrzewam że zalałeś jakąś wodo-benzynę. Oczywiście faktem wszyscy to coś zalewamy :/

Podczas spalania ona paruje Ci pod dekiel, nigdzie nie ucieka i miesza się z olejem dlatego taki tam syf. Podejrzewam iż masz niedrożny przewód od przewietrzania silnika. To ten łączący pokrywę zaworów z obudową filtra powietrza.

U ciebie chyba wychodzi tam jego jakiś niebieski kawałek blisko rozrządu z tego co widzę. Takie jest moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tak nie minie cię mechanik sam tego nie wyczyscisz niestety pare stówek cie zaboli w przypadku masła przed wlaniem nowego oleju trza dobrze wyfczyscic cobys po chwili nie miał tego samego sprawdzenie odmy odpowietrzenia i szczelnosci układu chłodzącego jest chyba oczywiste. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Borygo dostało się do oleju. U mnie tak było a wody w chłodzeniu też nie ubywało. Sprawdź jeszcze jak wygląda borygo/woda w zbiorniku wyrównawczym, czy nie jest zaolejona.

Edytowane przez Monster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...