Skocz do zawartości

zx12r kopcenie na czarno


tomekmx8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mocny dylemat związany z zakupem motocykla, a mianowicie kopci on delikatnie na czarno. Jako ze jest to motocykl na wtrysku to nie za bardzo jestem w stanie zdiagnozować przyczynę. Proszę o podanie prawdopodobnej przyczyny tego kopcenia. Dawki są za bogate ale czy to mogą zalewać wtryskiwacze? właściciel twierdzi ze po rozgrzaniu motocykl przestaje kopcić, ale nie chciał bym wtopić. spotykałem się z podobnymi objawami ale w motocyklach gaźnikowych w których pseudo tuner wiertarka próbował zrobić większe dysze. Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wzbogaca mieszankę (czas otwarcia wtrysku) zimnego silnika bazując na sygnale z ECT. Każdy zimny układ motronic ma puszczać lekko czarna chmurę do momentu uzyskania temperatury optymalnej pracy. Najlepiej dogrzać silnik pod obciążeniem i jeśli po przejechaniu kilku kilometrów wali czarnym dymem to implikuje to szereg innych często niegroźnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat.Motocykl gaźnikowy rozgrzany do temperatury roboczej ,przy dodawaniu gazu do odcięcia na postoju puszcza delikatnie czarny dymek.Ustawienia fabryczne nikt przy nim jeszcze nie grzebał,nie ustawiał nie regulował.Spalanie prawidłowe w normie,jakby dostawał za dużo paliwka,filtr powietrza czyściutki.Normalne to czy należałoby coś wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dalej tak rob do odciecia a nie bedziesz mial co regulowac... no postoju nie mozna wkrecac silnika w takie obroty grozi to jego zniszczeniu. a co do czarnego dymu to przy tak wysokich obrotach wystepuje gdyz mieszanka przy pelnym otwarciu przepustnicy jest bogata a ze silnik nie ma obciazenia to moze lekko przykopcic.

Edytowane przez tomek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wzbogaca mieszankę (czas otwarcia wtrysku) zimnego silnika bazując na sygnale z ECT. Każdy zimny układ motronic ma puszczać lekko czarna chmurę do momentu uzyskania temperatury optymalnej pracy. Najlepiej dogrzać silnik pod obciążeniem i jeśli po przejechaniu kilku kilometrów wali czarnym dymem to implikuje to szereg innych często niegroźnych dolegliwości.

 

Pojadę jeszcze raz do gościa rozgrzejemy nią, i będę obserwował kolor spalin jeśli faktycznie zniknie czarny dymek to chyba można brać w ciemno. Ostatnim razem czas mnie gonił i obejrzałem go tylko, odpaliliśmy go ale na krótko. Dziekuje za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...