Skocz do zawartości

Kozak (?)


Maro78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6. nie rozumiem biadolenia - jak ktoś tak jeździ i łamie przepisy to niech bierze konsekwencje na klatę i nie biadoli jaka to polcja zła - a co mieli mu dać upomnienie?

 

Zgadzam się. Skoro lubisz tak jeźdźić, musisz brać za swoje zachowanie konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za atrapą chłodnicy to nie żadne cuda na patyku tylko światła, takie migające niebieskie jak już się "ujawniają" że cię gonią to w lusterkach ładnie widać jak to miga zza tej atrapy :bigrazz:

 

 

niebieskie mruga za szybą, to w atrapie nie mruga , sprawdzone :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj po uważniejszym przyjrzeniu się chciałbym zwróci uwagę na to gdzie radiowóz zatrzymał naszego "pirata". Otóż dokładnie kawałeczek za miejscem gdzie jest skręt w lewo, wyjazd z niego i wysepka. Ergo skutecznie utrudnili ruch na tym odcinku drogi zmuszając kierowców do jechania prosto przez pas do skrętu w lewo i dalej przez odcinek do włączania się do ruchu. Brawo dla naszych "genialnych" stróżów (nie mylić z cieciami) prawa.

 

 

to samo chciałem napisać, łuk drogi i genialni stróże zatrzymują auto na środku pasa :/ masakra.

 

 

Z tego co wiem i mi się kojarzy [ czyli nic pewnego ] były też sprawy, że misiaki czekały i nagrywały film do zebrania dużej ilości pkt bez kogutów i sprawcy odmawiali przyjecia mandatu i sprawy były wygrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo chciałem napisać, łuk drogi i genialni stróże zatrzymują auto na środku pasa :/ masakra.

 

A co w tym złego?

 

Oczekujesz że podczas pościgu Policja będzie zapraszać do zjazdu na parking?

 

Według mnie owy motocyklista uciekał przed Policja. A więc został zatrzymany w chwili kiedy narobił w gacie i nie wyprzedzał na zakręcie nie widząc co jedzie z przeciwka. Inaczej pewnie mieli by problem aby go dogonić.

 

Poza tym motocyklista stwarzał większe zagrożenie jadąc, niż Policja zatrzymując. Analogicznie wygląda to na autostradzie. Policja zatrzymuje i ma do tego prawo. A nie wywiesza baner "kolego, zatrzymaj się za następnym zjazdem. Podjedziemy i dostaniesz mandat".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko stwierdzić czy uciekał bo jak się jedzie z taką prędkością to niewiele słychać w kasku a i w lusterku ciężko zobaczyć czy coś miga z tyłu czy nie. Koleś miał pecha po prostu, że akurat musiał wyprzedzić videorejetsrator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem na odcinku 100m zmierzyć kilka prędkości pojazdu?

np. pomiar na podstawie szybkości oddalania się od radiowozu + prędkość radiowozu masz prędkość oddalającego się samochodu. Kilka takich pomiarów na danym odcinku i mamy V średnią.

z wątku jasno wynika, że wideorejestrator rejestruje prędkość pojazdu, w którym jest zamontowany.

w takim przypadku prędkość oddalania się ściganego może być wyznaczona tylko "na oko".

Teraz wszystko liczone jest elektronicznie. I każdy sprzęt pomiarowy musi być regularnie homologowany.

"elektronicznie"... wow, tzn. że musi mówić prawdę :) a co do homologacji, to raz już chłopaki opierd***li się nawzajem, jak okazało się, że nie mają ze sobą świadectwa homologacji do radaru, którym mierzyli prędkość, jak jechałem samochodem, bo ..."sprzęt pomiarowy musi być regularnie homologowany".

 

myślę, że facet mógł grzecznie przyjąć mandat za wyprzedzanie na kole i jeżeli gonili go nieuprzywilejowanym pojazdem (bez migających świateł i modulowanego dźwięku), to pociągnąć do odpowiedzialności "szaleńca" jadącego ponad 180 km/h ZWYKŁYM samochodem na ograniczeniu do 70 km/h.

 

pozdro,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze,warto wiedziec. Ja jestem przewrazliwiony na punkcie nieoznakowanych i co 2 auto,ktore jedzie chwile za mna podejrzewam o to :D

 

hehe to widzę, że nie jestem sam :) ja też tak często mam i czasem łapię się na tym, że przy wyprzedzaniu robię przegląd pojazu wyprzedzanego, czy czasem nie siedzi w nim dwóch wąsatych panów w mundurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to widzę, że nie jestem sam :) ja też tak często mam i czasem łapię się na tym, że przy wyprzedzaniu robię przegląd pojazu wyprzedzanego, czy czasem nie siedzi w nim dwóch wąsatych panów w mundurkach

He he - ja tez należę do tego samego klubu ;) kilka razy mnie to uratowało, ale najlepiej jest jak w nocy wyprzedzasz taki radiowóz - ekran wyświetlacza tak daje po oczach, że nawet jakbyć nie chciał to i tak go zauwazysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...