Skocz do zawartości

Ducati monster '98 NIE PALI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Opisze problem, bo już opadam z sił.

 

Kupiłam Ducati Monster blisko dwa tygodnie temu.

Był sprawny, przejechał ponad 100 km.

Po "zimnej nocy" przestał palić.

Akumulator był słaby, więc wymieniłam na nowy.

Wyczyściłam świece, odpalił. Raz drugi trzeci.

Dwa dni później również odpaliłam i również bzyczał ładnie.

Po 3 dniach, czyli dzisiaj z chęcią pobrykania - bo słoneczko wyszło, wbiłam się w skóre.

Odpalam Duka a tu Du*a.

Dodam, iż był mały problem z paliwem i dopero po dolaniu (do prawie pełna z pół baku) zaczał brać paliwo. Przewody są ok.

Mam nadzieje, że to świece, bo jak nie to normalnie jestem w czarnej ...

 

Najgorsze ( moze najlepsze ) jest to, iż normalnie palił i nagle przestał.

Raz pali, a potem nie pali, potem coś znajde i pali a potem znow nie.

Czy ktoś miał podobną sytuacje albo wie mniej wiecej jak to rozwiązać, albo na co również zwrócić uwage ?

Pozdrawiam Dorotka#22

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec je i porzadnie wygrzej...

Porządnie należy odgrzewać zupę a ten silnik potrzebuje pilnie nowych świec i po każdym odpaleniu silnika min. 2 min pracy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym się madrzyc czy cuś, ale świece wygrzewał mój Tata w osiołku 20 lat temu .

Dałam mu pracować, świece i czyszczone szczotką nie szczotką wypalane ( na wszelki wypadek ) nic nie wskórały. Ale zrobiłam test. Zamiast na świecach - gdzie iskra była słaba - wrzuciłam taki jakby kawałek metalu i było ok- iskra normalna, dlategóż też myśle, że to świece, dzisiaj sobota (niedziela) więc dopero rano bede mogła ewentualnie o ile bedą na giełdzie świece sprawdzić czy to one.

Probowalam też z wlewaniem paliwa do gaźnika.

Nie odpalił.

A co do osadu właściwie opinie są podzielone, ale dolałam troche przeczyszczacza.

A co do baku to faktycznie, przechylając go na prawą dopero wtedy zaczał Duke brać paliwo.

Jestem zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowe czyszczenie gaźnika nie jest zbyt skomplikowane i do wykonania w każdym garażu.

Poważnym błędem wielu motocyklistów jest pozostawianie na okres zimowy zbiornika z resztkami paliwa.

Nie istotne czy jest tam 2 litry czy połowa bo w obu sytuacjach powoduje to szybkie odparowywanie najlżejszych frakcji benzyny i szybkie zbieranie się wody na dnie powstałej po kondensowaniu się pary wodnej.

W każdej instrukcji zimowania pojazdu jednośladowego znajdziemy zalecenie zatankowania zbiornika pod korek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam go dwa tygodnie temu i właściwie nie zapytałam nawet o to.

Wiem tylko, że sprzedający go tankował przed moim przyjazdem. Więc "może" stał pusty.

Świec dzisiaj nie udało mi się dostać.

Kiedys na kazdej stacji benzynowej były, a dzisiaj nawet na motoryzacyjnej giełdzie nie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...odrazu ci powiem, że na każdej stacji nie dostaniesz świecy do Ducati, nie wiem jak jest w Olsztynie, ale w moim mieście nie ma w ogóle i musze zamawiać z innych miast, to samo tyczy się innych części eksploatacyjnych. A jakiej firmy masz świece? Motocykl wymaga wymiany oleju, filtrów?synchronizowałaś, czyściłaś gaźniki?zaglądałać do baku czy nie jest zardzewiały? Wydaje mi się, że od tego powinnaś zacząć jeśli kupiłaś go 2 tyg.Wiem, że cieżko powstrzymać się od jazdy, jak nowe moto stoi w garażu :icon_mrgreen: Mimo wszystko lepiej sprawdź klekota czy nie wymaga generalnego serwisowania,nieprzestrzeganie terminów we ,włoszczyźnie' może mieć smutne konsekwencje. Wyciągnij jak najwięcej informacji na temat duca od poprzedniego właściciela.

Pozdrawiam ducatistke i szybkiego rozwiązania problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...odrazu ci powiem, że na każdej stacji nie dostaniesz świecy do Ducati, nie wiem jak jest w Olsztynie, ale w moim mieście nie ma w ogóle i musze zamawiać z innych miast, to samo tyczy się innych części eksploatacyjnych. A jakiej firmy masz świece? Motocykl wymaga wymiany oleju, filtrów?synchronizowałaś, czyściłaś gaźniki?zaglądałać do baku czy nie jest zardzewiały? Wydaje mi się, że od tego powinnaś zacząć jeśli kupiłaś go 2 tyg.Wiem, że cieżko powstrzymać się od jazdy, jak nowe moto stoi w garażu :icon_mrgreen: Mimo wszystko lepiej sprawdź klekota czy nie wymaga generalnego serwisowania,nieprzestrzeganie terminów we ,włoszczyźnie' może mieć smutne konsekwencje. Wyciągnij jak najwięcej informacji na temat duca od poprzedniego właściciela.

Pozdrawiam ducatistke i szybkiego rozwiązania problemu :wink:

 

 

Hej.

Dostałam od właściciela rozspiske z serwisu co było wymieniane, czyszczone i robione, to było w zeszłym roku. Gościu zbyt dużo nim nie jeździł, napewno mniej niż 6 tyś km.

W Olsztynie tak naprawde to czarna dziura, tylko inter cars do którego spóźniłam się w sobotę 20 min :(

Zaraz tam pojade kupie te świece.

Gaźniki odrazu wyczyszcze jak znajdę się w garażu.

Zobaczymy czy reanimacja zadziała.

 

Ps: nie muszę obawiać się o paznokcię, prosze nie uogólniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...