Skocz do zawartości

układ hamulcowy po zimie


apstryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zajrzałem do garażu poodkurzać trochę swojego Dragstara po zimie i zauważyłem dziwne zjawisko na zbiorniczku płynu hamulcowego. Na styku zbiorniczka z dekielkiem pojawiły się krople o średnicy do 3 milimetrów, jasnożóltawe, na każdej na górze jakby kleks mlecznobiały. Motocykl całą zimę stał na drewnianych klockach aby opony nie dostały "odleżyn", w pionie, w zbiorniczku widać przez okienko, że płyn jest grubo poniżej styku z dekielkiem, więc chyba raczej to nie wyciek. Kupiłem go w czerwcu ubiegłego roku, aż do jesieni wszystko było OK, hamulce działały dobrze, nic nie ciekło. To moja pierwsza maszyna, więc nie wiem czy to normalny objaw, ale nie sądzę.

Ma ktoś pomysł co to może być i co powinienem z tym zrobić? Wystarczy wytrzeć, czy np zmieniać płyn albo jakieś uszczelki?

Motocykl to Dragstar 650, garaż nieogrzewany, więc temperatura mogła spaść do -15 czy -20 stopni - nie pamiętam ile było najmniej.

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn mozesz sobie wymienić od tak drogi nie jest. Problemu własciwie nie ma, pamietaj nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.

Właściwie to problem jest, bo jest wyciek.Płynu nie wymienia się od tak, tylko co dwa lata lub jeśli zawartość wody w płynie wykroczy poza dopuszczalne normy.

Natomiast skala problemu jest niewielka. Prawdopodobnie uszczelka przepuściła.

Odkręcenie dekla i oględziny, czyszczenie(wymiana uszczelki) również wymiana płynu nie zaszkodzi bo zapewne nikt dawno tego nie robił.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...