Skocz do zawartości

Głośna praca rozrządu K-750


Zyjo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, strasznie głośno chodzi mi rozrząd w kaśce, wszystko nowe (koła, wałek, łożyska, nawet wał po regeneracji) nie wiem co może być nie tak. Jak wkładam prądnice to też głośno pracuje, a w niektórych położeniach wręcz stuka.

Jak to ktoś powiedział "nowe, musi się dotrzeć", ale bez przesady, co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, strasznie głośno chodzi mi rozrząd w kaśce, wszystko nowe (koła, wałek, łożyska, nawet wał po regeneracji) nie wiem co może być nie tak. Jak wkładam prądnice to też głośno pracuje, a w niektórych położeniach wręcz stuka.

Jak to ktoś powiedział "nowe, musi się dotrzeć", ale bez przesady, co wy o tym myślicie?

To ze nowe nie znaczy ze dobre. Jak z luzem miedzyzebnym na poszczegolnych kolach zebatych? Moze masz zle ustawiona pradnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, strasznie głośno chodzi mi rozrząd w kaśce, wszystko nowe (koła, wałek, łożyska, nawet wał po regeneracji) nie wiem co może być nie tak. Jak wkładam prądnice to też głośno pracuje, a w niektórych położeniach wręcz stuka.

Jak to ktoś powiedział "nowe, musi się dotrzeć", ale bez przesady, co wy o tym myślicie?

Po pierwsze sprawdź jak współpracuje zębatka prądnicy. Bardzo często za mocno dociśnięta do koła rozrządu lub niedokręcona na wirniku, daje efekt głośnej pracy, stukania a czasami wręcz blokowania obrotu silnika. Po drugie musisz sprawdzić, czy poszczególne koła nie mają bicia osiowego oraz czy luz międzyzębny jest równomierny na każdym z zębów. Wystarczy, że jeden ząbek będzie nieco "grubszy", inaczej ustawiony w wyniku błędu produkcyjnego lub na części uzębienia wystąpi inny luz międzyzębny (bo maszyna zużyta i miała jakieś przeskoki w układzie napędowo-skrawającym) i koło zębate będzie wyło, stukało i wydawało niestworzone wręcz dźwięki. Zwróć też uwagę na odmę i jej napęd, bo to też jest źródło stuków nakładających się na pracę rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę dojść dlaczego sam rozrząd mi głośno pracuje a potem zajme się prądnicą, może od razu będzie wszystko ok.

Odma wydaje już jakieś dźwięki, mam już kupioną nową pokrywę rozrządu i nową odmę sprawdze jak to będzie spasowane i będę zakładał.

Przy okazji sprawdzę jak zachowują się koła rozrządu, przez otwór do prądnicy widziałem, że bicia w pionie na dużym kole rozrządu nie występuje, ale może być ze tak powiem zwichrowane a to zobaczę dopiero po rozebraniu pokrywy.

A czy jest jakiś sposób na usunięcie nie domagań kół o których mówiliście powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez sam otwor w pradnicy niczego nie zobaczysz. Oba kola rozrzadu sa dosc spasowane ze soba i krzywy walek rozrzadu lub tez nieosiowo wykonane kolo powoduje takie halasy.

Musisz sciagnac pokrywe rozrzadu z przodu silnika. Nastepnie krecisz po trochu silnikiem i lapiac kolo na walku rozrzadu sprawdzasz luz miedzyzebny w wielu polozeniach walu korbowego. Jezeli luz jest w miare staly to OK. Jezeli luz raz jest bardzo duzy, a raz jest zerowy to jest problem.

Sam kiedys wymienialem rozrzad w Uralu i dopiero po zlozeniu i sprawdzeniu wszystkiego odetchnalem z ulga, ze nie wyrzucilem kasy w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś sposób na usunięcie nie domagań kół o których mówiliście powyżej?

Niestety, praktycznie nie ma rady na złe wykonane koła :banghead: Potrzebne są specjalistyczne obrabiarki na których dociera się pary kół, a tych raczej nie znajdziesz nawet w dobrze wyposażonych warsztatach. Pozostaje cierpliwe szukanie dobrze wykonanych egzemplarzy i wymiana. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaję nic innego jak siedzieć i ryczeć :( , raczej nie mam szans sprawdzenia dokładnego zębatek w trakcie zakupu na bazarze.Czy jest krzywa to ewentualnie suwmiarką albo potem na stole traserskim, ale minimalne różnice w wykonaniu zębów wyjdą dopiero po założeniu kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...