Skocz do zawartości

RAID II czy XR1000, ktory lepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie znalazlem topicu o kaskach shoei wiec zkladam ten

więc przymierzam sie do kupna integrala Shoei, mam dylemat na wyborze dwoch modeli:

 

XR1000 -> http://www.motostore.pl/oferta.php?id=35

 

RAID II -> http://www.skapiec.pl/site/cat/2113/comp/420165

 

wiem ze to wysoka półka jesli chodzi o kaski, i wiem ze roznice bede niewielkie i jestem sklonny dolozyc do tego drozszego modelu, tylko potrzebuje opini jesli chodzi o te dwa modele i ktory jest lepszy do jazdy po miescie oraz turystyki na motocyklu suzi bandit ;) ,,,

 

jesli chodzi o malowanie to dla mnie jest bez roznicy ;)

 

prosze o rady

 

 

PS. czy ktoś może wie czy firma Shoei bedzie wprowadzac w najblizszym czasie jakis nowy model kasku integralnego? to byłbym skłonny wstrzymac sie z zakupem tego z tych modeli i kupic nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja sie podepnę ze swoim problemem , co myślicie o XR-900 ?? http://moto.allegro.pl/item574874388_shoei...r_900_nowy.html choć mam inne malowanie Hayki to pod kombi by pasował , ale tak powaznie to chodzi o wykonanie i ... czy jest głęboki ?? Bo mam zawsze problem z wystającą brodą ... :) Proszę o odpowiedzi ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kaski to modele przewidziane do normalnej eksploatacji. Raid II jest starszym, ale wcale nie gorszym modelem. Są naprawdę dopracowane, mają wyjmowane wnętrza, posiadają ten sam wizjer z mocowaniami na pinlocka. Raid jest trochę tańszy, a XR 1000 wydaje mi się zgrabniejszy. Którykolwiek wybierzesz - nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plecaczek ma Raid II, ja mam XR-1000. Z racji różnic w rozmiarach nie miałem okazji mierzyć Raida, ale porównując z zewnątrz naliczyłem trzy różnice między tymi kaskami - kształt skorupy (bardziej opływowy w XR), wentylacja (bardziej rozbudowana w XR) i spojlery (w XR są, w Raidzie nie). Reszta jest identyczna - materiał skorupy, materiał wnętrza, wizjer, jakość. Różnica w cenie jest na tyle mała, że IMO warto dopłacić do XR-1000, jednak jeśli znajdziesz jakąś super-okazję na Raid II, to na pewno nie będzie to zły wybór - o ile oczywiście będzie dobrze leżał na głowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raid II to technologicznie do juz niestety przezytek bralbym nowsza technologie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat - masz rację. mój chłopak ma z wersji xr w malowaniu nordic a ja mam raid Ii vogue TC-5, różnią się wentylacją, spojlerami i kształtem, ale generalnie z tego co mi powiedzieli w salonie, to xr są na tor a raid do normalnej jazdy (o ile czegoś nie pomyliłam). wydaje mi się jednak, że przepaści między nimi nie ma żadnej, no moze xr ma ładniejszą wyściólkę ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałem że RAID II jest typowo turystyczny (do 160km/h) nie czujesz zmęczenia na karku

XR-1000 ponoć stabilny jest do 210km/h [informacja uzyskana od dystrybutora tych kasków]

dodatkowo z racji gorszej wentylacji RAID II jest cichszy.

 

Sam porównywałem oba kaski i wybrałem XR-1000 bo minimalne różnice w głośności kosztem lepszej wentylacji i stabilności kasku przy wyższych prędkościach (mam nakeda więc nie ma za czym się schować) przemawiały na jego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! dokładnie to samo usłyszałam, że Raid jest cichszy. Jak dla mnie nie było w ogóle gadania, bo tylko TC-5 miał takie cudowne malowanie i żaden inny nie wchodził w grę, a to, że jest cichy to jeszcze zadziałało na jego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR1000 i jest mega wyczesany! wentylacja działa jak klima, jest lekki, wygodny, no ogromny plus za malowania. Faktem jest, że jest to kask półprofesjonalny, w sensie najwyższa półka przeznaczona do jazdy normalnej+ewentualnie dla amatorów ścigania się na torze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...