Skocz do zawartości

Jaki tłok do XT 600 ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :biggrin:

Potrzebuję w swoim moto (YAMAHA XT 600, 97 r.) zmienić tłok, znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/item562084380_tlok_yamah...tt600_tkrj.html

Co sądzicie o tym tłoku ? Sprzedawca twierdzi, że jest identycznej jakości co tłok montowany fabrycznie.

Znalazłem jeszcze coś takiego sprzedawane przez firme OLEK-MOTOCYKLE:

http://allegro.pl/item565368688_tlok_yamah..._motocykle.html

Proszę o ocene tych produktów. Chcę założyć tłoczek do swojego moto i nie żałować, że wybrałem akurat taki a nie inny, dlatego proszę o pomoc w wyborze.

Oczywiście pozostaje jeszcze kuty tłok WOSSNERA jednak jest sporo droższy i jeśli tłok z powyższej aukcji okaże sie także sprawdzony to chciałbym zaoszczędzić róznicy w cenie pomiędzy WOSSNEREM a TKRJ.

Z góry dziękuję za pomoc :notworthy:

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tkrj w xr , to sa raczej slabe tloki , oryginal kosztuje 800 zl ( do xr) , wez wossnera albo wiseco , naprawde warto

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz pod pojęciem słaby, nie żebym sie upierał przy tym TKRJ bo oczywiście jeśli trzeba to kupię WOSSNERA ale tak z ciekawości pytam co w nich jest takiego słabego.

A i jeszcze jedno kiedyś czytałem na forum wypowiedź kolegi Greedo co do tłoków kutych WOSSNER czy WISECO i nie polecał ich zbytnio, ze względu na szybsze zużycie korby i łożysk wału.

Pozdr.

 

ja mam proxa

Możesz podać jakieś namiary gdzie go kupiłeś i cenę tego PROXA.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. Chodzi o tłok do XR400. Czy jest na prawdę wyczuwalna różnica w pracy bądź w żywotności między wossnerem a np. proxem?

 

Wossner do tego modelu kosztuje 645zł

Prox 365zł

 

oczywiście chodzi o tłok + pierścienie + sworzeń z zabezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja xr jest w sumie z 5 tys , nie stroni od chleptania oleju , szukalem info w necie o tych tlokach i spotkalem 2 czy 3 negatywne opinie .

 

Prox moze miec zwykly tlok , odlewany i z normalna kompresja , Wosssne i wiseco maja kute a co za tym idzie trwalsze i podwyzszajace kompresje . Jak masz zdrowa korbe , to nic jej nie bedzie na tloku podwyzszajacym kompresje , zarowna ja w klr ce jak i pare innych osob z forum DR montowalo te tloki i po 10 - 20 - 30 tys km nic nikomu sie nie rozwalilo .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tłoka PROXa nie brał. Widzisz Jaszczur2 powiedział Ci ceny różnica jest spora. Coś musi w tym być. Coś za coś.

Ja wyznaje zasadę...jeżeli chcesz zaoszczędzić na jednym to zawsze wyjdzie drożej na drugim i wychodzi na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem do swojej XL 500 tłok WISECO z podniesionym stopniem sprezania , motocyklem zrobiłem 8 tys. lozyska i korba pracuja bez problemu.Jedyne co zauważyłem to wieksze drgania i ciut inna charakterystyka silnika. >ENDUROS*600< dlaczego nie kupisz fabrycznego ??? czyzby cena powalała?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nawet o nią nie pytałem, ale podejżewam że będzie ona w granicach 800 zł , tak jak już ktoś wyżej napisał ile kosztuje fabryczny tłok. Jednak zapytać można jutro to sprawdzę w serwisie Yamahy w Poznaniu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...