Skocz do zawartości

"Jazda motocyklem, a przyjmowanie lekarstw"


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-Dekstrometorfan - powyżej 2-3 mg/kg masy ciała może w znacznym stopniu utrudnić prowadzenie pojazdu

-Benzydamina-

-efedryna

-pseudoefedryna

-kodeina

-morfina<można ją kupić z tego co mi wiadomo w tabletkach>

-Difenhydramina

-tramadol

-zolpidem

 

MNIAM! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu temat w którym mogę się wypowiedzieć szerzej ;)

...

 

 

Po prierwsze: jak coś przepisujesz, to przepisuj bez błędów.

Po drugie: dlaczego wymieniasz np xanax, a nie napiszesz zomiren? - to jedno i to samo.

Właśnie dlatego w artykule którego miał dotyczyć temat, opisane są nazwy chemiczne lub grupy leków. Bo wymienianie kilku przypadkowych preparatów "ku przestrodze" nie ma sensu.

Dlaczego raz podajesz dawki, a później nie? Czy w innych przypadkach to nie ma znaczenia?

 

Pseudoefedryny nie ma na liście narkotyków, jest dostępna w wielu preparatach bez recepty...

A morfinę można kupić w tabletkach, na różową receptę (na narkotyki), wypisaną w odpowiedni sposób przez lekarza, który ma do tego odpowiednie uprawnienia i po okazaniu dowodu osobistego, którego numer spisuje mgr farmacji (bo technikowi morfiny wydać nie wolno). Tyle w kontekście dostępności.

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troszkę luzu Sihaja. Chciał się Kociak wykazać wiedzą, ot i tyle ;>

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no.....to zaczyna stawać się żałosne

Sihaja jeżeli tak bardzo chcesz się czepiać to proszę bardzo

"Po prierwsze: jak coś przepisujesz, to przepisuj bez błędów." - co przepisałem z błędem ?

"Po drugie: dlaczego wymieniasz np xanax, a nie napiszesz zomiren? - to jedno i to samo. "-tak z głowy mogę podać parę nazw leków którymi można się rozbić"-czemu nie czytasz z zrozumieniem ?

 

raz podaję dawki a drugi raz nie ponieważ nie jestem jakimś wszechwiedzącym i podaje tylko to co wiem w nadziei że ktoś uzupełni te dane a nie będzie się przyczepiać <imo dlatego żeby się dowartościować>

 

ja jednak myślę że nawet wymienienie tych kilku preparatów może pomóc.

 

"Pseudoefedryny nie ma na liście narkotyków, jest dostępna w wielu preparatach bez recepty..."-i co z tego ?

dalvia divinorum też nie jest na liści narkotyków a jak jesteś taki mocny/mocna to spróbuj po tym jechać motocyklem.

 

 

"Troszkę luzu Sihaja. Chciał się Kociak wykazać wiedzą, ot i tyle ;>"- chciałem tylko powiedzieć to co wiem w nadziei że komuś to pomoże.

w sumie to na tyle...narazie...od tej chwili będę sobie już tylko czytać to forum bo jak widzę wypowiadanie się nie ma za wielkiego sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no.....to zaczyna stawać się żałosne

 

 

Kociak, Nie obrażaj się z powodu jednego posta. Czepiam się, bo tak juz mam.

Jeśli coś dotyczy tematów naukowych (farmakologia to też nauka) to niestety trzeba być precyzyjnym.

Zanim napisałam ten artykuł na motogenie, przez tydzień myślałam jak to zrobić, żeby nie zarzucić ludzi listą nazw, której nie zapamiętają, bo nie maja szans zapamiętać. Jakkolwiek nazwy chemiczne są trudne do zapamiętania, o tyle wymienianie nazw handlowych poszczególnych preparatów jest po prostu bez sensu. Co komu z długiej na kilka stron listy?

Popełniłeś kilka błędów - wytknęłam niemal odruchowo. Wybacz, ale np. wymienianie morfiny w takiej liście jest trochę bez sensu. Piszesz, jakby to był cukierek.

Człowiek, który zamierza prowadzić po leku, powinien zawsze zerknąć do ulotki, nie tylko jeśli mu się chce. - Widzisz? znów się czepiam.

Zbyt wiele "ciekawych" przypadków już widziałam.

Jeszcze nie raz ktoś na forum Ci się do czegoś przypnie. Jest nas tu dużo i każdy ma prawo do własnego zdania. I nie ma czym się przejmować.

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...