Skocz do zawartości

kawasaki kle 500 91r problemy z iskra na prawym cylindrze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na tym forum i tez od nie dawna posiadam motocykl kawasaki kle 500 i mam problem z iskra na prawym cylindrze.Ucieka iskra na wolnych obrotach i przez to zalewa swiece i dostaje przebicia po nie dlugim czasie nie wiem jaka jest przyczyna prosze o pomoc kogos kto sie zna na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na początek radzę wymienić świece na nowe, posprawdzaj przewody WN od cewki i samą cewkę (być może masz jakieś przebicie na masę) stąd te problemy. Na tą chwilę to tyle bym radził sprawdzić, jak nie pomoże trzeba szukać dalej. Pewnie odpalałeś moto w garażu w celu "przepalenia", świeca nie uzyskała odpowiedniej temperatury i... dalej wiadomo co się wydarzyło.

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem nowe swiece i jest to samo a motor kupilem 3 miesiace temu od kolegi on mial to samo tylko ze bardzo zadko a w ostatnim czasie sie nasililo. Moze wiesz jak sprawdzic domowym sposobem cewki zaplonowe pozdrawiam

 

Edytowane przez jumbol1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewody sprawdziłeś ?

Może przewód do świecy prawego cylindra jest walnięty...

PEACE!

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czarna to zla mieszanka , masz tam 1 czy 2 gazniki ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz swiece sa nowe no a motorem teraz nie jezdze ale jak ja wykrecalem byla czarna ale sucha moim zdaniem przez to ze iskra zanika wtedy w tych momentach nie nastepuje spalanie i dlatego iskra jest czarna i dostaje przebicia zlewej strony jest ok napewno jak zrobi sie cieplo bede musial zainwestowac w regulacje gaznikow ale napewno nie jest to przyczyna zaniku iskry na jednym z cylindrow pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść porządnie gaźniki, bynajmniej prawy najlepiej na myjce ultradźwiękowej. Te same objawy miałem w EN500- ten sam silnik co KLE. Winne były zapchane kanaliki wolnych obrotów a skład mieszanki wykręcałem nawet o 4-5 obrotów. Świece niby zalewało, dostawały przebicia itp.

Przy okazji sprawdź membrane podciśnieniową prawego gaźnika- dmuchnij powietrzem z kompresora w kanał wlotowy do membrany podciśnienia- umiejscowiony najwyżej na wlocie gardzieli gaźnikowej.

Jak przepustnica z iglicą będzie poruszać się bez oporów/zacięć to znaczy że jest dobra. Jak już dojdziesz do tego etapu skontroluj krućce gaźnikowe, być może prawy ma pęknięcia i nadaje się do wymiany....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za dobre wskazowki napewno sprawdze je wszystkie i napisze jakie sa rezultaty jak narazie trzeba zaczekac bo u mnie jest pol metra sniegu i niestety nie ma nawet gdzie wyprobowac moto ale bede pisal na bierzaca jak wyglada sytuacja z naprawa mojej kle pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...