Skocz do zawartości

Dzwieki syren alarmowych


JERY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje alarmu motocyklowego ktorego syrena przypominac bedzie dzwiek syreny policyjnej. Moze ktos z was, zna alarm z syrena o podobnym tonie. Alarm nie musi byc sprawny. Zalezy mi tylko na dzwieku syreny. Moze macie tez sposob na podlaczenie samej syreny (uzupelnienie klaksonu) . Jak ktos z was jest obcykany w tego typu sprawach, to moze zamiesci schemat podlaczenia takiej syreny z oddzielnym przyciskiem. Bylo by milo :)

 

BTW. Tylko nie piszcie o legalnosci takiego rozwiazania. Gdybym mial watpliwosci na ten temat to posta umiescil bym w temacie "Przepisy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój klakson policyjny umywa się do kolejowego więc tu na twoim miejscu skupiłbym się

 

 

Niby tak. Wystarczy dokupić przyczepkę co by można ciągnąć sprężarkę od tej "syreny". No chyba że weźmiesz nowszy typ ze śrubową sprężarką to wystarczy duży kufer.I zasilanie 110V. :biggrin: :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o bardziej kompaktowe rozwiazania :) Chce uzyskac dzwiek klaksonu zblizony do dzwieku syreny policyjnej, karetki, strazy ale nie musi to byc dzwiek idealnie podobny i bardzo glosny (jak przyklad kolegi z syrena powitrzna) Wystarczy glosnosc standardowego alarmu. Rok temu w drodze na zlot na Jasnej Gorze mijala nas ekipa na GoldWingach. Oni mieli zainstalowane takie syreny wraz z stroboskopami. Dzwiek byl bardzo zblizony do syreny pojazdow uprzywilejowanych. Wiadomo ze na takich krazownikach jest miejsce na zamontowanie pozadnej syreny i nie szpeci to potocykla. Ja chce uzyskac podobny efekt. Nie uzywalem kazdego alrmu jaki zostal wyprodukowany. liczne grono forumowiczow, lacznie daje o wiele wieksza sume doswiadczen. Jestem przekonany, ze ktos kiedys uzywal alarmu, ktorego dzwiek byl podobny do sygnalow uzywanych przez pojazdy uprzywilejowane. Alarmy w wiekszosci przypadkow maja syreny o zmiennej tonacji. Problem w tym, ze rodzaje tonacji moga byc bardzo rozne, zaleznie od producenta i modelu. Stad moje pytanie. Efekt koncowy jaki chce uzyskac, to uzupelnenie zwyklego klaksonu, dzwiekiem z alarmu o pozadanej tonacji uruchamianym oddzielnym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest montaż prawdziwej syreny policyjnej ale może być problem ze zdobyciem takowej. :biggrin: Chyba że obrobisz jakiś psiowóz za rogiem jak panowie będą na patrolu/interwencji. :biggrin:

 

Ewentualnie możesz spróbować tego:

http://allegro.pl/item551789498_syrena_6_t..._policyjna.html

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj u siebie sklepu lub firmy montującej alarmy do pojazdów.Napewno mają duży wybór syren.Coś wybierzesz dla siebie.I będziesz mógł ich posłuchać na miejscu a nie kupować kota w worku z allegro.Kolega załatwiał sobie syreny policyjne i nie jest to małe: dwie dość duże kostki o wym.ok15x15cm.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie możesz spróbować tego:

http://allegro.pl/item551789498_syrena_6_t..._policyjna.html

 

Wlasnie cos takiego mieli zainstalowane na GoldWingach. O ile w chromie nie wyglada to zle w tego typu maszynach, o tyle do Fazera ciezko bedzie to upchnac zeby nie bylo tego widac. Inny problem to taki, ze prawdopodobnie pracuje to na instalacji 24V. Docelowo planuje podlaczyc uruchamianie dodatkowego klaksonu pod przycisk mrugania dlugimi. Ciezko bedzie upchnac tam panel sterowania :)

 

Hmmm, 30zl + wysylka to zadny pieniadz. W sumie mozna sprobowac. Jak sie nie uda to nie bedzie szkoda takiej kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...